https://kolorline.hu/Ilyen lesz a körforgalom a Mátyás-Pollack kereszteződésében

Ilyen lesz a körforgalom a Mátyás-Pollack kereszteződésében

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Fizikálisan is megkezdődtek a héten a körforgalom építési munkálatai a Mátyás király út — Pollack Mihály utca kereszteződésében Kazincbarcikán. A beruházással egy hosszú évek óta tartó közlekedési problémára kerül pont, hiszen a tervek szerint már év végén használhatjuk az új körforgalmat.

Nemcsak a reggeli és az esti órákban, hanem napközben is nagy a forgalom a kereszteződésben. Aki a Pollack Mihály utcáról kanyarodna a Mátyás király útra, vagy a szupermarketből érkezik, sokszor hosszú perceket kénytelen várni, hogy folytathassa útját. Ezt az áldatlan állapotot hivatott megszüntetni az a beruházás, amelyet még 2019-ben ígért meg az itt élőknek a városvezetés, Szitka Péter polgármester irányításával. Az általunk megkérdezett városlakók számára rendkívül nagy gondot okoz a forgalom, ezért a legjobb megoldásnak tartják a körforgalom építését.

A kivitelezés utáni forgalmi rendet bemutató tervlap jól szemlélteti a helyszínt, hogyan fog kinézni a valóságban a körforgalom, ha elkészül. Látható rajta a jelenlegi út nyomvonala és a beépítendő rész is. A beruházás mind a négy irányban túlnyúlik a kereszteződésen, az áruház parkolói is átépítésre kerülnek. Mint megtudtuk, az építkezés idejére egy ideiglenes bejárat épül az áruházhoz, mert a kereszteződést időszakosan le kell majd zárni. 

A munkagépek a héten már a helyszínen dolgoztak, miután a március 1-jei munkaterület-átadást követően sikeresen lezárultak a kivitelező adminisztratív feladatai a szakhatóságokkal és a szakfelügyeletekkel. Dr. Juhász Hajnalka, a Barcika Projekt Kft. ügyvezetője kérdésünkre elmondta, hogy jelenleg a közműveket érintő kiváltások, illetve áthelyezések zajlanak, amelyek nem igényelnek forgalomkorlátozást, ám körültekintő közlekedést igen.

A kivitelezés több ütemben valósul majd meg, hogy a forgalom áthaladása a legtovább biztosított legyen. A későbbiekben azonban időszakosan forgalomkorlátozásokra vagy teljes útzárra is számíthatnak az autósok. 

A körforgalom megépítésének határideje 2023 novembere.

 

További híreink

Adóbefizetési határidő közeleg – április 15-ig kell teljesíteni

Dátum: 2026. ápr 07. 08:00

Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete februári döntése alapján április 15-e a helyi adók első befizetési határideje. Eddig az időpontig késedelmi pótlék nélkül teljesíthető az építményadó, a kommunális adó és a településkép-védelmi adó első részlete, míg a zöldfelület-védelmi adót április 15-ig egy összegben kell megfizetni.

Tanulást ösztönző támogatás: több mint ezer jó tanuló kapja meg 

Dátum: 2026. ápr 06. 08:00

Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a diákok körében Kazincbarcikán a tanulást ösztönző támogatás. A március 15-i határidőig több mint 750 kérelem érkezett be az önkormányzathoz, és 1000-nél is többen kapták meg a félévi teljesítményükért járó zsebpénzüket. A jó tanulmányi eredmények elismerésére a város idén is jelentős összeget különített el. A program a második félévben is folytatódik.

Bike Park – újra várja a kerékpárosokat Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 05. 20:47

A Barcika Park Nonprofit Kft. munkatársai befejezték a Bike Park tavaszi karbantartását, így a pálya ismét várja a kerékpározókat. A létesítményt Kazincbarcika Város Önkormányzata 2022-ben hozta létre a helyi sportolási lehetőségek bővítésére.

Érmekkel tértek haza a KVSE karatékái

Dátum: 2026. ápr 05. 08:00

Március 29-én, vasárnap Miskolcon rendezték meg a XII. Adamantin Kupa nyílt karateversenyt. A nemzetközi megmérettetésen a Kazincbarcikai Városi Sport Egyesület ifjú sportolói is részt vettek, és négy kategóriában is sikerült dobogós helyezést elérniük. 

KolorTV élőben

Programajánló

Áprilisi programok Kazincbarcikán

Kazincbarcika

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk