https://kolorline.hu/A házfalon is kerékpárok mennek Kazincbarcikán — elkészült a 46. tűzfalfestmény

A házfalon is kerékpárok mennek Kazincbarcikán — elkészült a 46. tűzfalfestmény

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Minden képzeletet felülmúlt, és várakozáson felüli népszerűségre tett szert Kazincbarcika legújabb házfalra került alkotása. A 3D-ben készült festmény a Mátyás király úton látható, és stílusosan egy kerékpárkonvojt ábrázol, nem messze a Kolorplatztól, egyértelműen utalva városunk kiemelkedő és erőteljes sportos szemléletére.

Azonnal a városlakók szívébe lopta magát, és az első pillanattól kezdve imádják a helyiek Kolorcity legújabb házfalfestményét. Vagyis nemcsak házfalfestménye, mert az alkotás igazi színes kerékpárokkal van felszerelve. A 3D-s alkotás újszerű a meglévő 45 mellett, mert ilyen még sohasem készült ezelőtt.

Kazincbarcikán az első házfalfestmények 10 évvel ezelőtt, a Kolorcity születésekor készültek. Akkor még a városlakók kétkedve fogadták, aztán az eltelt idő igazolta a városvezetés elképzelését, és annyira töretlenné vált a népszerűsége, hogy gyakorlatilag ma nincs olyan lakóközösség, amely ne örülne, ha a következő számukra készülne. 

„Az alkotás magáért beszél. A legnagyobb öröm számomra, hogy egy sportos, dinamikus, a városhoz köthető falfestmény és pályamunka valósult meg. Azt gondolom, hogy ez dicséri a bírálók munkáját is, mert ami most készült, az valóban a legjobbak közé, hanem a legjobbá emelte ezt a munkát” — mondta Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere, a legújabb, 46. házfalfestmény elkészülését követően.

A 3D-alkotás Móricz József nyertes pályaműve, mely a Mátyás király út 1-7. számú lakótömb oldalát díszíti. Az installációban 15 színesre festett kerékpárt helyeztek el a panelház függőleges falán. A falfestés egy 6 m széles, középen felezővonallal osztott úttestet ábrázol, amelyen (merőlegesen a falsíkra) rögzítésre kerültek a kerékpárok. A bringákat neonizáló festéssel látták el, a sötétben is látványossá téve az alkotást.

 


 

További híreink

Boldog 72. születésnapot, Kazincbarcika!

Dátum: 2026. febr 01. 18:36

Kazincbarcika hivatalos születésnapja 1954. február 1-je. Ezen a napon a Minisztertanács várossá nyilvánította Kazincbarcikát, amelynek ekkor már 11-12 ezer lakosa volt. A 72. születésnap alkalmából lokálpatrióta városlakókat kérdeztünk, számukra mit jelent Kazincbarcika, a hely, ami sokaknak nemcsak egy szülőváros, hanem attól sokkal több: otthon, ahol jó élni és ahova mindig jó visszatérni.

Szurkolás és gyermekkacaj – felhőtlen jókedv a Kazincbarcikai Összevont Óvodák családi sportvetélkedőjén

Dátum: 2026. jan 31. 16:20

Kazincbarcikán folytatódott a sportnapok hagyománya – január 29-én a Kazincbarcikai Összevont Óvodák ismét megrendezte a családi sportvetélkedőt, ahol a gyerekek családtagjaik oldalán versenyezhettek különböző sportjátékokban az Irinyi tornacsarnokban.

Időközi önkormányzati választás 2026. március 8-án Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 30. 13:37

Kazincbarcikán 2026. március 8-án (vasárnap) időközi önkormányzati választást tartanak a 7. számú egyéni választókerületben. A terület választópolgárai ezen a napon 3 szavazókörben voksolhatnak arra, hogy ki képviselje érdekeiket Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testületében.

Amikor a propaganda szó fegyverré válik

Dátum: 2026. jan 29. 09:00

A propaganda nemcsak akkor veszélyes, amikor működik. Hanem akkor is, amikor mindent ezzel a szóval intézünk el, amit nem akarunk végiggondolni.

KolorTV élőben

Programajánló

Ugo Betti: Bűntény a Kecskeszigeten

Egressy Béni Művelődési Központ

IX. Rejtvényfejtő verseny

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk