https://kolorline.hu/Rendhagyó integrációs testnevelésóra jógaoktatással

Rendhagyó integrációs testnevelésóra jógaoktatással

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Egy decemberi pénteken, ami más lett, mint a többi, Sütő Ágnes, Kazincbarcika Pro Urbe díjas sportszervezője és a Fitt Barcika oktatója érkezett Don Bosco Iskolába rendkívüli tornaórát tartani. Közben a jóga segítségével ösztönözte az egészségmegőrzésre a diákokat a “Közösségi integráció Kazincbarcikán, a Hámán Kató akcióterületen" című jó ügy keretében.

A „Közösségi integráció Kazincbarcikán, a Hámán Kató akcióterületen” című és TOP-5.2.1-15-BO1-2016-00012 azonosítószámú pályázat több éve alatt a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ már sok kreatív, fejlesztőjellegű programot kezdeményezett a hátránnyal, nehézséggekkel indulók számára. Most azonban újszerű esemény is került a sorba 2023. december 1-én. A KSZSZK megbízásával és a Barcika Art Nonprofit Kft. szervezésével megvalósult egy rendhagyó testnevelésóra a Don Bosco Általános Iskola, Szakképzö Iskola, Technikum, Gimnázium és Kollégium tornatermében.

 

Így zajlik egy rendhagyó testnevelésóra

 

„A mozgás szerepét az egészségmegőrzésben igyekeztem hangsúlyozni a gyerekeknek” – kezdte meséjét a foglalkozást tartó Sütő Ágnes, Kazincbarcika Pro Urbe díjas sportszervezője és a Fitt Barcika közkedvelt jógaoktatója. “A beszélgetést 15 perces jógával folytattuk, majd a végén egy megerősítő relaxációval zártuk. A legfontosabb, hogy megcsináltuk! Rögtön azzal kezdtem, hogy most tegyék le a telefonjaikat és figyeljenek rám. Igaz, hogy a jógát ténylegesen csak a diákok fele próbálta ki, a többiek a padon ülve nézték, de az aktív résztvevők annál fegyelmeztettebben csinálták végig. Sőt ők a fegyelmüket még a relaxációnál is megtartották, amit pedig gyakran elbohóckodnak a gyerekek” - zárta kerekre történetét az oktató.

Egyetlen mondat is elindíthatja a változást

 

Sütő Ágnes nagyon örült a meghívásnak, mondván, hogy szívesen társul olyan kezdeményezésekhez, melyektől előre halad a világ. 

 

“Nagyon fontos a nehezebb sorsú gyermekeket felkarolni és előrevinni – vallja Ágnes “Ezekkel a programokkal akár sokat is hozzátehetük az életükhöz, és egy jelentős részük vevő is volt erre. Nagy szeretettel jöttem hozzájuk. Ha csak egy hasznos mondatot meghall és megjegyez egy gyermek, akkor már megérte. Minden alkalmat érdemes megragadni ahhoz, hogy az emberek gondolkodása, szemlélete pozitív irányba változzon. A magam részéről, míg élek biztosan mindent megteszek ezért.

További híreink

Folytatódott a streetball-hagyomány: újra HoopsFest Kazincbarcikán 

Dátum: 2025. szept 12. 16:00

Hagyományteremtő szándékkal is indított 2024-ben kazincbarcikai streetball-bajnokságot HoopsFest néven Pál Csaba és Kakszi Krisztián. Idén valóban folytatták a programot a KolorPlatzon. A félpályás, egy palánkra játszott, New Yorkból eredő kosárlabda-alternatíva térségi művelői 2025-ben még nagyobb csapatszámban jelentkeztek, és ismét érkeztek Szlovákiából is. Az újra pozitív légkörű és nagy érdeklődésű sportesemény jövőre már dupla folytatásért kiált.

Bő két hét van hátra a BorsodChem Kolorfutás Night 2025-ig — még ér nevezni

Dátum: 2025. szept 12. 08:00

A szeptember 27-én (szombaton) újdonságokkal rajtoló BorsodChem Kolorfutás Night 2025-re már szép számmal jelentkeztek, mióta megnyíltak az online regisztrációs kapuk. Indulási csomagtól függően szeptember 13-ig vagy szeptember 20-ig még szabad a nevezés többféle távon és több kategóriában, a gyermektől a felnőttig. Aki a prémium csomagot választja, névre szóló egyedi pólóban róhatja a köröket.

75. bányásznapi ünnepség Kazincbarcikán

Dátum: 2025. szept 11. 20:11

Kazincbarcika Város Önkormányzata és a Borsodi Bányászok Területi Tagozata 75. alkalommal tartott bányásznapi megemlékezést Kazincbarcikán. A szeptember 7-i ünnepségen több mint 100-an vettek részt, méltó módon ápolva a város bányászmúltját és emlékezve azokra, akik életüket adták a magyar bányászatért.

Európai szinten is egyedülálló, csúcstechnológiás új üzemet épít Kazincbarcikán a BorsodChem

Dátum: 2025. szept 10. 10:35

Európában is úttörőnek számító, modern, biztonságos és a környezetvédelmi elvárásoknak hosszú távon is mindenben megfelelő LFP (lítium-vas-foszfát) katódalapanyag-gyártó üzemet hoz létre kazincbarcikai telephelyén a BorsodChem. A tavaly 75 éves vegyipari óriáscég beruházásának köszönhetően egy világszinten is élenjáró technológiának helyet adva stratégiailag fontos, új funkciót kap a kazincbarcikai telephely egyik ikonikus épülete, a korábbi pétisóraktár. A több mint 50 új munkahelyet teremtő üzem egységes környezethasználati engedélykérelmét a napokban nyújtotta be a kormányhivatalhoz a vállalat.

KolorTV élőben

Programajánló

Utcazene Fiesta — A Kolorfutás Night napos oldala

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Idősek hónapja Kazincbarcikán 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk