https://kolorline.hu/Forgalomkorlátozás várható a 26-os és Attila út kereszteződésében épülő körforgalomnál

Forgalomkorlátozás várható a 26-os és Attila út kereszteződésében épülő körforgalomnál

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Újabb szakaszához érkezett a nagy volumenű közlekedési infrastruktúra-fejlesztési beruházás: a 26-os út, a Tesco melletti Attila út és a Budai Nagy Antal utca egyes szakaszait érintő körforgalom építése.

Az I. ütemben elkészül a körforgalmi csomópont 2/3 része. Szeptember közepétől az alábbi forgalmi korlátozások lépnek életbe.
A fejlesztés során az építési munkálatok miatt az Attila utat teljesen lezárják a Barcikai Ipari Parkba vezető körforgalmi csomópont és a 26-os út között, valamint a jelzőlámpát is kikapcsolják. Az érintett szakaszon a 26-os úton Miskolc és Ózd felé megmarad a 7,5 m széles útpálya, a kétirányú közlekedés biztosított lesz.
A Budai Nagy Antal úton az első ütemben nem lesz forgalmi korlátozás. A Bercsényi út – 26-os út (ALDI) csomópontban a jelzőlámpák kikapcsolásáról a forgalmi tapasztalatok alapján a Magyar Közút Nonprofit Zrt. dönt majd.
A 26. sz főút és az Egressy Béni út kereszteződésében a körforgalom építésének idejére jelzőlámpás forgalomirányítás kerül kialakításra a torlódások elkerülése érdekében. Felső-Barcika Kurucz út irányában lehetséges a csomópont kikerülése.
Kérjük a gépjárművezetőket, hogy az említett területen fokozott óvatossággal közlekedjenek.
A Vasút úton, valamint az Egressy Béni út mindkét oldalán a kivitelezés idején megállási tilalmat jelző táblákat helyeznek ki a biztonságos közlekedés érdekében.
A körforgalom építésének idején az útlezárással érintett terület – Alsóvárosi körút – Tesco bevásárlóközpont – Jószerencsét út irányából közelíthető meg.
A Jószerencsét út az Egressy út, Mikszáth út, Szent Flórián tér irányából közelíthető meg a 26-os főút irányából.
A tájékozódás segítésére az Egressy úton és a 26-os út érintett szakaszán megerősítik a burkolati jeleket.
A 26-os úton a TESCO felé vezető gyalogos átkelőhely megszűnik, a 26-os úton meglévő autóbusz­öblök melletti zebrákon lehet majd átmenni.

A térkép letölhető: ITT

térkép

További híreink

Elrajtolt a XII. Kolorfesztivál – orgonával, musicallel és csónakokkal

Dátum: 2026. aug 18. 16:18

Egy év kihagyás után újra Kolorfesztivál színesíti a nyár végét Kazincbarcikán. A hat napon átívelő élmény- és rendezvénysorozat augusztus 17-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Az első nap főprogramként hagyományosan templomi orgonakoncertet és egy energikus, igazán nyári Neoton-musicalt kínált. Az érdeklődők élményfestésen, airsoftlövészeten, baltadobáláson és elektromos járművekkel megtett városi túrán is részt vehettek. Emellett kinyitott a helyszíni mini vidámpark és a gasztroutca, megjelentek a gyermekek kedvenc standjai, az első csónakok pedig vízre szálltak.

Ifjú vízilabdázók mérték össze tudásukat a Vízi Komplexumban 

Dátum: 2026. aug 18. 11:52

Utánpótlás vízilabda kupának adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum augusztus 17-én. A meghívásos tornát a KSK Delfin szervezte hagyományteremtő szándékkal. 

Visszatér a kazincbarcikai kultúr-kocsmatúra a XII. Kolorfesztiválra

Dátum: 2026. aug 18. 11:13

Rendkívüli fesztiválelem lesz augusztus 21-én (pénteken) a Somodi-Hornyák Szilárd „Távolodó” helyi multiművész és művésztanár, valamint Ulu, a Kocsmaturista blogger-vlogger által ismét közösen vezetett kultúr-kocsmatúra. A Mezey István Művészeti Központból induló művészeti és kocsmakulturális séta vidám hangulatban, de tartalmasan, négy gyökeres városi kocsmaállomáson át vezet a Kolorfesztivál egyik boros standjához. A kocsmatúra-jegy az aznapi fesztiválbelépőt is tartalmazza Lou Bega és Geszti Péter koncertjére.

Bandzsók Istvánnal zárul a kör – búcsúzik az „Emberben a művész, művészben az ember”

Dátum: 2026. aug 17. 09:07

Másfél év, tizenegy vendégalkotó és tizenegy különböző művészi világ után bezárul egy kör a Mezey István Művészeti Központban. Az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat augusztus 20-án (csütörtökön) 17:30-kor érkezik el tizenkettedik, egyben utolsó állomásához. A fináléban az az ember lép a kiállítótér középpontjába, aki másfél éven keresztül más alkotókat és a művészetük mögött rejlő embert mutatta meg a kazincbarcikai közönségnek: Bandzsók István festőművész. A Maya fátyla című tárlat mintegy harminc év alkotásaiból válogat.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk