https://kolorline.hu/Kiváló közbiztonsági mutatók Kazincbarcikán — ülésezett a képviselő-testület

Kiváló közbiztonsági mutatók Kazincbarcikán — ülésezett a képviselő-testület

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Munkaterv szerinti ülését tartotta Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A június végi ülésen a legtöbb hozzászólás és kérdés a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság rendőrségi beszámolójához érkezett, amelyet alaposan átbeszéltek a képviselők a kapitány és a vármegyei főkapitány-helyettes részvételével.

A képviselő-testületi ülés elején Kazincbarcika Város Közszolgálatáért kitüntető díjat vehetett át a városvezetőktől Kiss Mihály közterület-felügyelő. A pályafutása során végig kiemelkedő munkát végző szakember 25 év köztisztviselői, közterület-felügyelői munkáját fejezi be július 12-én, és nyugdíjba vonul. 

Az első napirendi ponthoz érkezett a legtöbb kérdés és hozzászólás. Kazincbarcika 2022-es közbiztonsági helyzetéről, a közbiztonság érdekében tett intézkedésekről és az azzal kapcsolatos feladatokról szóló beszámolót fogadták el a városatyák. Szitka Péter polgármester hangsúlyozta: kiemelkedő a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság teljesítménye, és büszke azokra az eredményekre, amelyeket városunkban elértek a rendőrök. Pásztor László, az Ügyrendi, Jogi és Közbiztonsági Bizottság elnöke hangsúlyozta: folyamatosan javul a közbiztonság városunkban, és óriási fejlődés következett be Kazincbarcikán, főleg azóta, amióta Nagy Gábor kapitányságvezetőként látja el feladatát.

Az ülésen hozzászólásában örömmel konstatálta Pogány István képviselő, hogy egyrészt a város és a rendőrség kapcsolata kiváló, másrészt pedig, hogy a beszámolóból az derül ki, hogy 10 százalékkal csökkent Kazincbarcikán a regisztrált bűncselekmények száma. 


Kérdésekre reagálva Nagy Gábor kapitányságvezető hangsúlyozta: nemcsak tavaly, de idén sem történt egyetlen rablás sem Kazincbarcikán, sőt, 2010 óta folyamatosan csökken a bűncselekmények száma a városban. 

„Azok az eredmények, amelyeket a képviselő-testület olvasott a beszámolóban, és értékelt, azok dr. Bakk Richárd korábbi kazincbarcikai rendőrkapitány eredményei. Én pedig igyekszem azt továbbvinni, amelyet ő itt a városban az elmúlt 4 évben nagyon magas szakmaisággal kialakított” — fogalmazott Nagy Gábor.

A kapitány kiemelte: a statisztika azt mutatja, hogy a közterületeken elkövetett bűncselekmények számának 90 százalékát a rendőrök felderítik Kazincbarcikán. A 2022-es rendőrségi beszámoló kapcsán elmondhatta véleményét a testületi ülést jelenlétével megtisztelő Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye rendőrfőkapitány-helyettese, Szerencsi Árpád is.

„Kazincbarcikának olyan a közbiztonsága, olyanok a mindennapjaik az itt lakó embereknek önök által, önökkel, mint amilyet megérdemelnek. Itt a város tesz ezért. Öröm látni, hogy itt önkormányzati rendészet működik, mert ez azt mutatja, hogy a városvezetés előre gondolkodik, és áldoz arra, hogy a közbiztonság jó legyen. Áldozat nélkül mindez nem lehetne, azért tenni is kell, az magától nem fog működni” — hangsúlyozta a vármegyei rendőrfőkapitány-helyettes. 

A jelenlévő képviselők végül 12 igen szavazattal, tartózkodás nélkül elfogadták a rendőrségi beszámolót. A teljes testület egyetértett abban, hogy jó vezetőt kapott a város Nagy Gábor kapitány személyében. 


 

További híreink

A kültéri medence első napja a Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. máj 24. 18:00

Tudatosan a pünkösdi hosszú hétvégére időzítette a kültéri medence nyitását a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. Május 23-tól már a szabad ég alatt is élvezhetik az úszást a városlakók. Az első hétvége nemcsak egy új szolgáltatás indulását jelentette, hanem sokak számára annak az érzését is, hogy hosszú idő után ismét van szabadtéri vizes élet Kazincbarcikán.

Összefogás a tóparton – ismét eredményes volt a Herbolyai közösségi nap

Dátum: 2026. máj 24. 15:09

A Herbolyai-tó környéke május 23-án ismét megtelt élettel: horgászok és segítők érkeztek, hogy közösen tegyék szebbé és rendezettebbé ezt a kedvelt kazincbarcikai pihenőhelyet. A tóparti munka ezúttal sem csupán feladat volt, hanem valódi közösségi élmény, ahol a tenni akarás és az összetartozás érzése legalább olyan fontos szerepet kapott, mint a környezet rendbetétele.

Esküvők a Mezeyben – népszerű Kazincbarcika új házasságkötő terme a párok körében

Dátum: 2026. máj 24. 11:28

Kazincbarcikán tavaly nyáron a Mezey István Művészeti Központ vált az egyik hivatalos esküvői helyszínné, és az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján a párok gyorsan meg is kedvelték az új környezetet. Az újragondolás mögött az a városi törekvés állt, hogy a polgári szertartások modernebb, ünnepélyesebb formát kapjanak, miközben a különböző igényekhez igazodó helyszínek álljanak rendelkezésre.

A városszépítők a jövőért – 40 óvodai magaságyást építettek a gyerekeknek

Dátum: 2026. máj 24. 10:30

Összesen 40 magaságyást alakítottak ki a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményeinek, valamint két egyházi fenntartású óvodának az udvarán a környezettudatosság jegyében a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület tagjai. A szervezet már második évben szerepelt sikeresen a Start a jövőért! című pályázaton. A tavalyi iskolai magaságyás-telepítő mozgalom után idén az óvodák is sorra kerülhettek. A városszépítők a kicsikkel együtt ültettek haszonnövényeket az új ágyásokba, az összesen 300 palánta egy részét pedig a BorsodChem Zrt. támogatásával szerezték be.

KolorTV élőben

Programajánló

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk