https://kolorline.hu/Kolorcity Kazincbarcika SC – Új vezetőedzővel kezdték meg a felkészülést

Kolorcity Kazincbarcika SC – Új vezetőedzővel kezdték meg a felkészülést

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Új vezetőedzővel kezdte meg június 21-én a következő szezonra való felkészülést a Kolorcity Kazincbarcika SC. A csapat irányításával Varga Attila, UEFA Pro Licences edzőt bízta meg a klubvezetés.

Az ötvenegy éves szakember korábban labdarúgóként is bizonyított, hiszen az Újpest csapatával magyar bajnok, Magyar Kupa és Szuper kupa-győztes is volt. Edzőként első ízben a BKV Előre utánpótlását irányította 2007-től, ezt követte 2010-ben az NB3-as Rákosmenti KSK, valamint 2013-ban az akkor még szintén harmadosztályú Soroskár vezetőedzője lett. Ott azonnal bajnoki címet is ünnepelhetett, azonban a Ceglédi VSE elleni osztályozón nem sikerült továbbjutásuk. A következő bajnoki idényben Varga Attila ismét bajnok lett a Soroksárral és 2015-ig a másodosztályban irányította a csapatot. Egy rövid mezőkövesdi kitérő után a sportszakember ismét azt a feladatot kapta, hogy az akkor NB III-as Ceglédet magasabb osztályba juttassa, ez a 2015/2016-os bajnokságban rögtön sikerült is neki. 2017-ben az NB II-es Siófok vezetőedzője lett, itt az utolsó előtti pozícióból tartotta bent a tizenharmadik helyen a Balaton-partiakat. 2019 márciusában a harmadosztályú Gyöngyösi AK-nál látta el a szakmai vezetői és vezetőedzői feladatokat, itt ekkor a csapat bentmaradása volt az egyetlen reális cél, természetesen a Gyöngyös a következő évet is az NB III-ban kezdte meg. A férfi futball után Varga Attila a női fociban is bizonyított, hiszen 2019 decemberétől 2021 januárjáig a bajnokságban megszerzett sikerek mellett az MTK csapatával egy Jet-Sol Női Liga teremtorna győzelem is nevük mellé került.
A tréner munkáját a korábbi román válogatott labdarúgó Sorin Cigan segíti majd, mint másodedző. Sorin Cigan labdarúgóként Magyarországon is bizonyított, hiszen a Ferencváros, az Újpest meghatározó játékosa volt a 90'-es évek elején, mely csapatokkal három egymást követő szezonban nyerte el a Magyar Kupát (Újpest: 1991/1992; Ferencváros: 1992/1993, 1993/1994). A kapusedzői feladatokat változatlanul Botló Ádám látja el a csapatnál.
A Kolorcity Kazincbarcika SC kerete nagyban átalakult az első edzést megelőzően, a csapat eddig a következő érkezőkkel számolhat a 2021/2022-es szezonban: Laczkó Milán, Talabér Attila, Megyeri Gábor, Ur László, Dvorschák Gábor, Szemere Balázs, Süttő Attila, Kálmán Szilárd, Kovács Dávid, Fila Károly, Kristófi Sándor, Ádám Ferenc, Magyar Máté, Márton András, Keményffy Máté, Czár Máté, Vladul Stefan (FC Dabas).

Fontos, hogy a felkészülési mérkőzések nem zárt kapusak, így a helyszínen várják a szurkolókat, azonban a mérkőzések látogatására vonatkozó hatályban lévő kormányrendelet értelmében csak védettségi igazolvánnyal léphetnek be a stadion területére, melyet a rendőrség ellenőrizni fog.

További felkészülési mérkőzések:

Július 3. Nyíregyháza Spartacus FC - Kolorcity Kazincbarcika SC
Július 7. Termálfürdő Tiszaújváros FC - Kolorcity Kazincbarcika SC
Július 14. Kolorcity Kazincbarcika SC – DVTK II
Július 17. Vasas - Kolorcity Kazincbarcika SC
Július 21. Kolorcity Kazincbarcika SC – Tállya KSE
Július 24. Kisvárda- Kolorcity Kazincbarcika SC

További híreink

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

Élj SZER-telenül! – újra több ezer fiatalt mozgatott meg a prevenciós nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 20. 17:24

A Don Bosco Sportközpont mellett rendezte meg idei prevenciós napját a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság. Az Élj SZER-telenül! kampányeseményen több mint háromezer résztvevő találkozhatott látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és a biztonságos mindennapokat segítő tanácsokkal.

Országos bajnokságokra készültek a fiatal úszók a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. jún 20. 16:20

Először adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum annak a regionális úszóedzőtábornak, amelyet a Delfin Vízisport Klub szervezett. Két héten át több egyesület különböző korcsoportos versenyzői készültek a város vízi pályáin a közelgő országos bajnokságokra. A tavalyi program sikerét idén a nagyobb szabású, professzionálisabb helyszín is tovább erősítette.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk