https://kolorline.hu/Vattay Dorka kiállítása a Gimi Galériában

Vattay Dorka kiállítása a Gimi Galériában

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Újabb kiállítás nyílt a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban. A következő 1 hónapban a fiatal feltörekvő művészdiák, Vattay Dorka alkotásai tekinthetőek meg a Gimi Galériában.


A kiállító főleg portrékat és szervekről készült képeket hozott magával, amelyeket akrilfestékkel készített. Ezt a fajta kifejezésmódot nagymamájától örökölte, aki aktív éveiben rajztanárként dolgozott. Dorka a jövőjét is a művészetben képzeli el: tervei szerint ezen a vonalon szeretne majd továbbtanulni.

Mindegyik képem nagyon közel áll hozzám, mindegyiknek van egy bizonyos jelentése is. Ezért gyakorlatilag mindegyik egy bizonyos lelkiállapotot ábrázol. Ahogyan éreztem magam az adott kép készítésének pillanatában, az adott motivációt az alkotásra.





 

További híreink

Indul a tavaszi kátyúzás – Kazincbarcika térségében is javítja az utakat a Magyar Közút

Dátum: 2026. febr 18. 16:24

A téli fagyok után sok helyen romlott az utak állapota Borsodban. A Magyar Közút szerint a kátyúk száma idén jóval több, mint tavaly ilyenkor, ezért a következő hetekben megkezdődnek a tartósabb burkolatjavítások – Kazincbarcika környékén is.

Farsangi műsor az I. Számú Idősek Klubjában Kazincbarcikán

Dátum: 2026. febr 18. 09:00

Vidám farsangi műsorral ünnepelték a telet az I. Számú Idősek Klubjában Kazincbarcikán: az ellátottak és a dolgozók közösen készültek, sőt a fellépéseket is felváltva adták elő – igazi jókedvű, megható délután kerekedett belőle.

A Delfin Vízisport Klub két fiatal úszója bejuthat a Jövő Bajnokai tehetséggondozó programba

Dátum: 2026. febr 17. 15:00

Újabb jelentős úszóeseménynek adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum – ráadásul rögtön kettőnek is. A fókusz ezúttal is az utánpótláson volt: február 14-én a Magyar Úszó Szövetség dupla programot szervezett az Észak-magyarországi régió válogatott fiatal úszóinak és szüleiknek.

Nyári zárvatartás a kazincbarcikai bölcsődékben és óvodákban – itt vannak a 2026-os időpontok

Dátum: 2026. febr 17. 11:27

Kazincbarcikán 2026 nyarán is ütemezetten tartanak zárva a bölcsődék és óvodák, hogy a karbantartási munkák elvégezhetők legyenek, miközben a gyermekfelügyelet a városban folyamatosan biztosított marad. Mutatjuk a pontos zárvatartási időpontokat és a bölcsődék napjával kapcsolatos tudnivalókat is.

KolorTV élőben

Programajánló

IX. Rejtvényfejtő verseny

Egressy Béni Művelődési Központ

Marcel Achard: A bolond lány - Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk