https://kolorline.hu/Iskolakezdési csomaggal támogatja Kazincbarcika az általános iskolásokat

Iskolakezdési csomaggal támogatja Kazincbarcika az általános iskolásokat

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Tartalmas iskolakezdési csomaggal készül szebbé tenni a nyári szünet után induló új tanévet Kazincbarcika Város Önkormányzata. A háromféle csomag az 1-2. osztályosoknak, a 3-4. osztályosoknak és az 5-8. évfolyamot kezdő diákoknak jár; vagyis minden általános iskolás hozzájut a taneszközökhöz Kazincbarcikán.

Kazincbarcika Város Önkormányzata iskolai írószer/technikai csomaggal támogatja a városban tanuló általános iskolás gyerekek tanévkezdését, az egyházi és az állami oktatási intézményekben egyaránt. A különböző korosztályoknak készült csomagok osztása a tanév első napján, szeptember 1-jén indul.

Az iskolakezdési csomag ötlete Szitka Péter polgármesteré volt, annak tartalmát pedig a pedagógusok és a szülők segítségével állították össze. A 2023/24-es tanév kezdetekor összesen 2400 csomag kerül kiosztásra a kazincbarcikai általános iskolákban. 

„Tavalyi évben már az iskolakezdéskor egy órarendet biztosítottunk minden nebulónak, aki Kazincbarcika valamely általános iskolájában tanult, ez bővült most egy csomaggá. Egyeztetve a szülőkkel és a pedagógusokkal, olyan tartalommal sikerült megtölteni a háromféle csomagot, ami reményeink szerint valóban hatékonyan járul majd hozzá a gyerekek tanévkezdéséhez” — mondta Szitka Péter polgármester.

A csomagok tartalma

1-2. évfolyam

Signetta radír, Süni 6 darabos színes ceruza, 8-as és 2-es ecset, Süni hengeres 12 színű zsírkréta, Gama Süni 12 színű vízfesték, 12 színű gyurma, Süni 27-32 kockás füzet A/5, Süni 20-32 sima füzet A/5, Kolorcity órarend, Kolorcity mini kulcstartó

 

3-4. évfolyam

Signetta radír, Signetta design háromszögletű grafitceruza H D12 2 db, Signetta design háromszögletű grafitceruza B D12 1 db, Süni 6 darabos színes ceruza, 8-as és 2-es ecset, Gama Süni 12 színű vízfesték, Süni 27-32 kockás füzet A/5, Süni 20-32 sima füzet A/5, ICO 300 rainbow 6 darabos filctollkészlet, Kolorcity órarend, Kolorcity mini kulcstartó

 

5-8. évfolyam

Signetta radír, Signetta design háromszögletű grafitceruza H D12 2 db, Signetta design háromszögletű grafitceruza B D12 1 db, Süni 6 darabos színes ceruza, ICO Student vonalas füzet A/5, ICO Student kockás füzet A/5, Tűfilcek: TINTENPEN fineliner F TOP 50 D40 fekete-kék-piros, golyóstoll, VIDEOTIP SLIM C szövegkiemelő PA 58 kék D10, ICO 300 rainbow 6 darabos filctollkészlet, Kolorcity órarend, Kolorcity mini kulcstartó

További híreink

A kültéri medence első napja a Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. máj 24. 18:00

Tudatosan a pünkösdi hosszú hétvégére időzítette a kültéri medence nyitását a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. Május 23-tól már a szabad ég alatt is élvezhetik az úszást a városlakók. Az első hétvége nemcsak egy új szolgáltatás indulását jelentette, hanem sokak számára annak az érzését is, hogy hosszú idő után ismét van szabadtéri vizes élet Kazincbarcikán.

Összefogás a tóparton – ismét eredményes volt a Herbolyai közösségi nap

Dátum: 2026. máj 24. 15:09

A Herbolyai-tó környéke május 23-án ismét megtelt élettel: horgászok és segítők érkeztek, hogy közösen tegyék szebbé és rendezettebbé ezt a kedvelt kazincbarcikai pihenőhelyet. A tóparti munka ezúttal sem csupán feladat volt, hanem valódi közösségi élmény, ahol a tenni akarás és az összetartozás érzése legalább olyan fontos szerepet kapott, mint a környezet rendbetétele.

Esküvők a Mezeyben – népszerű Kazincbarcika új házasságkötő terme a párok körében

Dátum: 2026. máj 24. 11:28

Kazincbarcikán tavaly nyáron a Mezey István Művészeti Központ vált az egyik hivatalos esküvői helyszínné, és az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján a párok gyorsan meg is kedvelték az új környezetet. Az újragondolás mögött az a városi törekvés állt, hogy a polgári szertartások modernebb, ünnepélyesebb formát kapjanak, miközben a különböző igényekhez igazodó helyszínek álljanak rendelkezésre.

A városszépítők a jövőért – 40 óvodai magaságyást építettek a gyerekeknek

Dátum: 2026. máj 24. 10:30

Összesen 40 magaságyást alakítottak ki a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményeinek, valamint két egyházi fenntartású óvodának az udvarán a környezettudatosság jegyében a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület tagjai. A szervezet már második évben szerepelt sikeresen a Start a jövőért! című pályázaton. A tavalyi iskolai magaságyás-telepítő mozgalom után idén az óvodák is sorra kerülhettek. A városszépítők a kicsikkel együtt ültettek haszonnövényeket az új ágyásokba, az összesen 300 palánta egy részét pedig a BorsodChem Zrt. támogatásával szerezték be.

KolorTV élőben

Programajánló

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk