https://kolorline.hu/Idén is lesz könyves vasárnap az Egressy Béni Városi Könyvtárban

Idén is lesz könyves vasárnap az Egressy Béni Városi Könyvtárban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Felnőtt és gyermek programok, könyvajánlók, kiállítások, online játékok, valamint ingyenes beiratkozás is várja a látogatókat az Egressy Béni Városi Könyvtárban. Magyarországon október 4-e és 10-e között tart az Országos Könyvtári Napok, amihez a kazincbarcikai könyvtár idén is csatlakozott.

A programsorozat ideje alatt a könyvtár célja, hogy minden korosztályt megszólítsanak, egészen a kisgyerekektől, a nyugdíjas korosztályig, ezért a szervezők igyekeztek úgy kialakítani az eseményeket, hogy az valóban minden korosztály figyelmét felkeltse.

Hétfőn délelőtt Bánhidi Dóra gyermekek számára tartott jóga órákat, illetve Patka Heléna Radnóti Miklós: „Oly korban éltem én…” című irodalmi előadásához is csatlakozhattak az érdeklődők. Kedden a szakmai nap mellett Balázs Ágnes tartott író-olvasó találkozót. Az interaktív találkozó után, Gáspár András színész, író társaságában „Ki lennék én?” című dramatizáláson vettek részt a középiskolások, szerdán délután pedig virtuális szoborsétára hívták a gyerekeket.

Ma baba-mama klubfoglalkozást, környezetvédelmi vetélkedőt és mesefoglalkozást is tartottak. Pénteken bemutatják a Kazinci Klub kötetét a „Karcok” című antológiát, az óvodások pedig a Piroska és a farkas című bábjátékot tekinthetik meg. Szombat délelőtt az Ősi Kovács Alkotóműhely mutatkozik be, vasárnap pedig az egész napos programok mellett ingyenes beiratkozás, ingyenes internet használat és megbocsátás várja az olvasókat. Az ingyenes beiratkozás 16 év felett online módon is kezdeményezhető, október 10-én 0 órától egészen 24 óráig. Erre a lehetőségre a könyvtár facebook oldalán, illetve saját honlapján lesz lehetőség.

Az Egressy Béni Városi Könyvtár külön akciót hirdetett a pároknak, illetve a házastársaknak, akik ha vasárnap meglátogatják a könyvtárat, akkor nem csak a 2021-es évre, hanem a 2022-es évre is ingyen tudnak beiratkozni.

 

További híreink

Elrajtolt a XII. Kolorfesztivál – orgonával, musicallel és csónakokkal

Dátum: 2026. aug 18. 16:18

Egy év kihagyás után újra Kolorfesztivál színesíti a nyár végét Kazincbarcikán. A hat napon átívelő élmény- és rendezvénysorozat augusztus 17-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Az első nap főprogramként hagyományosan templomi orgonakoncertet és egy energikus, igazán nyári Neoton-musicalt kínált. Az érdeklődők élményfestésen, airsoftlövészeten, baltadobáláson és elektromos járművekkel megtett városi túrán is részt vehettek. Emellett kinyitott a helyszíni mini vidámpark és a gasztroutca, megjelentek a gyermekek kedvenc standjai, az első csónakok pedig vízre szálltak.

Ifjú vízilabdázók mérték össze tudásukat a Vízi Komplexumban 

Dátum: 2026. aug 18. 11:52

Utánpótlás vízilabda kupának adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum augusztus 17-én. A meghívásos tornát a KSK Delfin szervezte hagyományteremtő szándékkal. 

Visszatér a kazincbarcikai kultúr-kocsmatúra a XII. Kolorfesztiválra

Dátum: 2026. aug 18. 11:13

Rendkívüli fesztiválelem lesz augusztus 21-én (pénteken) a Somodi-Hornyák Szilárd „Távolodó” helyi multiművész és művésztanár, valamint Ulu, a Kocsmaturista blogger-vlogger által ismét közösen vezetett kultúr-kocsmatúra. A Mezey István Művészeti Központból induló művészeti és kocsmakulturális séta vidám hangulatban, de tartalmasan, négy gyökeres városi kocsmaállomáson át vezet a Kolorfesztivál egyik boros standjához. A kocsmatúra-jegy az aznapi fesztiválbelépőt is tartalmazza Lou Bega és Geszti Péter koncertjére.

Bandzsók Istvánnal zárul a kör – búcsúzik az „Emberben a művész, művészben az ember”

Dátum: 2026. aug 17. 09:07

Másfél év, tizenegy vendégalkotó és tizenegy különböző művészi világ után bezárul egy kör a Mezey István Művészeti Központban. Az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat augusztus 20-án (csütörtökön) 17:30-kor érkezik el tizenkettedik, egyben utolsó állomásához. A fináléban az az ember lép a kiállítótér középpontjába, aki másfél éven keresztül más alkotókat és a művészetük mögött rejlő embert mutatta meg a kazincbarcikai közönségnek: Bandzsók István festőművész. A Maya fátyla című tárlat mintegy harminc év alkotásaiból válogat.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk