https://kolorline.hu/Ovis Gála

Ovis Gála

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Idén is megrendezték a már hagyománynak számító Ovis Gálát az Egressy Béni Művelődési Központ színháztermében. A május 19-ei rendezvényen a gyerekek tánccal, dallal és verssel készültek.

A Kazincbarcikai Összevont Óvodák hagyomány szerint minden évben megrendezi Ovis Gáláját, ahol a legkisebbek is megmutatják tehetségüket a szüleiknek, nagyszüleiknek. Idén két év után végre ismét megtartották az eseményt.


Fotók: Pálinkó Gábor

- Nagyon vártuk már ezt a napot, a gyerekek és az óvónénik hónapok óta készültek erre az eseményre, árulta el Liptákné Gergely Valéria, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményvezetője, aki elárulta, a gyerekek nagyon lelkesek, élvezik azt, amikor a színpadon lehetnek.

A gálát Ládiné Sólyomvári Edit intézményvezető-helyettes nyitotta meg, aki köszöntötte a megjelent szülőket, vendégeket, intézményvezetőket, képviselőtestületi tagokat, illetve Klimon István alpolgármestert. Az eseményre minden tagóvodából érkeztek csöppségek, akik hosszas felkészülést követően adták elő többek között tánc-, zene-, és verstudásukat a művelődési központ színpadán.

További híreink

Szeptembertől változik a temető nyitvatartási rendje

Dátum: 2025. aug 26. 17:00

Új nyitvatartás szerint várja a látogatókat a kazincbarcikai temető szeptember 1-jétől.

Magyar áttörés születhet a körforgásos gazdaságban

Dátum: 2025. aug 26. 14:02

Üvegházhatású szén-dioxidból gyárthat alapanyagot a BorsodChem. A légkörre káros szén-dioxid értékes nyersanyagként hasznosítása fontos előrelépést jelenthet a körforgásos szemléletben. Pontosan ezt célozza a BorsodChem és a szegedi eChemicles közös projektje: ipari méretben, magyar fejlesztéssel alakítanák át a CO₂-t vegyipari alapanyaggá, mindezt akár teljesen megújuló energiával. Ha a folyamatfejlesztés sikerrel zárul, a káros CO₂ zöld minősítésű, értékes alapanyagként hasznosulhat.

Ének az esőben, és tánc és trombitaszó – Boban Marković koncertje

Dátum: 2025. aug 25. 13:16

Magyarországi turnéja keretében Boban Marković, a világikon szerb trombitaművész és csapata, a Boban Marković Orkestar Kazincbarcikát is megtisztelte fellépésével. A Színes augusztus programsor fergeteges záróeseményének az időjárás kevésbé kedvezett, de a legeltökéltebbek – így is szép számban – egy emlékezetes, igazi energiabomba zenei show-t élvezhettek a Csónakázó-tónál.

Az államalapítás ünnepe — többnapos programsorozat Kazincbarcikán

Dátum: 2025. aug 24. 08:00

A Színes augusztus eseménysorozat 20-án a közönségnek és a kikapcsolódásra vágyóknak is tartogatott programokat. Délelőtt a biciklis körforgalom melletti szupermarkettől indult a veterán autók felvonulása, a Csónakázó-tónál pedig számos oldtimert csodálhattak meg az érdeklődők. A gasztronómiai válogatás mellett a kicsiket gyerekprogramok szórakoztatták, de fel lehetett ülni egy óriáskerékre, fantasztikus koncertet adott Szulák Andrea, akit a Miskolc Dixieland Band kísért, este pedig a fiataloknak szólt a Wellhellotól a Rakpart vagy az Apu, vedd meg nekem a várost. Így ünnepelte Kazincbarcika 2025-ben Szent István-napját.

KolorTV élőben

Programajánló

HoopsFest II.

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk