https://kolorline.hu/Tizenöten döntöttek rosszul

Tizenöten döntöttek rosszul

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 11 ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból az év hatodik hetében, mielőtt még balesetet okozhattak volna. Ezek közül a hatóság kilenc esetben büntetőeljárást is kezdeményezett.

A rendőrök a téli hónapokban is kiemelt figyelmet fordítanak a közúti ellenőrzések során az ittas vezetők kiszűrésére, mivel akik így vesznek részt a forgalomban, azok magas kockázati tényezőt jelentenek a biztonságos közlekedés számára. Hangsúlyozni kell, hogy az ittas állapotban elkövetett járművezetés bírósági eljárást is vonhat maga után.

A megye útjain 2021. február 8-a és 2021. február 14-e között 123 közúti közlekedési baleset történt, ebből három balesetben az ittas, egyben pedig bódult sofőr volt az okozó. A járőrök az adott időszakban ugyanakkor 11 ittasan a volán mögé ült sofőrt szűrtek ki a forgalomból, mielőtt még közúti közlekedési balesetet okozhattak volna. A velük szemben indított hatósági eljárások folyamatban vannak, ebből kilenc esetben büntetőeljárást kezdeményezett a rendőrség.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya felhívja a figyelmet, hogy akik ittasan vagy kábítószer hatása alatt járművet vezetnek, elfogadhatatlan kockázatot vállalnak, és mások életét is veszélyeztetik.

További híreink

Hetven résztvevős ÖKOllekció-foglalkozás Perkupán

Dátum: 2025. dec 03. 12:00

Az ÖKOllekció-turné 6. állomásán, Perkupán, minden rekordot megdöntő létszámmal zajlott a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékkezelési Önkormányzati Társulás szemléletformáló kampánya. Mintegy 70, főleg hatodikos-hetedikes diák vett részt a programon.

Újra önszervezős Gyermekkönyvtári napok Kazincbarcikán

Dátum: 2025. dec 03. 07:00

Már sok éves hagyományt követve idén is egyedi, önálló és gazdag decemberi programhéttel készült a könyvtárba járó vagy könyvtárba várt gyerekeknek a nemrég országos díjat nyert Egressy Béni Városi Könyvtár. A hatnapos eseménybe a rimaszombati Pósa Lajos Társaság nem mindennapi kiállítással kapcsolódott be, de író-olvasó találkozó és fantasykönyves rendhagyó irodalomóra is várható, megszólítva az ovisoktól kezdve egészen a felnőttekig a közönséget.

Advent Kazincbarcikán 2025

Dátum: 2025. dec 02. 20:51

Bár csendesebben, de mégis programokban bővelkedve telik idén az adventi időszak Kazincbarcikán. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb eseményeket.

Ünnepélyes szalagtűzés — 91 diák készül a búcsúra a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

Dátum: 2025. dec 02. 19:51

November 28-án tartotta szalagavató ünnepségét a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, ahol négy végzős osztály 91 diákja kapta meg a szalagot, jelezve, hogy közeleg életük egy fontos mérföldköve, az érettségi.

KolorTV élőben

Programajánló

Találkozz idén Te is a Mikulással!

Mezey István Művészeti Központ

Jótékonysági Mikulás-kocogás 2025

Kazincbarcika

Csetényi Anikó, Presser Gábor: A piros esernyő - zenés mesejáték

Egressy Béni Művelődési Központ

Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk