https://kolorline.hu/Csalók az építőiparban

Csalók az építőiparban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Idén a lakásfelújításokkal kapcsolatos támogatásoknak köszönhetően jelentősen megnőtt az igény az építőipari szakmunkákra. Ezzel egyidejűleg felütötte a fejét egy újabb csalási forma.

A szélhámosok egy nem létező, fiktív cég képviseletében eljárva különböző felújítási munkálatok ígéretével, előleg gyanánt különböző pénzösszegeket csalnak ki a sértettektől, őket tévedésbe ejtve, majd az ígért munkát nem végzik el, így okozva kárt. Továbbá azon módszer is ismert a hatóság előtt, hogy felújítási munkálatok ígéretével a lakásba bejutva, az ott lakó személy figyelmét elterelve, úgynevezett trükkös lopás módszerével értékeit eltulajdonítják.  

Kérjük a lakosságot, hogy amennyiben felújítási munkálatokat terveznek végrehajtani az alábbi óvintézkedéseket tegyék meg: 

  • A munkálatokat elvégző vállalkozást, illetve kivitelezőt körültekintő módon válasszák ki!

  • Szükség esetén az ajánlatot adó cégről interneten, céginformációs rendszer segítségével tájékozódjanak, lehetőség szerint korábbi munkáikról kérjenek referenciát!

  • A felújítást végző céggel, egyéni vállalkozóval lehetőség szerint kössenek szerződést, amelyben részletesen rögzítsék a vállalt munkát, annak teljesítési szakaszait, határidőket, a vállalkozói díj összegét az elszámolás formáját, módját, a fizetés módját, határidejét, a garanciális, valamint a nem vagy nem szerződésszerű teljesítés esetére vonatkozó szabályokat!

  • Kérjük, hogy csak abban az esetben adjanak át előleg gyanánt pénzt, amennyiben meggyőződtek a cég vagy vállalkozó megbízhatóságáról, illetve a munka elvégzésére irányuló egyértelmű szándékról!

Kérjük, hogy a fentiekkel kapcsolatosan idős hozzátartozóik figyelmét is hívják fel, mert a fenti módszerrel elkövetett csalások elkövetői, jellemzően az időskorú személyeket kísérlik meg különböző módon tévedésbe ejteni. 
Amennyiben bűncselekmény gyanúja merül és olyan személyek jelenlétét észlelik a lakókörnyezetben, akik a fenti módszerrel kísérelnek meg bűncselekményt elkövetni, úgy soron kívül értesítsék a Kazincbarcikai Rendőrkapitányságot (06-48-510-550), a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészetet (06-48/512-392, 06-20/282-0720) vagy a 112-es központi segélyhívó számon a rendőrséget. 

Kazincbarcikai Rendőrkapitányság
Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet

 

További híreink

Bike Park – újra várja a kerékpárosokat Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 05. 20:47

A Barcika Park Nonprofit Kft. munkatársai befejezték a Bike Park tavaszi karbantartását, így a pálya ismét várja a kerékpározókat. A létesítményt Kazincbarcika Város Önkormányzata 2022-ben hozta létre a helyi sportolási lehetőségek bővítésére.

Érmekkel tértek haza a KVSE karatékái

Dátum: 2026. ápr 05. 08:00

Március 29-én, vasárnap Miskolcon rendezték meg a XII. Adamantin Kupa nyílt karateversenyt. A nemzetközi megmérettetésen a Kazincbarcikai Városi Sport Egyesület ifjú sportolói is részt vettek, és négy kategóriában is sikerült dobogós helyezést elérniük. 

Egy hónapon át kérvényezhető a fizetési mód megváltoztatása a Barcika Szolgnál

Dátum: 2026. ápr 04. 12:00

A távfűtéses lakásban élők április közepétől egy hónapon át jelezhetik a Barcika Szolgnak, hogy a tényleges fogyasztás alapján történő számlázást vagy az átalánydíjas fizetési lehetőséget választják a következő fűtési szezonban. A módosításra háromféleképpen van lehetőség. 

Rendkívüli képviselő-testületi ülésen hozott döntéseket a grémium Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 04. 11:00

Rendkívüli ülést tartott Kazincbarcika képviselő-testülete március 30-án, ahol több, a város mindennapjait érintő kérdésben született döntés: módosultak a gyermekjóléti és szociális térítési díjak, bővült a Települési Értéktár, valamint személyi és intézményi ügyekben is határoztak.

KolorTV élőben

Programajánló

Áprilisi programok Kazincbarcikán

Kazincbarcika

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk