https://kolorline.hu/Gyerekbarát fejlesztések­ — új óvodai játszóeszközök Kazincbarcikán

Gyerekbarát fejlesztések­ — új óvodai játszóeszközök Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika Város Önkormányzata nagy hangsúlyt fektet a gyermekek jólétére és fejlődésére. Ennek érdekében a város saját forrásból újítja fel az önkormányzati fenntartású óvodák udvarait, és új játszóeszközöket telepít. A gyermekek hamarosan birtokba vehetik az új játékokat, amelyek segítik mozgásfejlődésüket, és felszabadult, örömteli élményekhez juttatják őket.

A Csokonai úti óvoda udvarára új hinták, csúszdákkal felszerelt játszóvárak és mászókák érkeztek. A játszóeszközök kiválasztásánál a városvezetés figyelembe vette az óvodavezetők és a tagintézmény-vezetők javaslatait, valamint a gyermekek igényeit és érdeklődését is. Liptákné Gergely Valéria, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményvezetője elmondta: nagyon örülnek az önkormányzat támogatásának, különösen annak, hogy minden tagóvodába kerültek új játékok.

„Ezek a játékok nagy segítségünkre lesznek a mozgásfejlesztésben. Nagyon örültünk, hogy — ezek telepítésén túl — a Barcika Park munkatársainak jóvoltából megszépültek és rendeződtek tagóvodáink udvarai is. A gyerekek kapnak még bicikliket, udvari rajztáblákat, és minden tagóvodánk egy beltéri interaktív játszóasztallal is bővülni fog” — közölte az intézményvezető.


A korszerűsítést az önkormányzat saját forrásából biztosította, mivel pályázat nem állt rendelkezésre. A felújítás során néhány balesetveszélyes fát is ki kellett vágni az óvodák udvaráról, amelyeket ősszel újakkal pótolnak majd. Kazincbarcika Város Önkormányzata a gyermekek és a szülők bevonásával egy fásítási programot is indít, amelynek keretében minden óvodába madárodúk és madáretetők kerülnek. A gyermekek így megismerkedhetnek a városi madarakkal és a természet védelmével. Az óvodák udvarain ezáltal nemcsak játszani, hanem tanulni is lehet — hangsúlyozta Klimon István alpolgármester.

„A Kazincbarcikai Összevont Óvodák komposztálóedényt is kapnak egy programunknak köszönhetően, így minden egyes intézmény az udvarán keletkező zöldhulladék nagy részét ebbe tudja majd gyűjteni. A gyerekek ezáltal megismerkedhetnek azzal, hogy hogyan keletkezik a zöldhulladékból — faágakból, fűnyesedékből, levelekből — olyan komposzt, amelybe tavasszal virágot ültethetnek, még jobb esetben pedig magaságyásokba kerülhet a komposzt, hogy tápanyagul szolgáljon például a babnak, a burgonyának vagy a paradicsomnak” — fogalmazott az alpolgármester.

Az óvodaudvarok felújítása és az új játszóeszközök telepítése egy olyan beruházás, amely hosszútávon javítja az óvodai környezetet és a gyermekek életminőségét. A város vezetése abban bízik, hogy az új fejlesztések sok örömet szereznek majd az óvodásoknak és az ott dolgozóknak egyaránt, a törekvés pedig az, hogy mindenki, aki Kazincbarcikán él vagy itt cseperedik fel, jól érezze magát a városban.


 

További híreink

A kültéri medence első napja a Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. máj 24. 18:00

Tudatosan a pünkösdi hosszú hétvégére időzítette a kültéri medence nyitását a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. Május 23-tól már a szabad ég alatt is élvezhetik az úszást a városlakók. Az első hétvége nemcsak egy új szolgáltatás indulását jelentette, hanem sokak számára annak az érzését is, hogy hosszú idő után ismét van szabadtéri vizes élet Kazincbarcikán.

Összefogás a tóparton – ismét eredményes volt a Herbolyai közösségi nap

Dátum: 2026. máj 24. 15:09

A Herbolyai-tó környéke május 23-án ismét megtelt élettel: horgászok és segítők érkeztek, hogy közösen tegyék szebbé és rendezettebbé ezt a kedvelt kazincbarcikai pihenőhelyet. A tóparti munka ezúttal sem csupán feladat volt, hanem valódi közösségi élmény, ahol a tenni akarás és az összetartozás érzése legalább olyan fontos szerepet kapott, mint a környezet rendbetétele.

Esküvők a Mezeyben – népszerű Kazincbarcika új házasságkötő terme a párok körében

Dátum: 2026. máj 24. 11:28

Kazincbarcikán tavaly nyáron a Mezey István Művészeti Központ vált az egyik hivatalos esküvői helyszínné, és az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján a párok gyorsan meg is kedvelték az új környezetet. Az újragondolás mögött az a városi törekvés állt, hogy a polgári szertartások modernebb, ünnepélyesebb formát kapjanak, miközben a különböző igényekhez igazodó helyszínek álljanak rendelkezésre.

A városszépítők a jövőért – 40 óvodai magaságyást építettek a gyerekeknek

Dátum: 2026. máj 24. 10:30

Összesen 40 magaságyást alakítottak ki a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményeinek, valamint két egyházi fenntartású óvodának az udvarán a környezettudatosság jegyében a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület tagjai. A szervezet már második évben szerepelt sikeresen a Start a jövőért! című pályázaton. A tavalyi iskolai magaságyás-telepítő mozgalom után idén az óvodák is sorra kerülhettek. A városszépítők a kicsikkel együtt ültettek haszonnövényeket az új ágyásokba, az összesen 300 palánta egy részét pedig a BorsodChem Zrt. támogatásával szerezték be.

KolorTV élőben

Programajánló

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk