https://kolorline.hu/Összesítésben II. lett a Diákolimpián a Pollack Mihály Általános Iskola

Összesítésben II. lett a Diákolimpián a Pollack Mihály Általános Iskola

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Országosan II. helyezést ért el az összpontszámok alapján a Pollack Mihály Általános Iskola a 2021/22-es tanévi Diákolimpián. A kimagasló eredményért díjazta az intézményt a Magyar Diáksport Szövetség egy ünnepség keretében.

A tanév legeredményesebb diákolimpiai köznevelési intézménye az általános iskolák versenyében az összpontszámok alapján a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium lett, amelyet városunk általános iskolája, a Pollack követett a dobogón. Kondorné Szojka Ágnes, az intézmény igazgatója az előkelő 2. hely kapcsán azt mondta: a kazincbarcikai diákok életében hangsúlyosan megjelenik a sport, ez tükröződik vissza az eredményben is.

„Iskolánknak nagyon erős a kapcsolata a szakosztályokkal. A heti 5 délelőtti testnevelésóra mellett nagyon sok gyerek jár valamelyik szakosztályba edzésre. Úgy vélem, ennek is köszönhető, hogy plusz megerősítést kapnak a diákjaink, ezért vannak ők ilyen jó formában.”

A kazincbarcikai diákok több sportágban indultak, és az országos megmérettetésig is eljutottak. Többek között szerepeltek grundbirkózó-, atlétika-, floorball-, futball-, kézilabda- és röplabdaversenyeken, ahol kimagasló eredményeket tudtak elérni. A Kazinczy Ferenc Tagiskola több ponttal is hozzájárult az dobogós 2. helyezéshez — közölte Viszoczky Sándor, a Kazinczy Ferenc Tagiskola tagintézmény-vezetője.

Az eredményhez külön gratulált egy, a napokban zajlott eseményen a város polgármestere, Szitka Péter is. A Pollack Mihály Általános Iskola Kazincbarcikáról megyei jogú városokat utasított maga mögé, és a cél az, hogy jövőre legalább ugyanezt az eredményt érje el az intézmény, vagy sikerüljön a dobogó legfelső fokára felállnia a Diákolimpián.

 

További híreink

Támogatások iskolakezdés előtt – többféle segítséget kaphatnak a kazincbarcikai családok

Dátum: 2026. aug 11. 11:04

A tanévkezdés jelentős kiadást jelenthet a családok számára, Kazincbarcika Város Önkormányzata ezért többféle támogatási lehetőséget biztosít az iskolakezdéshez. A beiskolázási támogatás mellett rendkívüli települési támogatás is igényelhető, a kazincbarcikai általános iskolák tanulói pedig évente kétszer tanszercsomagot is kapnak.

Országszerte veszélyezteti a tavakat a hőség – Kazincbarcikán folytatják a Csónakázó-tó levegőztetését

Dátum: 2026. aug 10. 18:36

A tartós aszály, a rendkívüli hőség és a vízhiány egyre több hazai tónál okoz komoly problémát. Miközben Rétimajorban már 185 tonna hal pusztulásáról számoltak be, Kazincbarcikán vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el a Csónakázó-tóban. A helyi üzemeltető azonnal megkezdte a beavatkozást, kedden pedig várhatóan újabb levegőztető berendezés érkezik a tóhoz.

Halpusztulás a Csónakázó-tónál – a hőség miatt romlott a víz oxigénellátása

Dátum: 2026. aug 09. 20:34

Oxigénhiány alakult ki a kazincbarcikai Csónakázó-tóban, amelynek következtében vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el. A problémát az okozza, hogy a rendkívüli aszály miatt a Tardona-patak jelenleg nem táplálja vízzel a tavat. Az üzemeltető már megkezdte a szükséges beavatkozásokat a tó ökológiai egyensúlyának megőrzése érdekében.

Zenei sokszínűség a XII. Kolorfesztivál nagyszínpadán

Dátum: 2026. aug 09. 18:02

Balkáni ritmusok, autentikus cigány zene és templomi koncert is várja a látogatókat a XII. Kolorfesztiválon. Augusztus 18-án Agárdi Szilvia a Szent Család-templomban ad koncertet, míg a Csónakázó-tónál a nagyszínpadon a Cimbaliband és a Parno Graszt gondoskodik a felhőtlen hangulatról. 

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

XII. Kolorfesztivál - részletes program

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk