https://kolorline.hu/Ismét Kerékpárosbarát Település címet nyert Kazincbarcika

Ismét Kerékpárosbarát Település címet nyert Kazincbarcika

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet, valamint a Technológiai és Ipari Minisztérium 2022-ben is kiírta a Kerékpárosbarát Település és Kerékpáros Munkahely pályázatot, amelyen Kazincbarcika harmadik éve vesz részt, és azóta minden esztendőben meg is kapja a címet. Az oklevelet és a nyerteseknek járó táblát Ágh Péter, az állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára adta át ma Budapesten.

A pályázat az egyedi kerékpáros kezdeményezéseket, intézkedéseket és fejlesztéseket díjazza. Idén összesen 87 település indult a cím elnyeréséért, Kazincbarcika pedig város kategóriában került a 11 nyertes közé. 

A feltételek
 

A pályázatok értékelése során előnyt jelentett minden olyan elem megléte, amely a kerékpárosok életét, a kerékpározást segíti. Így például a meglévő kerékpárutak nagysága a településen és azon kívül, a kerékpártárolók és a fedett kerékpárbeállások száma, valamint, hogy a munkahelyek mennyire közelíthetőek meg kétkeréken.

Kazincbarcika és a kerékpárutak
 

A kazincbarcikai városvezetés mintegy 10 éve határozta el, hogy kerékpáros úthálózatot épít ki. Mostanra több mint 10 km utat használhatnak a biciklisek, de tavaly megkezdődött a Kazincbarcika-Bánréve közötti vonalon is a kerékpárút építése, amelynek első szakaszaként hamarosan Vadnáig lehet eljutni ezzel a közlekedési eszközzel. Így újabb 4-5 km-rel hosszabb kerékpárút könnyíti majd a biciklisek eljutását. Városunk az elmúlt évek során folyamatosan fejlődött a kerékpáros közlekedést segítő elemekkel, így egyre több intézménynél és játszótérnél található tároló, pihenő, ráadásul lakosságarányosan kimondottan jól állunk — ezt értékelték a pályázatok elbírálói is.


Kazincbarcika Kerékpárosbarát Település


A Kerékpárosbarát Település címet, az erről szóló oklevelet és táblát Zwillinger Fanni, a Barcika Art Nonprofit Kft. sportszervezője, és Kovács László, Kazincbarcika Város Önkormányzatának sporttanácsadója vette át ma a Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézetben tartott ünnepélyes átadón. 

„Az elismerés egyben azt is jelenti városunk számára, hogy Kazincbarcika az ország egyik legélhetőbb települése a kerékpárral közlekedők számára. A pályázatot minden évben kiírják, de ismét nyerni csak akkor lehetséges, ha a korábbiakhoz képest újabb fejlesztések teszik magasabb szintűvé az adott városban a kerékpáros közlekedést. Ez nemcsak az út hosszában mérhető, hanem a mellette található kiszolgáló helyiségek, mint például szállás vagy büfé.”

Kovács László mindehhez azt is hozzátette, hogy nemcsak az infrastruktúra, hanem a tudatformálás is rendkívül fontos, mert ez segíti a kerékpáros közlekedés népszerűségének növelését. Ehhez rendszeres programok szervezésével is hozzájárul a város, amelyekben megjelenik a kerékpár is, mint közeledési eszköz. Ilyen volt tavaly például a Magyar Sport Napja, a terepbiciklizés, a bringapark megépítése vagy a Challenge Day programja.

A Kerékpárosbarát Település címet Kazincbarcika újabb egy évig viselheti a nyertes pályázatnak köszönhetően.


 

További híreink

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

Élj SZER-telenül! – újra több ezer fiatalt mozgatott meg a prevenciós nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 20. 17:24

A Don Bosco Sportközpont mellett rendezte meg idei prevenciós napját a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság. Az Élj SZER-telenül! kampányeseményen több mint háromezer résztvevő találkozhatott látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és a biztonságos mindennapokat segítő tanácsokkal.

Országos bajnokságokra készültek a fiatal úszók a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. jún 20. 16:20

Először adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum annak a regionális úszóedzőtábornak, amelyet a Delfin Vízisport Klub szervezett. Két héten át több egyesület különböző korcsoportos versenyzői készültek a város vízi pályáin a közelgő országos bajnokságokra. A tavalyi program sikerét idén a nagyobb szabású, professzionálisabb helyszín is tovább erősítette.

Rosszullét és visszalépés után is bronzérmes lett Pátrovics Géza Belgiumban

Dátum: 2026. jún 19. 18:15

Bronzérmet szerzett a belgiumi Waregemben rendezett Masters Súlyemelő Európa-bajnokságon június 19-én Pátrovics Géza. A kazincbarcikai sportember számára azonban a verseny korántsem a tervek szerint alakult: a megmérettetés előtt jelentős folyadékveszteséget szenvedett, a verseny közben többször begörcsölt, végül pedig egészségügyi okok miatt nem tudta folytatni a versenyzést. Az addig elért eredménye azonban így is elegendőnek bizonyult a bronzérem megszerzéséhez.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk