https://kolorline.hu/„Múltunk és jelenünk” - Diósgyőri Képzőművész Stúdió ’76

„Múltunk és jelenünk” - Diósgyőri Képzőművész Stúdió ’76

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Magyarország egyik első független és önálló képzőművészeti alkotóközössége, az idén 45 éves Diósgyőri Képzőművész Stúdió '76 művészeinek alkotásaiból nyílt kiállítás a Mezey István Művészeti Központban november 4-én.

A 45 éves Nívó díjas Diósgyőri Képzőművész Stúdió '76 Múltunk és jelenünk című kiállítását a Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola művésztanárai, Nagy Albertné és Begala Andrea Kerek Gábor Közeledő: Szonatinka Op.317 című négykezes zongora produkciója nyitotta meg.. A kiállításmegnyitón dr. Makkai Orsolya Kazincbarcika város alpolgármestere köszöntötte az alkotókat és a művészetkedvelő közönséget. Az alpolgármester köszöntőjében visszaemlékezett a Stúdió 40 éves jubileuma alkalmából rendezett Kazincbarcikai tárlatára, majd az alkotóknak megköszönte a nem mindennapi kiállítást.

Az Diósgyőri Képzőművész Stúdió ’76 Miskolcon működésű képző- és iparművészeket tömörítő csoportosulás. Tagja között nemcsak miskolci, hanem az ország más területein élő, illetve külföldön alkotó művészek is megtalálhatóak. A csoportosulás fontos szerepet játszik Miskolc művészeti és kultúrateremtő életében. Munkájukkal évről évre számos kiállításon mutatkoznak be a közönségnek.

A Mezey István művészeti központban nyílt tárlaton összesen 20 alkotó 60 munkája tekinthető meg. A kiállítók névsora:

Bakos - Szél Kata

Béres Gyula Tamás (Fáy - díjas)

Béres János (Nívódíjas)

Boncsér Árpád (Holló László -, Brassai Sámuel -, Művészeti - és Nívódíjas)

Csontos Éva

Demeter - Pénzes Marianna

Eisele Gyula

Futó Tamás

Hadházy - Molnár Attila (Nívódíjas)

Horváth Zoltán (Nívódíjas)

Kis Mónika

Kletz - Bártfai Judit

Kletz László Lajos (MSZOSZ -, Kondor Béla -, Gyémánt - és Nívódíjas stúdióvezető)

Kókai Laura

Kopcsó Andi

Szelekovszky Magdolna

Szurdoki Judit

Técsi Ágnes

Vecsei László Ezékiel

Veres Attila

A Diósgyőri Képzőművész Stúdió ’76 „Múltunk és jelenünk” című kiállítása december 17-éig tekinthető meg a Mezey István Művészeti Központban.

További híreink

ÁLHÍR a farkastámadás - A rendőrség cáfolja a kazincbarcikai farkastámadásról szóló hírt

Dátum: 2026. aug 12. 16:00

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányságnak nincs tudomása arról a farkastámadásról, amelyről a 3700PontHu Facebook-oldalán jelent meg cikk a napokban. A bejegyzés szerint Kazincbarcika külterületén, a város lakott részétől néhány száz méterre farkasfalka támadt egy juhállományra, és az esettel kapcsolatban rendőri intézkedés is történt. A Kolorline megkereste a rendőrséget: Nagy Gábor rendőr alezredes, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság vezetője határozottan cáfolta a rendőrségi intézkedésről és a hatósághoz érkezett bejelentésről szóló állításokat.

Támogatások iskolakezdés előtt – többféle segítséget kaphatnak a kazincbarcikai családok

Dátum: 2026. aug 11. 11:04

A tanévkezdés jelentős kiadást jelenthet a családok számára, Kazincbarcika Város Önkormányzata ezért többféle támogatási lehetőséget biztosít az iskolakezdéshez. A beiskolázási támogatás mellett rendkívüli települési támogatás is igényelhető, a kazincbarcikai általános iskolák tanulói pedig évente kétszer tanszercsomagot is kapnak.

Országszerte veszélyezteti a tavakat a hőség – Kazincbarcikán folytatják a Csónakázó-tó levegőztetését

Dátum: 2026. aug 10. 18:36

A tartós aszály, a rendkívüli hőség és a vízhiány egyre több hazai tónál okoz komoly problémát. Miközben Rétimajorban már 185 tonna hal pusztulásáról számoltak be, Kazincbarcikán vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el a Csónakázó-tóban. A helyi üzemeltető azonnal megkezdte a beavatkozást, kedden pedig várhatóan újabb levegőztető berendezés érkezik a tóhoz.

Halpusztulás a Csónakázó-tónál – a hőség miatt romlott a víz oxigénellátása

Dátum: 2026. aug 09. 20:34

Oxigénhiány alakult ki a kazincbarcikai Csónakázó-tóban, amelynek következtében vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el. A problémát az okozza, hogy a rendkívüli aszály miatt a Tardona-patak jelenleg nem táplálja vízzel a tavat. Az üzemeltető már megkezdte a szükséges beavatkozásokat a tó ökológiai egyensúlyának megőrzése érdekében.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

XII. Kolorfesztivál - részletes program

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk