https://kolorline.hu/Átkötő út és parkolók épülnek az Árpád Fejedelem Tagiskolánál

Átkötő út és parkolók épülnek az Árpád Fejedelem Tagiskolánál

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika Város Önkormányzatának döntése alapján júliusban megkezdődik az Árpád Fejedelem Tagiskola előtti útszakasz bővítése, mindemellett jelentős számú parkolóhely kialakítására is sor kerül.

A fejlesztés során a Mátyás király út felől az iskola kapubehajtója felé átkötő út épül, valamint annak mindkét oldalán parkolóhelyeket alakítanak ki. Az Árpád fejedelem téri útszakasz meglévő térkő burkolatát aszfalt burkolatra cserélik.
– Jelenleg kizárólag az Árpád fejedelem tér zsákutcának számító útszakasza szolgálja ki a Pollack Mihály Általános Iskola – Árpád Fejedelem Tagiskola autós forgalmát. Az említett szakaszt sokan a társasházak előtti várakozásra használják. Ezen okok miatt döntően iskolaidőben a reggeli és délutáni csúcsidőszakban jelentős fennakadások jelentkeznek a gépjármű forgalomban. Ennek a problémának az orvoslására épül meg az átkötő út és alakítanak ki új parkolóhelyeket – mondta el a projektről Szitka Péter polgármester.
– Az elmúlt hónapokban rengetegen kerestek meg, hogy az önkormányzat segítse megoldani a helyszínen felmerülő mindennapi problémákat. A lakosság igényeit figyelembe véve készített tervek alapján indíthatjuk meg pár héten belül a kivitelezést - nyilatkozta Harda Attila önkormányzati képviselő.
A tervezett átkötő út építési hossza közel 30 méter hosszú, a két oldalán kialakításra kerülő új, parkolásra alkalmas férőhelyek száma 20 db, melyből 1 db mozgáskorlátozottak számára kerül kijelölésre, illetve ezek szélein gyalogos járda is épül. A meglévő járdákhoz való csatlakozásoknál átépítésre kerül a járda burkolat rámpás kialakításra, továbbá süllyesztett szegély készül, az akadálymentes használat érdekében.
A kivitelezés idejére a térképen jelzett útlezárás és forgalomkorlátozás várható, melyről hírportálunkon tájékoztatjuk a lakosságot. Kérjük, az érintett területeken fokozott óvatossággal közlekedjenek!

térkép

További híreink

Kiírták Kazincbarcikán az időközi önkormányzati választás időpontját

Dátum: 2026. jan 09. 18:08

Kazincbarcikán időközi önkormányzati választást tartanak március 8-án, vasárnap. Az ok: a 7-es számú egyéni választókerület önkormányzati képviselője, dr. Pásztor Gábor 2025 decemberében tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Zenével indul az év: különleges újévi koncertre készül Kazincbarcika

Dátum: 2026. jan 08. 12:00

Kazincbarcikán idén is ünnepi hangulatban kezdődik a kulturális esztendő. A város egyik legnépszerűbb hagyománya, az újévi koncert január 10-én, szombaton két időpontban – 16 és 19 órakor – várja a közönséget az Egressy Béni Művelődési Központban. A Melódia Kamarazenekar és a Harmónia Kórus ezúttal is különleges műsorral készül, a színpadon pedig sztárvendégként Auth Csilla EMeRTon-díjas énekes is fellép.

Haladéktalanul pótolja az elmaradt hulladékszállítást a Zöld Völgy Nonprofit Kft. a kritikus útszakaszokon

Dátum: 2026. jan 08. 08:00

A Zöld Völgy Nonprofit Kft. tájékoztatása szerint az elmúlt időszak rendkívül kedvezőtlen útviszonyai miatt több területen a hulladékszállítás ideiglenesen meghiúsult. A hulladékkezelő társaság elkötelezett a közszolgáltatás folyamatossága mellett, ezért az elmaradások pótlására több intézkedést vezet be.

A hit ereje – Kazincbarcikán is megemlékeztek a vízkereszt napjáról

Dátum: 2026. jan 07. 15:00

Vízkereszt napja a kereszténység egyik legősibb és legjelentősebb ünnepe, amely Jézus Krisztus megjelenésére, isteni kinyilatkoztatására és a Jordán folyóban történt megkeresztelkedésére emlékeztet. A keleti és nyugati egyházak egyaránt kiemelt figyelmet szentelnek január 6-nak, amelyhez gazdag liturgikus és népi hagyományok kapcsolódnak. Kazincbarcikán idén is ünnepélyes keretek között tartották meg a vízszentelés szertartását.

KolorTV élőben

Programajánló

Újévi koncert 2026

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk