https://kolorline.hu/Fakivágások a városban

Fakivágások a városban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A hónap végén kezdődik Kazincbarcikán a székhelyóvodában található balesetveszélyes fák kivágása. De vannak más „fás ügyek” is a városban. Néhányat megjelöltek törzsükön, amelyekkel kapcsolatban Klimon István alpolgármester hangsúlyozta: ezek nem várnak kivágásra.

Ahogyan arról már korábban is beszámoltunk, nemrégiben egy vihar döntött ki egy, a Csokonai úti óvoda udvarán álló fát, amely egy üzlet tetejére zuhant, károkat okozva annak tetőszerkezetében. Ezt követően derült ki — amelyet a szakvélemény is igazolt —, hogy az intézmény udvarán található fák jelentős része 60-70 éves, a hanyatlás időszakában vannak, és mára törékenységük okán balesetveszélyessé váltak. Az ezüstjuharok és a magas kőrisek kivágása június 26-án kezdődik, az újratelepítés pedig a következő ültetési időszakban történik majd meg. Klimon István, Kazincbarcika alpolgármestere közölte: a város a zöldítésre mindig is nagy hangsúlyt fektet, és így lesz ez a jövőben is — természetesen a megfelelő szakvélemények birtokában. 

„Nagyon sokan keresték meg Kazincbarcika Város Önkormányzatát, hogy azokat a fákat, amelyeket narancssárga vagy piros pöttyökkel jelöltek meg, azokat kivágják. Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy nem fakivágásról van szó, hanem egyéb okokból kerültek a fák megjelölésre. Tehát semmiféleképpen nem arról van szó, hogy ezeket a fákat ki fogjuk vágni, már csak azért sem, mert nagyon sok kicsi facsemete is megjelölésre került. Úgyhogy bárki, aki esetleg erre gondolt volna, az tévúton jár — hangsúlyozta az alpolgármester.”

További híreink

Támogatások iskolakezdés előtt – többféle segítséget kaphatnak a kazincbarcikai családok

Dátum: 2026. aug 11. 11:04

A tanévkezdés jelentős kiadást jelenthet a családok számára, Kazincbarcika Város Önkormányzata ezért többféle támogatási lehetőséget biztosít az iskolakezdéshez. A beiskolázási támogatás mellett rendkívüli települési támogatás is igényelhető, a kazincbarcikai általános iskolák tanulói pedig évente kétszer tanszercsomagot is kapnak.

Országszerte veszélyezteti a tavakat a hőség – Kazincbarcikán folytatják a Csónakázó-tó levegőztetését

Dátum: 2026. aug 10. 18:36

A tartós aszály, a rendkívüli hőség és a vízhiány egyre több hazai tónál okoz komoly problémát. Miközben Rétimajorban már 185 tonna hal pusztulásáról számoltak be, Kazincbarcikán vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el a Csónakázó-tóban. A helyi üzemeltető azonnal megkezdte a beavatkozást, kedden pedig várhatóan újabb levegőztető berendezés érkezik a tóhoz.

Halpusztulás a Csónakázó-tónál – a hőség miatt romlott a víz oxigénellátása

Dátum: 2026. aug 09. 20:34

Oxigénhiány alakult ki a kazincbarcikai Csónakázó-tóban, amelynek következtében vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el. A problémát az okozza, hogy a rendkívüli aszály miatt a Tardona-patak jelenleg nem táplálja vízzel a tavat. Az üzemeltető már megkezdte a szükséges beavatkozásokat a tó ökológiai egyensúlyának megőrzése érdekében.

Zenei sokszínűség a XII. Kolorfesztivál nagyszínpadán

Dátum: 2026. aug 09. 18:02

Balkáni ritmusok, autentikus cigány zene és templomi koncert is várja a látogatókat a XII. Kolorfesztiválon. Augusztus 18-án Agárdi Szilvia a Szent Család-templomban ad koncertet, míg a Csónakázó-tónál a nagyszínpadon a Cimbaliband és a Parno Graszt gondoskodik a felhőtlen hangulatról. 

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

XII. Kolorfesztivál - részletes program

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk