https://kolorline.hu/Megújul a Szemere, a Thököly és a Vasvári tér is

Megújul a Szemere, a Thököly és a Vasvári tér is

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika Város Önkormányzata – a Deák és a Kazinczy térhez hasonlóan – a Szemere, a Thököly és a Vasvári terek felújításával folytatja az újkazinci terek rekonstrukcióját.

– Mindhárom tér esetében új térburkolatokat alakítunk ki, új utcabútorok, hulladékgyűjtők, napvitorlával ellátott homokozó, pingpongasztal kihelyezésére kerül sor. A Vasvári téren meglévő folyóka környezetét egy kavicsággyal tervezzük megújítani, ezzel esztétikusabbá téve azt, valamint a vízgyűjtő területet is védve – árulta el Szitka Péter polgármester, aki hozzátette, hogy a térrendezési feladatok megkezdését követően rövidesen a közvilágítás kiépítésére is sor kerül, a két munkálat párhuzamosan fog zajlani az érintett területeken.
– A kivitelezési munkák várhatóan a jövő héten kezdődnek, az esetleges kellemetlenségekért a lakók türelmét és megértését kérjük – mondta dr. Perjési Zsolt, a körzet önkormányzati képviselője, aki hozzátette, hogy a beruházás befejező szakaszában a parkosítási munkák elvégzésére is sor kerül.
A városvezetés még a tervezés időszakában, a felújítás megkezdése előtt, fórumon egyeztetett a terek lakóival, hogy milyen jellegű legyen a felújítás.
– A lakók kérésének megfelelően a pihenő funkció dominál majd az újabb három megújuló tér esetében is – tette hozzá a polgármester.

tér

tér

 

További híreink

Tehetségek a középpontban — sporttal, robotikával és művészetekkel fejleszt a Kazinczy

Dátum: 2026. máj 21. 21:50

Tehetségnapot rendezett május 18-án a Kazinczy Ferenc Tagiskola. Az intézmény pedagógusai és diákjai azt mutatták meg a vendégeknek, milyen sokszínű tehetséggondozó munka zajlik az iskolában a sporttól a robotikán át egészen a művészeti nevelésig. A program középpontjában idén a mozgás és a teljesítménymérés állt.

Barcika sportcsillagai — a város legjobbjait köszöntötték az Egressyben

Dátum: 2026. máj 21. 21:23

Kazincbarcika Város Önkormányzata idén is megrendezte a Barcika sportcsillagai díjátadó gálát a magyar sport napjához kapcsolódva. Az Egressy Béni Művelődési Központban sportolókat, edzőket és csapatokat ismertek el, az est legnagyobb városi sportelismerését, a Kazincbarcika Város Sportjáért kitüntető díjat pedig Zsuga Imre mesteredző vehette át.

Művészet a műtőből — Muhari-Papp Sándor Balázs festményei a Mezeyben

Dátum: 2026. máj 21. 20:02

Az „Emberben a művész, művészben az ember” című sorozat egyik legkülönlegesebb kiállítása nyílt meg május 19-én a Mezey István Művészeti Központban. Muhari-Papp Sándor Balázs festő- és rajzművész rendhagyó tárlata a művészetet, az orvostudományt és a hitet kapcsolja össze. A kiállítás június 5-ig látogatható.

Vajdasági szakmai mobilitáson vettek részt a Surányi diákjai

Dátum: 2026. máj 21. 07:00

Az Ózdi SZC Surányi Endre Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tájékoztatása szerint az Erasmus+ program keretében 16 diákjuk és két oktatójuk háromhetes szakmai mobilitáson vett részt a Vajdaságban, Ada városában.

KolorTV élőben

Programajánló

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk