https://kolorline.hu/Minden este vízijáték-show

Minden este vízijáték-show

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcikán a megújult Fő téren a vízijáték-show egészen nyár végéig várja az érdeklődőket. A vízijátékot minden este klasszikus és kortárs zenékre 19.30-tól fél óránként egészen 21.30-ig több mint 15 percen keresztül tekinthetik meg a városlakók és az idelátogatók.

Tavaly nyáron rendkívül sokan látták a vízijátékot, ami igazi turisztikai látványossággá vált. Jelenleg a fényshow alatt a Karib-tenger kalózai és a Trónok harca főcímzenéje mellett Havasi Balázs és Vivaldi egy-egy szerzeménye hallható. A Fő téri szökőkút európai léptékkel mérve is kiemelkedő látványosság, de Magyarországon a margitszigeti párja után, a legtöbb vízkép-variációval rendelkező látványszökőkút. A rendszer mintegy harminc köbméter szűrt és fertőtlenített vizet forgat meg, amelyet több mint 50 egyedileg és külön programozható fúvóka emel a magasba. A feltörő, látványos vízoszlopokhoz kapcsolódó fényjáték megjelenéséről 54 különálló, szintén teljesen egyedileg vezérelt lámpa gondoskodik. A zenét nyolc darab nagy teljesítményű, időjárásálló hangfal biztosítja. A tervek szerint a közeljövőben újabb zenékkel és vízképvariációkkal bővül a látványosság, árulta el Szitka Péter polgármester.

 

 

További híreink

Vármegyei Kézilabda szakmai nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 13. 19:48

Kazincbarcikán tartotta a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kézilabda Szövetség az első, hagyományindító Kézilabda szakmai napját a Don Bosco Sportközpontban. Az összetett programon a vármegye kézilabdajátékát mintegy 60 résztvevő képviselte. Elméleti előadások, kerekasztal-beszélgetés és gyakorlati bemutatók mellett egyedülálló, egységes időkérő kártyaszettek kiosztását is jegyzi a vármegyei sportszakmai „csúcstalálkozó”.

A havazás harmadik hulláma ért térségünkbe

Dátum: 2026. jan 13. 10:38

Az elmúlt héten visszatért igazi tél ismét belelendült. Kora reggeltől intenzíven havazik térségünkben. A gépek megfelelően előkészítették az utakat Kazincbarcikán, de mindenhol csak lépésben lehet közlekedni. Mindenkit óvatosságra intünk, az autósokat és a gyalogosokat egyaránt.

A kazincbarcikai hajléktalanellátás reagált a vörös kódra

Dátum: 2026. jan 12. 18:01

Az utóbbi idők leghidegebb téli napjai főleg az otthontalan polgárokat nem hagyják érintetlenül. Nagyobb szükségben még nagyobb a segítség. Kazincbarcikán az Éjjeli Menedékhely - Nappali Melegedő is megnövelt kapacitással fogadja a fedél nélküli embertársainkat. Ugyanakkor munkatársaik felhívják a lakosság figyelmét, hogy jó állapotú meleg ruhára ilyen viszontagságos időkben mindennél jobban szükség van.

Gyógyszertári ügyeleti rend 2026. I. félév

Dátum: 2026. jan 12. 15:21

Kazincbarcikán a gyógyszertárak az alábbi ügyeleti rend szerint tartanak nyitva 2026. I. félévében.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk