https://kolorline.hu/Keveset olvasnak a gyerekek

Keveset olvasnak a gyerekek

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Hogyan kísérjük a gyermekeket az olvasás ösvényén címmel tartott előadást Hajdú Katalin írónő az Egressy Béni Városi Könyvtárban. A többnyire pedagógusokból álló résztvevők, hasznos tanácsokat kaptak arról, hogy hogyan lehet a gyerekekkel megszerettetni az olvasást.

Az olvasás bővíti a szókincset, magabiztossá teszi a gyermeket, fejleszti a memóriát. Mindezek ellenére nem kifejezetten szeretnek olvasni a fiatalok. A gyerekek olvasási szokásai némi kívánnivalót hagynak maguk után éppen ezért fontos az ösztönzés, valamint az, hogy egészen fiatalon kerüljenek kapcsolatba a könyvekkel. Az első lépések a mesék olvasásával kezdődik, amikor a szülő mesél a gyermekének.

Az írónő hozzátette, hogy a mai rohanó világunkban amikor már a gyerekek kezében is okostelefon, táblagép van, nehéz rávenni őket az olvasásra. A televízió, a számítógépes játékok készen szolgáltatják számunkra az információt még gondolkodni sem kell. Az olvasás segítségével azonban bárhova eljuthatunk képzeletben, bármit megtehetünk. Lehetünk királyok, vagy szolgálók, felfedezők, művészek, a határ a csillagos ég.

A gyerekek, még ha nem is tudnak olvasni, de a felolvasás során betűzik, ismétlik, értelmezik a szavakat. Sokszor el játszák, hogy tudnak olvasni, fognak egy könyvet, utánozzák a felnőtteket és fejből mesélnek, így már ezzel is észrevétlenül fejlődnek, tette hozzá az írónő.

 

További híreink

Elrajtolt a XII. Kolorfesztivál – orgonával, musicallel és csónakokkal

Dátum: 2026. aug 18. 16:18

Egy év kihagyás után újra Kolorfesztivál színesíti a nyár végét Kazincbarcikán. A hat napon átívelő élmény- és rendezvénysorozat augusztus 17-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Az első nap főprogramként hagyományosan templomi orgonakoncertet és egy energikus, igazán nyári Neoton-musicalt kínált. Az érdeklődők élményfestésen, airsoftlövészeten, baltadobáláson és elektromos járművekkel megtett városi túrán is részt vehettek. Emellett kinyitott a helyszíni mini vidámpark és a gasztroutca, megjelentek a gyermekek kedvenc standjai, az első csónakok pedig vízre szálltak.

Ifjú vízilabdázók mérték össze tudásukat a Vízi Komplexumban 

Dátum: 2026. aug 18. 11:52

Utánpótlás vízilabda kupának adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum augusztus 17-én. A meghívásos tornát a KSK Delfin szervezte hagyományteremtő szándékkal. 

Visszatér a kazincbarcikai kultúr-kocsmatúra a XII. Kolorfesztiválra

Dátum: 2026. aug 18. 11:13

Rendkívüli fesztiválelem lesz augusztus 21-én (pénteken) a Somodi-Hornyák Szilárd „Távolodó” helyi multiművész és művésztanár, valamint Ulu, a Kocsmaturista blogger-vlogger által ismét közösen vezetett kultúr-kocsmatúra. A Mezey István Művészeti Központból induló művészeti és kocsmakulturális séta vidám hangulatban, de tartalmasan, négy gyökeres városi kocsmaállomáson át vezet a Kolorfesztivál egyik boros standjához. A kocsmatúra-jegy az aznapi fesztiválbelépőt is tartalmazza Lou Bega és Geszti Péter koncertjére.

Bandzsók Istvánnal zárul a kör – búcsúzik az „Emberben a művész, művészben az ember”

Dátum: 2026. aug 17. 09:07

Másfél év, tizenegy vendégalkotó és tizenegy különböző művészi világ után bezárul egy kör a Mezey István Művészeti Központban. Az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat augusztus 20-án (csütörtökön) 17:30-kor érkezik el tizenkettedik, egyben utolsó állomásához. A fináléban az az ember lép a kiállítótér középpontjába, aki másfél éven keresztül más alkotókat és a művészetük mögött rejlő embert mutatta meg a kazincbarcikai közönségnek: Bandzsók István festőművész. A Maya fátyla című tárlat mintegy harminc év alkotásaiból válogat.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk