https://kolorline.hu/Magyar sport napja – Kónya Lajos kapta a Kazincbarcika Város Sportjáért díjat

Magyar sport napja – Kónya Lajos kapta a Kazincbarcika Város Sportjáért díjat

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A magyar sport napja alkalmából idén Kónya Lajos, a KVSE birkózó szakosztályának vezetőedzője kapta a Kazincbarcika Város Sportjáért kitüntető díjat. Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét Kiss Bence Máté vette át Szitka Péter polgármestertől és Klimon István alpolgármestertől május 6-án.

A kontinens első szabadtéri sportversenyét 1875. május 6-án Budapesten rendezte meg a Magyar Athletikai Club (MAC) - Magyarország legrégebbi egyesülete –, ennek emlékére a kormány határozata alapján 2000 óta - immár 21. éve - ezen a napon ünnepeljük a magyar sport napját.

Kazincbarcika Város Sportjáért kitüntető díj évente egy adományozható azoknak a kazincbarcikai intézményben tanuló, illetve kazincbarcikai sportegyesületben versenyző sportolóknak vagy csapatoknak, akik kiemelkedő sporteredményeket értek el; valamint sportvezetőknek, edzőknek, sportszakmai tevékenységet segítő dolgozóknak, egyházaknak, akik hosszú ideje kimagasló színvonalú munkát végeznek. Idén a díjat Kónya Lajosnak, a Kazincbarcika Városi Sportegyesület birkózó szakosztályának vezetőedzőjének ítélték oda.

Kónya Lajos 1960-ban kezdte a birkózást az Ózdi Kohász birkózó csapatában. Tanulmányai befejezése után a Diósgyőr NB I-es csapatához kapott meghívást, majd 1966-ban bevonult katonai szolgálatra a Papp József Sportegyesület Sportszázadba. 1968-ban már a KVSE birkózó csapatát erősítette Munkácsy Dezső meghívására. A 70-es években az NB I-es csapat oszlopos tagja. Több éven keresztül első osztályú versenyzője, többszörös Magyar Bajnoki dobogós helyezett. 2012-ben Budaörsön kötöttfogásban veterán világbajnoki címet, szabadfogásban ezüstérmet szerzett. Mind kötöttfogásban, mind szabadfogásban többszörös veterán magyar bajnok. Versenyzése mellett már 1969-től edzői megbízást is kapott. Válogatott sportolókat és nagyszámú magyar bajnoki érmes sportolót nevelt. Sok fiatal példaképévé vált. Tevékenységével öregbítette Kazincbarcika patinás sportvárosi hírnevét. Napjainkban is vezetőedzőként neveli a város egyik kiemelkedő szakosztályának a fiataljait.

Kiss Bence Máté, a birkózó szakosztály versenyzője 11 éve rendszeresen sportol és sok egyéb sportágban is otthonosan mozog. Eredményeivel az országos és nemzetközi versenyeken is képviselte Kazincbarcikát. 2019-től már a gimnáziumi tanulásé a főszerep, de még aktívan versenyez birkózásban és labdarúgásban. Segítő edzőként is részt vesz a kazincbarcikai birkózó szakosztály munkájában. Az általános iskolai tanulmányait végig kitűnő és jeles eredménnyel végezte, a gimnáziumban is jeles eredménnyel zárta az első évet.  2019-ben a sportban és tanulásban elért kiváló eredményei alapján elnyerte az Emberi Erőforrások Minisztériuma által alapított Magyarország jó tanulója, jó sportolója címet.

További híreink

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

Ismét lehet pályázni a Fiatalok Garzonházának két bérlakására

Dátum: 2026. jún 26. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzata két megüresedett bérlakást hirdetett meg a Fiatalok Garzonházában. A támogatott lakhatási lehetőség a városban élő, 35 év alatti házaspárok és élettársak számára nyújthat segítséget az önálló élet megkezdéséhez.

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk