https://kolorline.hu/Ismét letehető a forgalmi vizsga Kazincbarcikán

Ismét letehető a forgalmi vizsga Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A megyében Sátoraljaújhely, Miskolc és Ózd mellett, ismét van lehetőség forgalmi vizsgát tenni Kazincbarcikán. Összesen hat vizsgakör várja a tanulókat a város különböző pontjain.

A Mezey István Művészeti Központ parkolójában gyakorolnak a tanulóautó-vezetők, mivel 27 év után ismét lehet Kazincbarcikán forgalmi vizsgát tenni. Ahhoz, hogy ez teljesüljön, szükség volt forgalomszámlálási adatokra, Szitka Péter polgármester, illetve a városvezetés támogatására, valamint kidolgozott, a vizsgakövetelményeknek megfelelő vizsgaútvonalakra.


Fotók: Bartók Bence

– Most újra sikerült úgymond kiharcolnunk a kazincbarcikai autósiskolák összefogása révén, hogy sikerüljön megint itt vizsgáztatni. Decemberre kaptuk meg a végleges engedélyeztetést, így január 11-én már megvolt az első vizsgánk, és innentől fogva minden hétfőn lesz vizsgáztatás Kazincbarcikán – árulta el Kuron Mária autósiskola-vezető.

A vizsgákhoz Miskolcról a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpontból érkeznek vizsgabiztosok, akik a művészeti központban várakoznak a vizsgák kezdetéig. Hat vizsgaútvonalat jelöltek ki a kazincbarcikai autósiskolák, amit a miskolci vizsgabiztosok szakmai vezetője is jóváhagyott.

– A vizsgaútvonalakban kell lennie lakott területen belüli és kívüli útvonalnak is. Két lakott területen kívülit tettünk bele Berente és Vadna irányába. Ezen kívül szükség van arra, hogy szerepeljenek védett utak, alárendelt utak, felsőbbrendű utak, körforgalom, fényjelző készülék, egyirányú út, stoptáblák, elsőbbségadási kötelezettségek több helyen is, gyalogátkelőhely, amiből rengeteg van Kazincbarcikán, illetve párhuzamos közlekedésre alkalmas úttestnek is lennie kell – mondta Kuron Mária aki hozzátette, nagy könnyebbséget jelent az, hogy a városban is lehet már forgalmi vizsgát tenni, egyszerűbb a tanulók beosztását is elkészíteni, mivel nincs szükség a Miskolcra való bejárásra.

A kazincbarcikai oktatók tapasztalatai alapján a tanulók sokkal hamarabb megtanulnak itt vezetni.

– A technikai kezelésük, nyilván jobb lesz, mert többet mozgunk a városban. A Miskolc-Barcika útvonal időben is, és fejlődésben is sokat visszavett. Az egyenes szakaszhoz képest a városban a folytonos kanyarodás, megállás, elindulás sokkal tevékenyebb és figyelmesebbé teszi a tanulókat. Itt döntéseket kell hozni, folyamatosan – árulta el az iskolavezető.

Kuron Mária egyetlen hátrányként említette azt, hogy Kazincbarcikán sokszor szabálytalanul közlekednek a gyalogosok, a kerékpárosok és az autósok is, illetve néhányszor tapasztalta már, hogy rádudálnak a tanulókra, mert azok nem a maximálisan megengedett sebességgel közlekednek. Az iskola vezetője szerint a közlekedésben résztvevőknek figyelmesebbnek és türelmesebbnek kell lenniük, így a vezetni tanulók nyugodtabb körülmények között sajátíthatják el a közlekedés fortéjait.

További híreink

Időközi önkormányzati választás 2026. március 8-án Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 30. 13:37

Kazincbarcikán 2026. március 8-án (vasárnap) időközi önkormányzati választást tartanak a 7. számú egyéni választókerületben. A terület választópolgárai ezen a napon 3 szavazókörben voksolhatnak arra, hogy ki képviselje érdekeiket Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testületében.

Amikor a propaganda szó fegyverré válik

Dátum: 2026. jan 29. 09:00

A propaganda nemcsak akkor veszélyes, amikor működik. Hanem akkor is, amikor mindent ezzel a szóval intézünk el, amit nem akarunk végiggondolni.

Jutalom a szorgalomért – március 15-ig igényelhető a tanulást ösztönző támogatás

Dátum: 2026. jan 28. 21:54

A félévi bizonyítványok kiosztásával hivatalosan is megnyílt a lehetőség a tanulást ösztönző támogatás igénylésére Kazincbarcikán. A város évek óta pénzbeli juttatással ismeri el a jó tanulmányi eredményeket, ezzel is motiválva a diákokat a kitartó munkára és a szorgalomra. A kérelmeket március 15-ig lehet benyújtani.

Buszbaleset a Tardonai úton, személyi sérülés nélkül

Dátum: 2026. jan 28. 10:01

Egy gyerekeket szállító magániskolabusz 2026. január 28-án reggel megcsúszott és villanyoszlopnak ütközött a Tardonai úton. Személyi sérülés nem történt. A szükséges útlezárás után a forgalom egy órán belül újraindulhatott.

KolorTV élőben

Programajánló

Ugo Betti: Bűntény a Kecskeszigeten

Egressy Béni Művelődési Központ

IX. Rejtvényfejtő verseny

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk