https://kolorline.hu/Kiállítás a Mezeyben: a művészet találkozása a fémmel és a kerámiával

Kiállítás a Mezeyben: a művészet találkozása a fémmel és a kerámiával

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Mezey István Művészeti Központ kiállítótermében megnyílt a Fényesek és színesek című közös tárlat, amelyen id. Bolacsek László fémműves iparművész és Lalák Angelika keramikus művésztanár mutatja be alkotásait. A kiállítás a képzőművészet két ágát: az ötvösséget és a keramikusságot hozza össze, bemutatva a fény, a forma és a szín harmóniáját.

A kiállítás megnyitóján a zene is hozzájárult a vizuális kultúra megfűszerezéséhez, amikor a Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola növendékei, Gass Eszter fuvolán és Schneider Balázs gitáron adott műsort, majd Somodi-Hornyák Szilárd Távolodó művésztanár köszöntötte a megjelenteket. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium pedagógusa Hamvas Béla idézetével vezette fel a tárlatot, amely szerint „az élet akkor magasabb rendű, ha művészi”. Hangsúlyozta: a művészet nemcsak szépíti, hanem értelmet és mélységet is ad az életnek. Minden kézművesség rokon egymással, és egymást gazdagítják, ahogyan ezt a mostani kiállítás is mutatja, amelyen a fémmel és a kerámiával való művészi kísérletezés eredményei láthatóak.

„Ezekben az alkotásokban, amik a kezük által műtárgyakká változnak, ezek mögött gondolatok vannak, tudás van, tanulás van, verejték van, ősi mesterségek fenntartása van, archetípusok vannak, valamint munka, verejték és alázat. Röviden összefoglalva: egy élet van bennük” — mondta megnyitójában a művésztanár.

Somodi-Hornyák Szilárd hozzátette: a két kiállító művész, id. Bolacsek László és Lalák Angelika sok szempontból eltérnek egymástól: nemükben, korukban, születési helyükben, életpályájukban. De ugyanakkor sok szempontból hasonlóak is: mindketten ebben a régióban élnek és alkotnak, mindketten iparművészek, mindketten tárgykultúrában hajóznak, mindketten ősi mesterségeket őriznek és újítanak meg.

A két művész régóta ismeri egymást, és tiszteli a másik munkáit. Ezúttal úgy döntöttek, hogy közösen állítanak ki, hogy bemutassák a fémmel és a kerámiával való művészi kísérletezésüket. A kiállítás címe Fényesek és színesek lett, ami jól tükrözi az alkotásaik jellegét.

„Elsősorban azért fényesek, mert a vörösrézből, sárgarézből készült munkák, melyeket én készítettem, fel vannak polírozva, tehát nagyrészt fényezve vannak, nincsenek patinázva, ezért a cím egyik része a fényesek. Angelika kerámiái pedig színesebbek, innen a közös cím” — fogalmazott id. Bolacsek László, ötvös, fémműves iparművész.

A tárlat október 27-ig látogatható a Mezey István Művészeti Központban.

 

További híreink

Tanulást ösztönző támogatás: több mint ezer jó tanuló kapja meg 

Dátum: 2026. ápr 06. 08:00

Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a diákok körében Kazincbarcikán a tanulást ösztönző támogatás. A március 15-i határidőig több mint 750 kérelem érkezett be az önkormányzathoz, és 1000-nél is többen kapták meg a félévi teljesítményükért járó zsebpénzüket. A jó tanulmányi eredmények elismerésére a város idén is jelentős összeget különített el. A program a második félévben is folytatódik.

Bike Park – újra várja a kerékpárosokat Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 05. 20:47

A Barcika Park Nonprofit Kft. munkatársai befejezték a Bike Park tavaszi karbantartását, így a pálya ismét várja a kerékpározókat. A létesítményt Kazincbarcika Város Önkormányzata 2022-ben hozta létre a helyi sportolási lehetőségek bővítésére.

Érmekkel tértek haza a KVSE karatékái

Dátum: 2026. ápr 05. 08:00

Március 29-én, vasárnap Miskolcon rendezték meg a XII. Adamantin Kupa nyílt karateversenyt. A nemzetközi megmérettetésen a Kazincbarcikai Városi Sport Egyesület ifjú sportolói is részt vettek, és négy kategóriában is sikerült dobogós helyezést elérniük. 

Egy hónapon át kérvényezhető a fizetési mód megváltoztatása a Barcika Szolgnál

Dátum: 2026. ápr 04. 12:00

A távfűtéses lakásban élők április közepétől egy hónapon át jelezhetik a Barcika Szolgnak, hogy a tényleges fogyasztás alapján történő számlázást vagy az átalánydíjas fizetési lehetőséget választják a következő fűtési szezonban. A módosításra háromféleképpen van lehetőség. 

KolorTV élőben

Programajánló

Áprilisi programok Kazincbarcikán

Kazincbarcika

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk