https://kolorline.hu/Ne váljon Ön vagy hozzátartozója adathalászok áldozatává!

Ne váljon Ön vagy hozzátartozója adathalászok áldozatává!

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ismeretlen csalók az MVM Next (korábbi nevén NKM Energia) nevében – számla elkészülésére hivatkozva – félrevezető e-mailekkel vették célba a magyarországi internethasználók széles körét.

E-számla befizetése vagy személyes adatai megadása során mindig legyen elővigyázatos!

Figyelmesen olvassa el a kapott e-mailt, és ha az abban szereplő adatok nem pontosak, vagy a levél helyesírási hibákat tartalmaz, illetve ha magyartalan, online programmal fordított (pl. ékezet nélküli) mondatokat talál benne, ne adja meg személyes vagy banki adatait! Ha olyan hivatkozást talál a levélben, amelynek a nevében nem a megszokott cím szerepel, ne is kattintson rá!

Fontos megjegyezni, hogy bizalmas adatokat (pl. jelszavakat, személyes adatokat, banki azonosítót) az MVM Next nem kér e-mailben.

Ha Ön az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. (korábban NKM Energia Zrt.) ügyfele,

  • Kérik, ellenőrizze, hogy a megszokottidőszakban érkezett-e a számlaértesítés, és a számla összege megfelel-e a fogyasztása alapján vártnak.
  • MVM E-számláját minden esetben pdf-formátumban csatolja a számlaértesítő üzenethez.
  • Mindig nézze meg a pdf-számlát, hogy valóban az Ön nevére, felhasználási helyére stb., valamint a megfelelő időszakra állították-e ki!
  • Gázszámla és villanyszámla esetén is az MVM Next online ügyfélszolgálat a feladó e-mailben megjelenített neve, de sajnos ezt a csalók is utánozhatják.
  • Fontosabb ennél a megjelenített cím mögötti, valós e-mail-cím (amely egyes levelezőrendszerekben a kurzor odaillesztésére jelenik meg), azaz az <ugyfelszolgalat@online.mvmnext.hu> vagy a <noreply@mvmnext.hu>, mert ennek nehezebb a meghamisítása.
  • Az ugyfelszolgalat@online.nkm.energy és noreply@nkm.energy 2021. január 1-jétől már nincs használatban, ezért ha ezekről a címekről érkezik látszólagos számlaértesítője, az minden bizonnyal adathalász-kísérlet.

Ha Ön nem az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. (korábban NKM Energia Zrt.) ügyfele,

 

és az Ön nevére szóló számlaértesítő érkezik látszatra ezektől a cégektől, az feltehetően ugyancsak adathalász-kísérlet.


Adathalász-esemény bejelentése

Ha arra gyanakszik, hogy adathalász-támadás célpontjává vált, kérjük, továbbítsa az adathalasz@mvm.hu e-mail-címre az MVM vagy az NKM nevében érkező gyanús e-mailt az esetleges csatolt számlával együtt, a gyanújáról szóló rövid jelzéssel – függetlenül attól, hogy ügyfelük, vagy sem.

Forrás: mvmnext.hu

További híreink

Elrajtolt a XII. Kolorfesztivál – orgonával, musicallel és csónakokkal

Dátum: 2026. aug 18. 16:18

Egy év kihagyás után újra Kolorfesztivál színesíti a nyár végét Kazincbarcikán. A hat napon átívelő élmény- és rendezvénysorozat augusztus 17-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Az első nap főprogramként hagyományosan templomi orgonakoncertet és egy energikus, igazán nyári Neoton-musicalt kínált. Az érdeklődők élményfestésen, airsoftlövészeten, baltadobáláson és elektromos járművekkel megtett városi túrán is részt vehettek. Emellett kinyitott a helyszíni mini vidámpark és a gasztroutca, megjelentek a gyermekek kedvenc standjai, az első csónakok pedig vízre szálltak.

Ifjú vízilabdázók mérték össze tudásukat a Vízi Komplexumban 

Dátum: 2026. aug 18. 11:52

Utánpótlás vízilabda kupának adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum augusztus 17-én. A meghívásos tornát a KSK Delfin szervezte hagyományteremtő szándékkal. 

Visszatér a kazincbarcikai kultúr-kocsmatúra a XII. Kolorfesztiválra

Dátum: 2026. aug 18. 11:13

Rendkívüli fesztiválelem lesz augusztus 21-én (pénteken) a Somodi-Hornyák Szilárd „Távolodó” helyi multiművész és művésztanár, valamint Ulu, a Kocsmaturista blogger-vlogger által ismét közösen vezetett kultúr-kocsmatúra. A Mezey István Művészeti Központból induló művészeti és kocsmakulturális séta vidám hangulatban, de tartalmasan, négy gyökeres városi kocsmaállomáson át vezet a Kolorfesztivál egyik boros standjához. A kocsmatúra-jegy az aznapi fesztiválbelépőt is tartalmazza Lou Bega és Geszti Péter koncertjére.

Bandzsók Istvánnal zárul a kör – búcsúzik az „Emberben a művész, művészben az ember”

Dátum: 2026. aug 17. 09:07

Másfél év, tizenegy vendégalkotó és tizenegy különböző művészi világ után bezárul egy kör a Mezey István Művészeti Központban. Az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat augusztus 20-án (csütörtökön) 17:30-kor érkezik el tizenkettedik, egyben utolsó állomásához. A fináléban az az ember lép a kiállítótér középpontjába, aki másfél éven keresztül más alkotókat és a művészetük mögött rejlő embert mutatta meg a kazincbarcikai közönségnek: Bandzsók István festőművész. A Maya fátyla című tárlat mintegy harminc év alkotásaiból válogat.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk