https://kolorline.hu/Megújult a Vasvári Pál tér

Megújult a Vasvári Pál tér

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Deák és a Kazinczy tér után teljesen új arculatot kapott a Vasvári Pál tér is Kazincbarcikán. Szitka Péter polgármester és a terület önkormányzati képviselője, dr. Perjési Zsolt, még 2019-ben tett ígéretet arra, hogy az Újkazinci városrész mind az öt tere megszépül. A Vasvári tér lakói hétfőn ünnepélyes átadón vették birtokba a zöldbirodalmat.

Már tavaly azt rebesgették a városlakók, hogy ez lesz Kazincbarcika legszebb tere. Ezt az ott élők is megerősítették, miután ünnepélyes keretek között adta át a napokban a város vezetése a lakók jelenlétében a megszépült, modern, letisztult parkká változott teret.

„Több lakossági fórumon történt egyeztetést követően alakult ki az az elképzelés, amely végül valósággá vált” — hangsúlyozta megnyitó beszédében Szitka Péter polgármester. 

A városvezető minden ott lakóval, aki részt vett az eseményen, személyesen váltott szót. Eközben sikerült néhány olyan felvetődött finomhangolásra pontot tenni, amelyek még komfortosabbá teszik majd a megújult téren töltött szabadidőt.

„Olyan gyönyörű belső udvart kapott a Vasvári Pál tér, ami az itt található ingatlanoknak az értékét, valamint az itt élők életminőségét egyértelműen emeli. Jó volt személyesen látni a boldog arcokat és a mosolyokat, ami a lakók elégedettségét mutatja. Az ünnep után jön a folytatás, mert az 5 térből mostanáig 3 újult meg, 2 még hátravan” — hangsúlyozta Kazincbarcika polgármestere. 


Az Újkazinci terek megújítása a Deák térrel kezdődött, majd a Kazinczyval folytatódott, és már kész a Vasvári Pál tér is. A terület önkormányzati képviselője, dr. Perjési Zsolt szerint ez az ütemezés azért is fontos, mert egyrészt szép számmal élnek a tereken idősebbek, akik már nyugalomra vágynak, másrészt pedig az évtizedek során megváltoztak az itt lakók szokásai is.

„A régi dühöngő elbontásával, a zöld növényzet átrendezésével, új növények ültetésével, játékos, általában nem derékszöget követő járdavonalakkal, új, korszerű ledes világítás telepítésével történt az átalakítás, megvalósítva a lehető legtöbb felmerült igényt az itt élők részéről” — ismertette a felújítás részleteit dr. Perjési Zsolt önkormányzati képviselő.

A tér lakosai az ünnepélyes átadón magabiztosan vették birtokba a megszépült területet. Az egyik ott élő meg is említette, hogy állítólag ezt tartják a városban jelenleg a legszebb térnek, amit a Vasvári tériek meg is erősítettek. Abban mindenki egyetértett, hogy a sok befektetett munka meghozta a gyümölcsét, ráadásul nemcsak az építésre koncentráltak, hanem az elkészült értékek fenntartására is. 

A Deák, a Kazinczy és a Vasvári tér birtokbaadását követően hamarosan a Szemere térrel folytatódik beruházás-sorozat, majd a Thököly tér rekonstrukciója is megvalósul az Újkazinci városrészben.


 

További híreink

Tavasszal is csak szabályosan – a barcikai rendészek jelentik

Dátum: 2025. márc 15. 16:00

Tavasszal is városunkat szolgálják a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet munkatársai. Szabályozásokkal és szükség esetén bírságokkal lépnek fel többek között és kiemelten a zöldhulladék-égetés, valamint a szabálytalanul, zöldterületre parkolás ellen.

„Nem kell okosnak lenni, ez a lényeg” — Seres László kiállítása

Dátum: 2025. márc 15. 08:58

Megnyílt az “Emberben a művész, művészben az ember” újabb kiállítássorozata a Mezey István Művészeti Központban. Seres László, a miskolci, de kalandfilmes élete hátán világpolgár festőművész hozta közénk színes absztrakt művészetének válogatott, élénk termését. Személyes üzenete is van a megtekintők számára, miszerint befogadni és élvezni kell a képeket, nem pedig magyarázatot keresni rájuk. A kiállítás március utolsó hetéig látogatható a lenti nagy kiállítóteremben.

Leütötte, kirabolta, elmenekült - elfogták az útonállót

Dátum: 2025. márc 14. 16:19

Templomból tartott hazafelé Kazincbarcikán az a 87 éves nő, akit hátulról leütöttek, majd a támadó elvitte a megsérült nő értékeit. A rendőrség forrónyomon azonosította és elfogta a támadót — tájékoztatott a police.hu.

Fokozott ellenőrzést hirdetett a B.-A.-Z. Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Dátum: 2025. márc 12. 15:00

Kazincbarcikán is fokozott ellenőrzést tart a rendőrség, amelyet a vármegyei rendőrfőkapitány rendelt el március 5. és 17. között. Az akciók célja a kábítószer-bűnözés felszámolása, a kábítószerek és új pszichoaktív anyagok felhasználásának visszaszorítása, a kábítószerekhez kapcsolódó bűncselekmények megelőzése, az elkövetők azonosítása, elfogása és felelősségre vonása.

KolorTV élőben

Programajánló

Internet Fiesta 2025

Egressy Béni Városi Könyvtár

Bóczér Adrienn fotográfus kiállítása

A Partizán Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Angyalkert Görögkatolikus Óvoda nyílt nap

Angyalkert Görögkatolikus Óvoda

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk