https://kolorline.hu/Körforgalom épül a Mátyás-Pollack kereszteződésében

Körforgalom épül a Mátyás-Pollack kereszteződésében

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Végre megépül Kazincbarcika legújabb körforgalma. A beruházás a Mátyás király út-Pollack Mihály út kereszteződésében oldja meg a város jelenleg legnagyobb problémát okozó közlekedési gondját. Nemcsak a hatalmas dugók szűnhetnek meg meg, de a közlekedés is biztonságosabb lesz. Ma már egyre több az autó, egy családban akár 2-3 is lehet. Ez a legkényelmesebb módja a közlekedésnek annak ellenére, hogy kerékpárút hálózza be a várost. A döntést már jóval korábban meghozta a testület.


Kazincbarcika egyik legforgalmasabb csomópontjára az itt élők már régóta problémás gócpontként tekintenek.  Éppen ezért 2019-ben ígéretet tett a jelenlegi városvezetés arra, hogy a közlekedési gondok megszüntetése érdekében egy körforgalom épül itt, gyorsítva a közlekedési nehézségek megoldását.

Általában is elmondható, hogy a városi beruházásoknál és fejlesztéseknél a fókusz azon van, hogy olyan megoldások szülessenek, amelyek gördülékenységet, biztonságot jelentenek a hétköznapokban. Így van ez a közlekedésben is, ahol egyébként is jellemző, hogy nemcsak a szakemberek, hanem a lakosság is folyamatos visszajelzéseket ad, ha problémát tapasztalnak.

A körforgalom

A Mátyás király-Pollack Mihály út kereszteződésében a körforgalom kialakítása a legmodernebb megoldás, amit az itt élők már jól megtanultak használni — ezt Szitka Péter polgármester nyilatkozta a Kolorline-nak.

„Az ott lévő terület értékesítéséből az önkormányzatnak van egy bizonyos bevétele, van kormányzati támogatás is benne, magát az áruházláncot is partnerül hívtuk ebbe a projektbe, így tevődik össze ennek az egésznek a költségvetése.”

— ismertette a beruházáshoz szükséges összeg forrását  Szitka Péter polgármester.

A munka már elindult

A közbeszerzési eljárás lassan a végéhez ér, jelenleg az ajánlattételi szakasznál tart a projekt. Vagyis, bár a munka a hivatalos menetrendet betartva halad, de egyelőre ebből a lakók még semmit nem érzékelnek.

„Az ajánlattételi szakasz lezárulta után kezdődik majd a fizikai megvalósulás, amit bizonyára már nagyon várnak a kazincbarcikaiak. Hogy ez mennyire fontos beruházás számunkra, azt az mutatja a legjobban, hogy a terület önkormányzati képviselője minden testületi ülésen jelezte a projekt fontosságát, és szorgalmazta, hogy az megfelelő tempóban haladhasson.”

— mondta Kazincbarcika polgármestere.

Riespler Pál önkormányzati képviselő a kezdetektől határozottan és kitartóan képviselte a körforgalom megvalósulását, mert — ahogyan azt hangsúlyozta — ezt ígérték a választóknak még 2019-ben. 

„Sajnos nehezen indult a projekt, mert nagy problémát jelentett, hogy a közműveket ki kellett váltani.  Szerencsére sikerült az ott működő áruházlánccal megállapodni a földterület-cserében, megoldódott a nehézségeket okozó közművek kiváltása, úgyhogy most már jó irányba haladunk a megvalósítással. Ebben a kereszteződésben nagyon nagy szükség van a körforgalom kialakítására, mert — ahogyan azt a lakosság is láthatja —, néha szinte képtelenség itt közlekedni autóval és gyalogosan is.”

— hangsúlyozta a terület önkormányzati képviselője, Riespler Pál az előzményeket ismertetve.

Türelem, türelem

A kivitelezés nagy valószínűséggel fennakadásokkal jár majd a közlekedésben mind a gyalogos-, mind az autósforgalom tekintetében. Ehhez az itt élők és a közlekedők türelmére, megértésére lesz szükség.

A beruházás egy komplexebb közlekedést segít majd a városban, hiszen nemcsak a szupermarketbe igyekvőket szolgálja ki, hanem — egy átkötési lehetőséggel a felújításra váró hátsó úton — a vízi komplexumhoz vagy a Csónakázó-tóhoz igyekvők áthaladását is biztosítja majd.

További híreink

Bike Jam — csokikupával versenyeztek a bringások a kazincbarcikai Bike Parkban

Dátum: 2026. ápr 09. 20:16

Önszerveződő kerékpáros eseményt tartottak április elején a kazincbarcikai Bike Parkban. A fiatal bringások egy úgynevezett „csokikupa” keretében mérhették össze tudásukat, ahol a nevezési díj mindössze egy tábla csokoládé volt.

A költészet napi programkötet újrakötve – Versnap mindenkinek

Dátum: 2026. ápr 08. 14:46

Az új hagyomány folytatódik. Kazincbarcika költészet napi összetett reform ünnepe idén is, mondhatni a teljes városban kínál élményt Kolorcity bármely lakójának. A programkötet megújulva, sőt bővülve április 10-én (pénteken) várja a szavak szerelmeseit: gazdára váró könyvek, szavaló QR-kódok, daloló ifjú tehetségek bukkanak fel a város több pontján. Verssel is vehetők a kávék és más finomságok hat vendéglátóhelyen. Az ünnepi koszorúzást pedig ismét egy verbális térbál előzi meg.

Adóbefizetési határidő közeleg – április 15-ig kell teljesíteni

Dátum: 2026. ápr 07. 08:00

Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete februári döntése alapján április 15-e a helyi adók első befizetési határideje. Eddig az időpontig késedelmi pótlék nélkül teljesíthető az építményadó, a kommunális adó és a településkép-védelmi adó első részlete, míg a zöldfelület-védelmi adót április 15-ig egy összegben kell megfizetni.

Tanulást ösztönző támogatás: több mint ezer jó tanuló kapja meg 

Dátum: 2026. ápr 06. 08:00

Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a diákok körében Kazincbarcikán a tanulást ösztönző támogatás. A március 15-i határidőig több mint 750 kérelem érkezett be az önkormányzathoz, és 1000-nél is többen kapták meg a félévi teljesítményükért járó zsebpénzüket. A jó tanulmányi eredmények elismerésére a város idén is jelentős összeget különített el. A program a második félévben is folytatódik.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk