https://kolorline.hu/A bányászokra emlékeztek Kazincbarcikán

A bányászokra emlékeztek Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A 71. Bányásznap alkalmából koszorúzást és megemlékezést tartott Kazincbarcika Város Önkormányzata a bányásszobornál. Köszöntő beszédében Pásztor László önkormányzati képviselő a bányász hagyományok ápolására és azok őrzésére hívta fel a résztvevők figyelmét.

A kazincbarcikai ünnepség a Himnusszal kezdődött, majd Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviseletében Szitka Péter polgármester és Pásztor László önkormányzati képviselő helyezték el az emlékezés virágait a bányásszobornál, majd őket nyugdíjas bányász szervezetek, egyesületek, civil szervezetek és magánszemélyek követték. A köszöntő beszédet Pásztor László tartotta, aki elmondta, hogy Kazincbarcika sokat köszönhet a bányászatnak.


Fotók: Bodó József

1951-től minden szeptember első vasárnapján tartják a bányásznapot, az 1919. szeptember 6-án eldördült tatabányai csendőrsortűz áldozatainak emlékére. A bányászat mostoha körülményei, az 1950-es nagy bányaszerencsétlenségek és az ezek miatti elégedetlenséget akarták csillapítani a bányásznap törvénybe iktatásával, így a bányászok iránti tisztelet és megbecsülés jeleként jött létre a Bányásznap. Az ünnepi megemlékezés a Bányász Himnusszal ért véget.

 

További híreink

Zöldfelület-védelmi adó: kinek kell fizetni és hogyan kell kiszámolni?

Dátum: 2026. márc 10. 17:05

Január 1-jétől új települési adónem lépett életbe Kazincbarcikán. A képviselő-testület a környezet védelme, a klímaváltozás hatásainak enyhítése, valamint a városi zöldfelületek megőrzése érdekében alkotta meg a települési adókról szóló 14/2025. (V. 29.) önkormányzati rendeletet, amely bevezette a zöldfelület-védelmi adót.

Fakivágás miatt útzár lesz március 12-én a Tardonai út egy szakaszán

Dátum: 2026. márc 10. 11:03

Kazincbarcikán, a Tardonai út és a Kiserdősor utca kereszteződésében a Barcika Park Nonprofit Kft. fakivágási munkálatokat végez. A munkák miatt a Tardonai úton részleges és teljes zárás lép életbe a Lini István tér és az Egressy Béni út közötti területen.

Létvágy – Lévai Ádám grafikus kiállítása nyílik a Mezeyben

Dátum: 2026. márc 09. 19:24

Az „Emberben a művész, művészben az ember” című kiállítássorozat 2026-ban új tárlattal folytatódik. Az idei első állomáson Lévai Ádám grafikus Létvágy című kollekcióját láthatja a közönség március 13-án (pénteken) 18:00 órától a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermében.

Időközi önkormányzati választás Kazincbarcikán — percről percre

Dátum: 2026. márc 08. 12:27

FRISSÍTVE! Megszületett a végeredmény. Március 8-án időközi önkormányzati választást tartottak Kazincbarcikán, a 7. számú egyéni választókerületben, miután a terület képviselője, dr. Pásztor Gábor decemberben tragikus hirtelenséggel elhunyt. A szavazás reggel 06:00 órakor kezdődött, a választópolgárok 19:00 óráig járulhattak az urnák elé.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk