https://kolorline.hu/Könyves vasárnap az Egressy Béni Városi Könyvtárban

Könyves vasárnap az Egressy Béni Városi Könyvtárban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Idén október 4. és október 10. között rendezik meg az Országos Könyvtári Napok programsorozatot a magyarországi könyvtárakban, melynek záróakkordja a Könyves vasárnap. Az Egressy Béni Városi Könyvtár rendkívüli nyitvatartással várja az érdeklődőket egész nap.

Ezen a napon ingyenes lesz a beiratkozás, melynek érvényessége 2021. december 31-éig tart. Plusz akcióként idén azok a párok, házastársak, jegyespárok, akik együtt jönnek el beiratkozni, ajándékként megkapják a 2022. évre szóló teljes évi beiratkozást is. A korábbi években megszokott módon, akik ezen a napon hozzák vissza régen kikölcsönzött könyveiket, megbocsátásban részesülnek, azaz nem számít fel késedelmi díjat a könyvtár.

Fentieken kívül programokkal is várja a könyvtár a kicsiket és a nagyokat. Délelőtt fél 11 órai kezdettel Hacsi Anna, a Tekergő Meseösvény Egyesület mesemondója magyar népmesékkel kápráztatja el a jelenlévőket, délután családi program keretében 14 órától Soltészné Herczeg Mária tart kreatív foglalkozást.
A rendezvénysorozat idején a könyvtár minden korosztály számára szervez programot. Lesz baba-gyermek jóga, író-olvasó találkozó, Radnóti-emlékműsor, drámafoglalkozás és könyvbemutató is. A részletes programismertető elérhető lesz a könyvtár honlapján és Facebook-oldalán.

 

További híreink

„A szabadságnak nincs többes száma” — március 15-i megemlékezés Kazincbarcikán

Dátum: 2025. márc 16. 18:30

Összetett és nagyot ható március 15-i ünnepséggel emlékezett Kazincbarcika városa az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kirobbanására. A bizonytalan időjárás miatt a Mezey István Művészeti Központ belső terébe terelt ceremónia felvonultatott az erőteljes zeneiek mellett táncos betéteket, történészi megemlékezést és városi gyártású kisfilmet is.

„Perspektíva” Deák-diák szemmel – kiállítás és élő alkotás

Dátum: 2025. márc 16. 09:00

Március 6-án újra megtelt a Mezey István Művészeti Központ felső kiállítóterme a Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskola fiatal tehetségeinek változatos műveivel. A „Perspektíva” című tárlat másik fontos hívószava a kreativitás. Ennek jegyében a megnyitón a nézők szeme láttára élesben is készültek új alkotások. Az összeállítást április 3-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

Tavasszal is csak szabályosan – a barcikai rendészek jelentik

Dátum: 2025. márc 15. 16:00

Tavasszal is városunkat szolgálják a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet munkatársai. Szabályozásokkal és szükség esetén bírságokkal lépnek fel többek között és kiemelten a zöldhulladék-égetés, valamint a szabálytalanul, zöldterületre parkolás ellen.

„Nem kell okosnak lenni, ez a lényeg” — Seres László kiállítása

Dátum: 2025. márc 15. 08:58

Megnyílt az “Emberben a művész, művészben az ember” újabb kiállítássorozata a Mezey István Művészeti Központban. Seres László, a miskolci, de kalandfilmes élete hátán világpolgár festőművész hozta közénk színes absztrakt művészetének válogatott, élénk termését. Személyes üzenete is van a megtekintők számára, miszerint befogadni és élvezni kell a képeket, nem pedig magyarázatot keresni rájuk. A kiállítás március utolsó hetéig látogatható a lenti nagy kiállítóteremben.

KolorTV élőben

Programajánló

Internet Fiesta 2025

Egressy Béni Városi Könyvtár

Bóczér Adrienn fotográfus kiállítása

A Partizán Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Angyalkert Görögkatolikus Óvoda nyílt nap

Angyalkert Görögkatolikus Óvoda

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk