https://kolorline.hu/Már bárki lekérdezheti elektronikusan közlekedési büntetőpontjait

Már bárki lekérdezheti elektronikusan közlekedési büntetőpontjait

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Belügyminisztérium fejlesztésének eredményeképpen keddtől elektronikus úton bárki lekérdezheti saját közúti közlekedési előéleti pontjait a Személyre Szabott Ügyintézési Felületen.

A lekérdezés központi azonosítás után lehetséges, ez történhet ügyfélkapuval, telefonos azonosító kóddal, eSzemélyi okmánnyal, videótechnológián keresztüli azonosítással.
A lekérdezéshez a magyarorszag.hu oldalon a "Közigazgatás, Jog" témacsoporton belül az "Adatkezelés, adatszolgáltatás" felületet kell kiválasztani, majd ott a "Tájékoztatás a közúti közlekedési előéleti pontokról" ügytípust kell kiválasztani. Ezután szükséges az elektronikus azonosítás, majd az "Ügyintézés indítása" gomb megnyomásával az eredmény azonnal megjelenik. Az ügyintézés illeték- és díjmentes.
A lekérdezési felület az alábbi linken közvetlenül is elérhető: https://magyarorszag.hu/szuf_ugyleiras?id=98cdea75-a519-4d15-893a-d717615ae530&_n=tajekoztatas_kozuti_kozlekedesi_eloeleti_pontokrol
Az adatkérés eredményeként elérhetővé válnak az aktuálisan nyilvántartott közúti közlekedési előéleti pontok, valamint a nyilvántartás szerinti összpontszám alapjául szolgáló cselekmények és a kiszabott pontadatok.
A nyilvántartás tartalmazza az előéleti pontok elévülési idejét is. Az előéleti pontokat a szabályszegést megállapító határozat jogerőre emelkedésének, illetve a helyszíni bírság tudomásulvételének időpontjától számított legfeljebb három évig lehet a pontok összesítésénél figyelembe venni.
Ha a járművezető előéleti pontjai elérik, vagy meghaladják a 18-at, az illetékes járási hivatal visszavonja vezetői engedélyét.
A 18 pont elérése előtt van lehetőség a pontok csökkentésére, önkéntes utánképzésen való részvétellel, amelynek sikeres elvégzése napján a nyilvántartott pontok száma 13 pontig 9 ponttal, 14-17 pont között 6 ponttal csökken.

Forrás: MTI

További híreink

BVSC-s úszók edzőtáboroznak a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. máj 07. 15:48

A BVSC-Zugló úszószakosztálya ezen a héten a Vízi Komplexumban tart edzőtábort. A fővárosi klub sportolói napi több edzéssel készülnek a versenyszezon következő időszakára, miközben a helyi uszoda és a hozzá kapcsolódó létesítmények adottságait is kihasználják.

Indul a HMV-mérők éves leolvasása Kazincbarcikán – erre figyeljenek a lakók

Dátum: 2026. máj 07. 10:41

Május második felében megkezdődik a használati melegvíz-mellékmérők éves leolvasása Kazincbarcikán. A Barcika Szolg Kft. munkatársai előre meghatározott ütemezés szerint keresik fel a társasházakat, ezért érdemes figyelni a lépcsőházakban kifüggesztett tájékoztatókat és a szolgáltató honlapját is.

Megkezdődtek az írásbeli érettségik – túl vannak az első vizsganapokon a végzősök

Dátum: 2026. máj 06. 20:00

Hétfőn, május 4-én országszerte megkezdődött az idei érettségi időszak. Az első héten a végzős középiskolások a legfontosabb közismereti tantárgyakból írásbeliztek: hétfőn magyar nyelv és irodalomból, kedden matematikából, szerdán történelemből adtak számot tudásukról, csütörtökön pedig az idegen nyelvi vizsgák következnek.

Anyák napi műsorral köszöntötték a szépkorúakat a Muskátli Nyugdíjasházban

Dátum: 2026. máj 06. 17:57

Anyák napja alkalmából a Nefelejcs Tagóvoda óvodásai látogattak el a Muskátli Nyugdíjasházba, ahol versekkel, dalokkal és saját készítésű ajándékokkal kedveskedtek az intézmény lakóinak. A gyerekek műsora sok mosolyt és szeretetteljes pillanatot hozott a szépkorúak számára.

KolorTV élőben

Programajánló

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk