https://kolorline.hu/Továbbra is másodfokú riasztás van érvényben a felhőszakadás miatt

Továbbra is másodfokú riasztás van érvényben a felhőszakadás miatt

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A felhőszakadás veszélye miatt sokfelé továbbra is másodfokú riasztás van érvényben.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a veszélyjelzésében azt írta, a nap folyamán további másodfokú riasztásokat adhatnak ki Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyére. Több megyében felhőszakadás veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Emellett az egész országra zivatarveszély miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
A meteorológiai szolgálat kiemelte: az ország nyugati, északnyugati tájain fokozatosan stabilizálódik a légkör, máshol viszont ismétlődő zivatarok kialakulására lehet számítani, amelyek száma az esti óráktól fokozatosan csökken. Az elsődleges veszélyforrás a felhőszakadás, rövid idő alatt 25-30 milliméternyi, helyenként akár 50 millimétert meghaladó csapadék is hullhat, emellett néhol jégesőre, viharos széllökésre is készülni kell.
Az előrejelzés szerint hétfőn a maximumhőmérséklet általában 26 és 30 fok között alakul. Késő estére 18 és 24 fok közé hűl a levegő.

Forrás: MTI
 

További híreink

Hetven résztvevős ÖKOllekció-foglalkozás Perkupán

Dátum: 2025. dec 03. 12:00

Az ÖKOllekció-turné 6. állomásán, Perkupán, minden rekordot megdöntő létszámmal zajlott a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékkezelési Önkormányzati Társulás szemléletformáló kampánya. Mintegy 70, főleg hatodikos-hetedikes diák vett részt a programon.

Újra önszervezős Gyermekkönyvtári napok Kazincbarcikán

Dátum: 2025. dec 03. 07:00

Már sok éves hagyományt követve idén is egyedi, önálló és gazdag decemberi programhéttel készült a könyvtárba járó vagy könyvtárba várt gyerekeknek a nemrég országos díjat nyert Egressy Béni Városi Könyvtár. A hatnapos eseménybe a rimaszombati Pósa Lajos Társaság nem mindennapi kiállítással kapcsolódott be, de író-olvasó találkozó és fantasykönyves rendhagyó irodalomóra is várható, megszólítva az ovisoktól kezdve egészen a felnőttekig a közönséget.

Advent Kazincbarcikán 2025

Dátum: 2025. dec 02. 20:51

Bár csendesebben, de mégis programokban bővelkedve telik idén az adventi időszak Kazincbarcikán. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb eseményeket.

Ünnepélyes szalagtűzés — 91 diák készül a búcsúra a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

Dátum: 2025. dec 02. 19:51

November 28-án tartotta szalagavató ünnepségét a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, ahol négy végzős osztály 91 diákja kapta meg a szalagot, jelezve, hogy közeleg életük egy fontos mérföldköve, az érettségi.

KolorTV élőben

Programajánló

Találkozz idén Te is a Mikulással!

Mezey István Művészeti Központ

Jótékonysági Mikulás-kocogás 2025

Kazincbarcika

Csetényi Anikó, Presser Gábor: A piros esernyő - zenés mesejáték

Egressy Béni Művelődési Központ

Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk