https://kolorline.hu/Fizetési kedvezménnyel segít a NAV

Fizetési kedvezménnyel segít a NAV

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ha valaki a személyijövedelemadó-bevallásában a visszajáró összeg kiutalását kéri, de van köztartozása, akkor érdemes a bevallás benyújtása előtt fizetési kedvezményt kérnie a NAV-tól.

A lejárt esedékességű tartozások mértékéig a NAV a kiutalni kért összeget visszatartja. Ez csak abban az esetben kerülhető el, ha az érintett ügyfél a tartozását megfizeti vagy a fennálló tartozásaira fizetési kedvezményt kér és azt meg is kapja.

A visszatartási kötelezettséget akkor nem kell a NAV-nak alkalmaznia, ha az ügyfél kérelmére indult fizetési kedvezményi eljárás még a bevallás benyújtása előtt, pozitív döntéssel le is zárul. Ezért akinek van adó- vagy egyéb, a NAV által behajtandó köztartozása, de a bevallásában adó kiutalását (például személyi jövedelemadó) kéri, annak a maradéktalan kiutalás érdekében célszerű fizetési kedvezményt kérelmezni.

A fizetési kedvezményi kérelem legegyszerűbben a NAV honlapján, az ONYA felületen elérhető AUTRESZ adatlapon nyújtható be. Az alkalmazásba belépve a rendszer automatikusan azonosítja a kérelmezőt, akinek az adatai ezért egyből megjelennek, így pár kattintással benyújtható a kérelem. Az űrlapon a fellebbezési jogról is egy mozdulattal lehet lemondani, ami gyorsítja a folyamatot. Természetes személyek egy évben egyszer kérhetnek részletfizetést maximum egymillió forintos tartozásukra és legfeljebb 12 hónapra. A kérelemmel kapcsolatos döntést a NAV az ügyfélkapura küldi.

További híreink

Kézműves tábor Kazincbarcikán – ahol az alkotás élmény, a játék pedig tanít

Dátum: 2025. aug 27. 16:13

Kolorkölykök újra akcióban! Kazincbarcikán augusztus utolsó hetében ismét benépesült a Gyermekek Háza–Kézművesház. A kézműves táborba idén is 45 gyermek érkezett a városból és környékéről, hogy egy héten át alkotással, játékkal és felfedezéssel búcsúztassák a nyarat.

Szeptembertől változik a temető nyitvatartási rendje

Dátum: 2025. aug 26. 17:00

Új nyitvatartás szerint várja a látogatókat a kazincbarcikai temető szeptember 1-jétől.

Magyar áttörés születhet a körforgásos gazdaságban

Dátum: 2025. aug 26. 14:02

Üvegházhatású szén-dioxidból gyárthat alapanyagot a BorsodChem. A légkörre káros szén-dioxid értékes nyersanyagként hasznosítása fontos előrelépést jelenthet a körforgásos szemléletben. Pontosan ezt célozza a BorsodChem és a szegedi eChemicles közös projektje: ipari méretben, magyar fejlesztéssel alakítanák át a CO₂-t vegyipari alapanyaggá, mindezt akár teljesen megújuló energiával. Ha a folyamatfejlesztés sikerrel zárul, a káros CO₂ zöld minősítésű, értékes alapanyagként hasznosulhat.

Ének az esőben, és tánc és trombitaszó – Boban Marković koncertje

Dátum: 2025. aug 25. 13:16

Magyarországi turnéja keretében Boban Marković, a világikon szerb trombitaművész és csapata, a Boban Marković Orkestar Kazincbarcikát is megtisztelte fellépésével. A Színes augusztus programsor fergeteges záróeseményének az időjárás kevésbé kedvezett, de a legeltökéltebbek – így is szép számban – egy emlékezetes, igazi energiabomba zenei show-t élvezhettek a Csónakázó-tónál.

KolorTV élőben

Programajánló

HoopsFest II.

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk