https://kolorline.hu/Semmelweis-nap – Az egészségügyi dolgozókat köszöntötték

Semmelweis-nap – Az egészségügyi dolgozókat köszöntötték

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Az elmúlt két évben a koronavírus-járvány rendkívüli terheket rótt az egészségügyben dolgozókra. Az idén a járványhelyzet enyhülése megengedte, hogy személyesen is megünnepelhessék a szféra munkatársait, ezért Kazincbarcika Város Önkormányzata nagy volumenű városi ünnepséget szervezett Semmelweis-nap alkalmából. Bereczki Zoltán színvonalas előadásával és állófogadással köszönték meg a Kazincbarcikai Kórház és a városban tevékenykedő egészségügyi dolgozók Covid 19-járványban végzett áldozatos és önzetlen munkáját.

Az ünnepségen Demeter Zoltán országgyűlési képviselő köszöntötte az egészségügyi dolgozókat, aki kiemelte, hogy az emberség köti össze az ágazat munkavállalóit.
Ebben a hivatásban együtt van a magas fokú szakmai tudás, az elhivatottság, a tenni akarás és a segítség nyújtás. Mind ebbe benne van a kitartás és az áldozatvállalás, tette hozzá az országgyűlési képviselő.

Az ünnepi köszöntők sorát Klimon István Kazincbarcika alpolgármestere folytatta, aki beszédében többek között visszaemlékezett Semmelweis Ignác munkásságára, valamint hangsúlyozta a kórház és az önkormányzat közös munkáját, hogy mindenki a legmagasabb fokú ellátásban részesüljön.

Az egészségügyi dolgozókat Tóth Gábor a Kazincbarcikai Kórház főigazgatója is köszöntötte, aki beszédében kiemelte, hogy a pandémiás időszakban kimagaslóan helyt álltak a kórház dolgozói.

A köszöntőket követően a Kazincbarcikai Kórház díjait Tóth Gábor főigazgató és dr. Bássler Beáta orvosigazgató adta át.

Főorvosi kinevezését vehetett át:
Bodnárné Dr. Matuscsák Szabina

Adjunktusi kinevezését vehette át:
Dr. Gajda Zsuzsanna
Horváthné Dr. Nagy Adrienn

2022-ben Igazgatói dicséretben részesült:
Szendrei Tiborné, vezető asszisztens
Kazincbarcikai Kórház Belgyógyászati osztálya
Kazincbarcikai Kórház Szülészeti és nőgyógyászati osztálya
Kazincbarcikai Kórház Sebészeti osztálya
Tyukodi Judit főnővér
Pocikné Ostoróczki Andrea főkönyvelő
Koszta Judit műszaki ügyintéző

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elismerését kapta:
Központi Fiziotherápiás Osztály

A Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevele kitüntetést Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester adta át a jutalmazottaknak.

Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevele kitüntetésben részesült:
Kiss Adrienn szülésznő
Regeczné Csányi Nikoletta, valamint a Covid-osztály nővér kollektívája
Dr. Varga Valéria háziorvos
Filepkóné Bene Ágnes védőnő

Kazincbarcika Város Önkormányzata 2009-ben alapította a Kazincbarcika Város Egészségügyéért kitüntető díjat, amely minden esztendőben annak a személynek adományozható, aki a kazincbarcikai egészségügyi alap vagy szakeállátásban több éve kiemelkedő színvonalú munkát végez.

2022-ben Kazincbarcika Város Egészségügyéért kitüntető díjban részesült:
Dr. Kerekes Anna Vilma radiológus, osztályvezető főorvos

Az ünnepség Bereczki Zoltán EMeRTon-díjas színész, Arany- és platinalemezes, valamint Fonogram díjas énekes műsorával zárult.

 

További híreink

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

Élj SZER-telenül! – újra több ezer fiatalt mozgatott meg a prevenciós nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 20. 17:24

A Don Bosco Sportközpont mellett rendezte meg idei prevenciós napját a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság. Az Élj SZER-telenül! kampányeseményen több mint háromezer résztvevő találkozhatott látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és a biztonságos mindennapokat segítő tanácsokkal.

Országos bajnokságokra készültek a fiatal úszók a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. jún 20. 16:20

Először adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum annak a regionális úszóedzőtábornak, amelyet a Delfin Vízisport Klub szervezett. Két héten át több egyesület különböző korcsoportos versenyzői készültek a város vízi pályáin a közelgő országos bajnokságokra. A tavalyi program sikerét idén a nagyobb szabású, professzionálisabb helyszín is tovább erősítette.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk