https://kolorline.hu/Szentelés a görögkatolikus óvodában: Isten áldását kérték a létesítmény új játszóudvarára

Szentelés a görögkatolikus óvodában: Isten áldását kérték a létesítmény új játszóudvarára

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ünnepélyes keretek között megszentelték a kazincbarcikai Angyalkert Görögkatolikus Óvoda játszóudvarát. A többfunkciós udvaron hinták, mászóvár, kültéri mászófal, sőt egy bárka is helyet kapott, amely eszközök a sport, a mozgásfejlesztés és a szabad játék lehetőségeit biztosítják az idejáró gyermekeknek.

Már látványában is lenyűgöző új udvar várja ezentúl a kazincbarcikai Angyalkert Görögkatolikus Óvoda apróságait. Nemcsak a játékok színesek, hanem a terület egy részét borító gumiburkolat is. A többfunkciós udvar a gyermekek változatos fejlesztését teszi lehetővé a szabadban. Ilyen innovációs megoldás pl. a tankert vagy a mezítlábas ösvény is. Kivitelezését hosszas, 7 éves várakozás előzte meg, amely idén a Magyar Kormány országos óvodafejlesztési programjának keretén belül valósult meg — hangzott el az udvar átadó ünnepségén, ahol Kovács Erika óvodavezető köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően az óvodások műsorral kedveskedtek a vendégeknek.  

A Miskolci Egyházmegye mint fenntartó nevében Dr. Nagymáthé Sarolta nevelési és oktatási osztályvezető mondott beszédet. Hangsúlyozta: aki a gyermekek számára épít vagy felújít, az bízik a jövőben, a jövőt építi.

„Az Angyalkert Görögkatolikus Óvoda 2011-es alapítása óta folyamatosan épült, korszerűsödött. 12 év van mögöttünk, de az intézményfejlesztés története semmit sem érne, hogy ha nem lettek volna itt ezek a gyermekek, akiket a családok ránk bíztak. Köszönet a szülőknek, akik az Angyalkert Óvodába a gyermekeiket, és akik meglátták, hogy a görögkatolikus egyház biztos alapot tud biztosítani gyermekük lelki-testi fejlődéséhez” — fogalmazott a MEKIF osztályvezetője.

Demeter Zoltán országgyűlési képviselő kiemelte: az egyházi intézmények küldetése a tanításon, oktatáson, nevelésen kívül: többletet adni a gyermekeknek, ráirányítani figyelmüket Isten szeretetére, jóságára. Dr. Orosz Atanáz megyéspüspök Isten áldását kérte a kazincbarcikai Angyalkert Görögkatolikus Óvoda új játszóudvarára. 

Atanáz püspök Máté evangéliumából idézett, miszerint „ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek, nem mentek be a mennyek országába”. Ez is bizonyítja, hogy a gyermekek önfeledt játéka lehet maga a mennyország elővételezése — fogalmazott a főpásztor.  

Kovács Erika óvodavezető elmondta: az óvoda épületének felújítása óta folyamatosan várták azt a napot, amikor átadásra kerülhet ez a korszerű óvodai játszóudvar. Nagyon örülnek a fejlesztésnek, mert a közösségüknek igazi ajándék. Az ünnepség szalagátvágással és szeretetvendégséggel zárult.

Indexkép: Kaló Attila

További híreink

Kazincbarcikai delegáció indul Meishanba, a jövendő kínai testvérvárosunkba

Dátum: 2025. jún 04. 21:15

Kazincbarcika meglévő és folyamatban lévő testvértelepülései közül a várományos státuszú Meishan esik a legtávolabb. A kínai várossal a testvéri kapcsolat véglegesítését — az aláírt szándéknyilatkozat fázisában — a COVID-időszak vágta ketté. Két éve a városvezetők kölcsönösen újra felvették a fonalat, Meishan pedig 2019 óta évente meghívja Kazincbarcikát a mintegy 3.000.000 fős nagyvárosba. Idén egy különleges konferencia kapcsán a sok-sok meghívást és vendégül látást végre elfogadta városunk.

Az NB I/B-ben folytatják a Borsod SK-Kazincbarcika kézilabdás lányai

Dátum: 2025. jún 04. 20:52

Sok sporteredményre lehettünk büszkék 2025 májusában Kazincbarcikán. Ezek között kiemelkedő, hogy osztályt ugrottak a BSK kézilabdás lányai, miután győzelemmel és aranyéremmel fejezték be a harmadosztályú szezont. Ennek hála a folytatást már az NB I/B-en játszva kezdhetik meg.

A szökőkutak sem szökhettek meg a várost érintő sarcok elől

Dátum: 2025. jún 03. 17:49

Magyarország kormánya idén egy újabb elvonási programot hirdetett meg, melynek Kazincbarcika kiugróan nagy vesztese lehet. A szolidaritási adó és a Versenyképes Járások Program milliárdos elvonásai felelős gazdálkodásra kényszerítik a városvezetést, így idén elmaradhatnak vagy félig valósulhatnak meg fejlesztések, kisebb intenzitású lesz a városüzemeltetés, a parkgondozás, de megszűnhet a városi költségvetésből finanszírozott szúnyoggyérítés is. A takarékosság miatt ebben az évben a szökőkutak is később indulnak.

Óvodai és bölcsődei zárvatartás 2025 nyarán

Dátum: 2025. jún 03. 06:50

Kazincbarcikán a városi fenntartásban működő óvodák és bölcsődék is bezárnak néhány hétre. A szülőknek azonban nem kell aggódniuk, ha dolgoznának, ugyanis az óvodai és a bölcsődei ellátás folyamatosan biztosított lesz.

KolorTV élőben

Programajánló

Pécsváradi - Szemenyei - Vizeli: Quo Vadis musical

Don Bosco Sportközpont

Kolorkölyöktáborok 2025

Kazincbarcika

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk