https://kolorline.hu/Közeledik a gépjárműadó második részletének befizetési határideje

Közeledik a gépjárműadó második részletének befizetési határideje

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) áprilisig értesített mindenkit, akinek gépjárműadót kell fizetnie az idei gépjárműadóval kapcsolatos változásokról és az aktuális összegekről. Az adó második részletét szeptember 15-éig kell befizetni.

A fizetendő adóról, az aktuális fizetési határidőkről és az új gépjárműadó-bevételi számláról szóló dokumentumok kézbesítése áprilisban befejeződött. Országosan mintegy 3 millió 200 ezer gépjármű-üzembentartó érintett, ennyien kaptak elektronikusan vagy a postástól személyesen átvehető hivatalos iratot. 

A gépjárműadó második részletét szeptember 15-éig kell befizetni a 410-es adónemhez tartozó, 10032000-01079160 számú, NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlára. Banki átutaláskor a közlemény rovatba az adószámot vagy az adóazonosító jelet kell beírni. Ha ez elmarad, akkor a NAV nem, vagy csak késedelmesen tudja a befizetett összeget a befizetőhöz kapcsolni.

Aki pénzforgalmi számla nyitására nem kötelezett, az fizethet banki átutalással, a levélhez mellékelt csekken, az elektronikus fizetéseket és elszámolásokat biztosító alrendszeren (EFER-en) keresztül szintén átutalással vagy akár az ügyfélszolgálatokon bankkártyával. Ha valaki esetleg elveszíti a csekket, akkor legegyszerűbben a NAV honlapján igényelhet újat.

A pénzforgalmi számla nyitására kötelezettek kizárólag belföldi pénzforgalmi számlájukról átutalással rendezhetik a befizetést.

További híreink

Őszi workshopok Kazincbarcikán – kerámiafoglalkozás és élményfestés a Mezeyben

Dátum: 2025. nov 05. 10:04

Kazincbarcika idén ősszel is megtelt alkotói energiákkal. A Mezey István Művészeti Központban a Gyermekek Háza–Kézművesház szervezésében két különleges workshop várta mindazokat, akik szívesen mártóznak meg a kreativitás világában: egy karácsonyi hangulatú kerámiafoglalkozás Lalák Angelikával, valamint egy élményfestő délután Szűcs Judit képzőművésszel.

Óvodások köszöntötték az időseket a Muskátli Nyugdíjasházban

Dátum: 2025. nov 03. 18:04

Az idősek hónapja keretében a Muskátli Nyugdíjasházban a Nefelejcs Tagóvoda óvodásai adtak műsort, táncos produkcióval kedveskedve a szépkorúaknak. A műsort követően Tokai Edit önkormányzati képviselő ajándékkal köszöntötte a bentlakókat.

Búcsúzunk — találkozzunk jövőre!

Dátum: 2025. nov 02. 20:18

Elérkezett ez a nap is, idén elköszönt szerető közönségétől a Fő téri Vízijáték-show. Mi ezzel a néhány fotóval búcsúzunk Kolorcity egyik legnépszerűbb látványosságától. Jövőre, veletek ugyanitt!

Csökkent a regisztrált álláskeresők száma – ugyanakkor munkaerőhiány van a cégeknél

Dátum: 2025. nov 02. 12:05

A munkáltatók többsége munkaerőhiánnyal szembesül, amely helyenként korlátozza a vállalkozások gazdasági fejlődését, miközben a regisztrált álláskeresők száma 1 év alatt 304 fővel csökkent – állapítja meg az a jelentés, amelyet a Kazincbarcikai Járási Hivatal készített, és amelyről szó esett a képviselő-testület szeptember végi ülésén is. Foglalkoztatási szempontból a legnehezebb helyzetben a vonzáskörnyéki települések vannak, ahol sok esetben szinte az önkormányzat az egyetlen munkáltató.

KolorTV élőben

Programajánló

Tisztelgés - az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Vizuális anomáliák - Ezüst György Zoltán képzőművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk