https://kolorline.hu/Központi felvételi – jó, ha tudod!

Központi felvételi – jó, ha tudod!

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumba az általános iskolások számára a központi írásbeli vizsgát 2021. január 23-án, 10.00 órától tartják. Mivel az egészségügyi vészhelyzet továbbra is fennáll, különleges szabályok szerint tervezik megtartani a vizsgát. Az iskola kéri, hogy mindenki maradéktalanul tartsa be a szabályokat.

Az intézménybe való beléptetés 9.15-kor kezdődik. A belépés két helyen történik, a főbejáraton keresztül, illetve a parkolóból a kapun belépve, és az udvaron át a hátsó bejáraton keresztül. Az iskola előre meghatározta azt is, hogy ki hol írja a dolgozatot. A vizsga időtartama 45-45 perc, közötte 15 perc szünetet tartanak. Mind a matematika, mind az anyanyelvi feladatsort ugyanabban a teremben fogják megírni a tanulók.

A nyolcadikos felvételizők a tantermi beosztást az iskola honlapján, az oktatási azonosítójuk segítségével kérhetik le. A hetedik osztályba jelentkezők esetén, az iskola emailben értesít mindenkit arról, hogy hol kell belépnie és melyik terembe kell mennie. Az épületbe szülőket nem engednek be. Belépéskor kötelező a kihelyezett kézfertőtlenítő használata és a maszk helyes viselése. A vizsgázóknak belépés után azonnal a megadott terembe kell menniük, a csoportosulás elkerülése érdekében.

  • A vizsgázónál legyen:
  • Személyi vagy diákigazolvány
  • Maszk
  • Enni, innivaló
  • Íróeszközök: 3 db toll, ceruza (csak az ábrák elkészítéséhez használható)
    Figyelem: hibajavító használata tilos!

A vizsga alatt végig maszkot kell viselni. A feladatokat nem kötelező sorban megoldani. Minden teremben van falióra, a vizsgázók ott tudnak tájékozódni arról, mennyi idejük van még. A vizsga alatt – ha szükséges – ki lehet menni a mosdóba. Az étel, ital elfogyasztásának idejére a maszkot le szabad venni. Ha a vizsgázó befejezte a dolgozatot, és beadta a feladatlapot, a lehető legrövidebb időn belül a főbejáraton keresztül távoznia kell az épületből. Az iskola kéri a tanulókat, hogy a gimi előtt se várakozzanak egymásra.

Az eredményekről az intézmény 2021. február 6-áig az Oktatási Hivatal által megadott módon értesíti a felvételizőket. A felvételi vizsga eredményéről szóló értesítés (értékelő lap) átvehető a megtekintés napján (ezt a felvételi napján fogják ismertetni).

Ha betegség esetén nem vett részt a tanuló a felvételin, pótló felvételi vizsgára 2021. január 28-án, délután 2 órától van lehetőség. Fontos, hogy ezt előre jelezni kell, a kérvényt pedig legkésőbb 2021. január 26. 13.00-ig az iskolatitkar.szalezi@gmail.com címre kell elküldeni, mellékletben csatolva az orvosi igazolást is. Abban az esetben, ha COVID miatt mindkét alkalommal hiányzik a felvételiző, még egy vizsgalehetőségre van lehetősége, amit legkésőbb 2020. január 29-én 16.00-ig lehet megtenni. A kérelmet szintén az iskolatitkar.szalezi@gmail.com címre kell elküldeni, csatolva a betegségről vagy a karanténról szóló igazolást is.

 

További híreink

Kéményseprőket keres a katasztrófavédelem – végzettség nélkül is lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 24. 12:03

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központja kéményseprő mesterek, szakmunkások és betanított munkások jelentkezését várja. A szervezet a lakossági kéményseprő-ipari feladatok ellátására keres új munkatársakat.

Harmadfokú hőségriasztás jön – Kazincbarcikán vízosztással és párásítással készülnek

Dátum: 2026. jún 24. 11:16

Június 27-étől (szombattól) harmadfokú hőségriasztás lép életbe Magyarország teljes területén. A Barcika Park Nonprofit Kft. ivóvízosztással, a Vízijáték párásító funkciója pedig hűsítő lehetőséggel segíti a lakosokat a várható kánikulában, miközben a város több pontján közkutak is rendelkezésre állnak.

Zárva tart a Polgármesteri Hivatal július elején

Dátum: 2026. jún 24. 07:00

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint 2026. július 1-jén (szerdán) és július 2-án (csütörtökön) az intézmény zárva tart, ezért az ügyfélfogadás szünetel.

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk