https://kolorline.hu/Szőke Gábor Miklós kapta a Barcikart Díjat

Szőke Gábor Miklós kapta a Barcikart Díjat

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le a Himnusz kéziratát. Ebből az alkalomból Kazincbarcika Város Önkormányzata a városban kulturális területen tevékenykedő szakembereket, valamint a városban élő és alkotó művészeket szokta köszönteni. Magyarország Kormányának döntése értelmében, a kialakult vírushelyzetre való tekintettel a hagyományos ünnepség megtartására nem kerül sor, így a kitüntető díj átadása is más formában történik meg.

Kazincbarcika Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 2007-ben alapította a Barcikart kitüntető díjat, amelyből évente egy adományozható a magyar kultúra napján azoknak a városban élő és alkotó, a városhoz kötődő személyeknek és közösségeknek, akik a művészetek, a kulturális élet területén kiemelkedő tevékenységet végeznek. 2021-ben a grémium javaslatára Barcikart kitüntető díjban részesül Szőke Gábor Miklós szobrászművész.

Szőke Gábor Miklós a Magyar Képzőművészeti Egyetemen végzett Kő Pál osztályában, szobrászként. Fiatal kora ellenére már most kiemelkedő alkotója a hazai kortárs művészeti szcénának. Számos hazai és nemzetközi elismerésben részesült. A szobrászművész alkotásai teljesen egyediek, páratlan hangulatukról és kialakításukról az is pillanatok alatt felismeri őket, aki eddig csak egy-két Szőke Gábor Miklós-szoborral találkozott. Az első lépés az Erzsébet téri két fekete dobermann-szobor volt: különlegesek, egyediek, talán egy kicsit rémisztőek is. Garantáltan megakad rajtuk a járókelők szeme. Aztán pillanatok alatt ellepték a köztereket, fesztiválokat, parkokat a furcsa faléc-állatok. Kazincbarcika városban több alkotás is a művész nevéhez köthető. Elsőként Kazincbarcika egyik címer állatát, az unikornist formálta meg fából, majd ezt követően készült el a színpompás sárkány. Kazincbarcika 65. születésnapja alkalmából alkotta meg a művész első színes acélszobrát, a város másik címerállatát, az oroszlánt. A Szőke-szobrok a kazincbarcikaiak és az idelátogatók számára is kedvesek, feltűnőek, a Kolorcity brand meghatározó elemei, melyek Gábor nemzetközi szerepléseinek köszönhetően a világ szinte minden táján ismertté váltak.

 

További híreink

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk