https://kolorline.hu/Köszöntötték a kazincbarcikai mentősöket

Köszöntötték a kazincbarcikai mentősöket

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A magyar mentők napja alkalmából 2021-ben Sebők Balázs mentőápoló kapta a Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét. A koronavírus-járvány miatt a tavalyi díjazottnak nem volt lehetőség személyesen átadni az oklevelet, így május 10-én Dányi Ferenc műszaki gondnok, mentőtechnikus az idei kitüntetettel együtt vette át Szitka Péter polgármestertől és Klimon István alpolgármestertől.

Kazincbarcika Város Önkormányzata az elmúlt évekhez hasonlóan igyekszik támogatni a Kazincbarcikai Mentőállomás dolgozóinak munkáját, így egyeztetve Csala Andrással, a Mentőállomás vezetőjével most a mosó- és szárítógép mellé egy nagy teljesítményű őrlős kávéfőzőgéppel fejezték ki köszönetüket az itt dolgozó szakembereknek.

1887. május 10-én alakult meg Budapesten az Önkéntes Mentőegyesület Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére. A mentés ügye 1948-ig a társadalmi egyesületek kezében maradt, akkor jött létre az Országos Mentőszolgálat és így a mentés állami feladattá vált. Napjainkban az Országos Mentőszolgálat irányítja a különböző mentőszervezetek működését, szakembereket képez, valamint országszerte oktatja az oxyológiát, azaz a mentéstant. Május 10-ét a szolgálat születésnapjává nyilvánították, ekkor ünnepeljük a MENTŐK NAPJÁT Magyarországon.

Dányi Ferenc

2020-ban Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét kapta Dányi Ferenc műszaki gondnok, mentőtechnikus.

Dányi Ferenc 15 éve teljesít szolgálatot az Országos Mentőszolgálatnál mentőgépkocsi-vezetőként. A kezdetektől fogva a közösség aktív tagja. A rábízott feladatokban nagyon igényes, precíz, pontos. 2009-ben mentőápoló 5.2, majd 2017-ben mentőápoló 5.5 szakképesítést szerzett, ezzel kiérdemelve a mentőtechnikus minősítést. Munkássága során a prehospitális ellátás minden aspektusát magas szintre vitte munkakörében. Szakmai tudása, gyakorlati tapasztalata mellett megőrizte szerénységét és alázatát az oxyológiával szemben. Rendszeresen továbbképzi magát, figyelemmel kíséri a szakmai újdonságokat, változásokat, így vált 2015-ben RSI-kompetenssé.
Mindig kedves, segítőkész, legyen szó akár bajtársról, akár másról, bármely felelősségteljesen megoldandó problémáról. A mentőállomás minden felmerülő műszaki gondját és az itt dolgozó egészségügyi szakemberek sajátos igényeit gyorsan felismeri és hatékonyan megoldja. A 2020-tól nyugállományba vonult elődje után ellátja a mentőállomás műszaki gondnoki teendőit. Részt vesz a napi feladatok megoldásában, szervezői tevékenysége, nagy gyakorlata jegyeit is magán viseli a létesítmény.


Sebők Balázs

2021-ben Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét kapta Sebők Balázs mentőápoló

Sebők Balázs 2012 októberében állt szolgálatba a Kazincbarcikai Mentőállomáson mentőápoló munkakörben. 2017-ben mentőápoló 5.5 végzettséget szerzett. A hivatásához kellő alázattal viszonyult, fokozatosan lépett előre. Célként tűzte ki, hogy a legmagasabb szinten segíthessen a bajbajutottakon. Jelenleg másodéves mentőtiszt hallgató a Debreceni Egyetemen, az esetkocsi oszlopos tagja, napjainkban a mentőállomás közösségének egyik meghatározó alakja.
A rábízott feladatokban nagyon igényes, precíz, pontos. Aktívan részt vesz a mentőállomás mindennapjainak szervezésében, a raktári készletgazdálkodásban, személyi ügyek intézésében, a mentőkocsik eszközeinek pótlásában, az állomány továbbképzésében. Mindig segítőkész magatartást tanúsít bajtársaival szemben. Ötleteivel, tanácsaival bajtársai mindennapi életét próbálja könnyíteni.

További híreink

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

Közlekedési baleset az elkerülőn!

Dátum: 2026. jún 25. 16:27

GYORSHÍR! Információink szerint egy kamion és egy személygépkocsi ütközött egymással a 260-as elkerülő úton! A teljes útzár miatt mindenki kerülje a szakaszt!

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk