https://kolorline.hu/Emelkedtek a közlekedési bírságok — 30 százalékkal többe kerül a gyorshajtás

Emelkedtek a közlekedési bírságok — 30 százalékkal többe kerül a gyorshajtás

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A közlekedési szabálysértések megelőzése és szankcionálása érdekében mintegy 30 százalékkal emelkedtek a közlekedéssel összefüggő bírságok összegei szeptember 1-jétől. A szabálysértési törvény módosításának értelmében a helyszíni bírság legalacsonyabb összege 5000-ről 6500 forintra emelkedett, a felső határ pedig 50 ezerről 65 ezer forintra nőtt. Feljelentés esetén a maximális bírság 200 ezer forint is lehet.

A rendőrségi statisztikák szerint a balesetek fő oka elsősorban a sebességtúllépés, ezt követi az elsőbbségadás szabályainak meg nem adása és a kanyarodási szabályok megszegése. Ez változhat ősztől, ugyanis szeptember 1-jétől megemelkedtek a közlekedéssel összefüggő  bírságok összegei. Többet kell fizetni például a gyorshajtásért is. 

Dr. Rácz Tamás, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetőjének tájékoztatása szerint a korábbi 30 ezer forintos sebességhatár-túllépésért most már 39 ezer forintot kell fizetni, a sebesség miatt kiszabható maximum bírság pedig 390 ezer Ft-ra emelkedett. A ponthatárok nem változtak, maradtak ugyanúgy.

További közlekedési bírságok is módosulnak. Például a biztonsági öv használata nélküli közlekedésért lakott területen 13 ezer, lakott területen kívül 19.500, autóúton, autópályán 26 ezer forintot kell fizetni. 

130 ezres büntetés vár arra, aki az autópálya leállósávjában halad. A behajtani tilos tábla megszegése esetén 39 ezer forintos, fokozottan védett természeti területre engedély nélkül történő behajtás esetén 390 ezres, míg jogosulatlan úthasználat esetén 39 ezer és 214.500 forint közötti összegű büntetésre kell számítani. Az ittas vezetésért 130 ezer forintot kell fizetni, ha az még nem minősül bűncselekménynek. 

Büntetések összege 2023. szeptember 1-jétől

» Autópálya leállósávja: 130.000 Ft «
 » Behajtani tilos tábla: 39.000 Ft «
» Fokozottan védett természeti terület: 390.000 Ft «
» Jogosulatlan úthasználat: 39.000-214.500 Ft «
» Ittas vezetés: 130.000 Ft «


Szeptember 1-jétől a helyszíni bírságok is emelkedtek. Eddig a hatóságok 5 ezer forinttól 50 ezer forintig büntethettek helyszínen, ami 6 hónapon belüli újabb szabálysértés elkövetése esetén 70 ezer forintig terjedhetett. Ezzel szemben szeptember 1-jétől 6.500 forinttól 65 ezer forintig terjedhet a helyszíni bírság összege, 6 hat hónapon belüli ismétlés esetén pedig a büntetés akár 90 ezer forintig növekedhet.

További híreink

Vármegyei Kézilabda szakmai nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 13. 19:48

Kazincbarcikán tartotta a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kézilabda Szövetség az első, hagyományindító Kézilabda szakmai napját a Don Bosco Sportközpontban. Az összetett programon a vármegye kézilabdajátékát mintegy 60 résztvevő képviselte. Elméleti előadások, kerekasztal-beszélgetés és gyakorlati bemutatók mellett egyedülálló, egységes időkérő kártyaszettek kiosztását is jegyzi a vármegyei sportszakmai „csúcstalálkozó”.

A havazás harmadik hulláma ért térségünkbe

Dátum: 2026. jan 13. 10:38

Az elmúlt héten visszatért igazi tél ismét belelendült. Kora reggeltől intenzíven havazik térségünkben. A gépek megfelelően előkészítették az utakat Kazincbarcikán, de mindenhol csak lépésben lehet közlekedni. Mindenkit óvatosságra intünk, az autósokat és a gyalogosokat egyaránt.

A kazincbarcikai hajléktalanellátás reagált a vörös kódra

Dátum: 2026. jan 12. 18:01

Az utóbbi idők leghidegebb téli napjai főleg az otthontalan polgárokat nem hagyják érintetlenül. Nagyobb szükségben még nagyobb a segítség. Kazincbarcikán az Éjjeli Menedékhely - Nappali Melegedő is megnövelt kapacitással fogadja a fedél nélküli embertársainkat. Ugyanakkor munkatársaik felhívják a lakosság figyelmét, hogy jó állapotú meleg ruhára ilyen viszontagságos időkben mindennél jobban szükség van.

Gyógyszertári ügyeleti rend 2026. I. félév

Dátum: 2026. jan 12. 15:21

Kazincbarcikán a gyógyszertárak az alábbi ügyeleti rend szerint tartanak nyitva 2026. I. félévében.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk