https://kolorline.hu/Faültetés a székhelyóvodában – együtt dolgoztak a tiszta levegőért kicsik és nagyok

Faültetés a székhelyóvodában – együtt dolgoztak a tiszta levegőért kicsik és nagyok

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A szemléletformálás mellett a zöldterületek növelése és a klímaváltozás hatásainak enyhítése a célja a kazincbarcikai önkormányzat és a Barcika Park Nonprofit Kft. legújabb közös programjának, amelynek keretében egyre több növényt ültetnek el a város különböző részein.

Kazincbarcika városvezetői továbbra is fontosnak tartják, hogy a lakók zöldterületekkel tarkított településen, tiszta levegőjű városban éljenek. Ez a törekvés motiválta az önkormányzat és a Barcika Park Nonprofit Kft. legújabb programját is, amely keretében december 8-án a Csokonai utcai székhelyóvoda udvarán ültettek fákat közösen az intézmény dolgozóival és az ovisokkal.

A kicsik igen lelkesen vettek részt a munkálatokban, és ebből egyértelműen kiderült, milyen eredményesnek bizonyul a környezetvédelmi nevelés, amelyet sosem lehet eléggé korán kezdeni. Ahogy Liptákné Gergely Valéria, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményvezetője elmondta,  a gyerekekkel folyamatosan figyelni fogják, hogyan növekednek azok a csemeték, amelyek a korábban veszélyesnek minősülő, és ezért kivágott fák helyére kerültek. A növények örökbefogadásával és gondozásával ugyanis az ovisok megtanulják, hogy a környezetüket óvni és védeni kell. 

Molnár Péter főkertész arról is biztosított mindenkit, hogy a kiválasztott fák szárazságtűrőek, betegségállóak és egyúttal díszként is kiválóan funkcionálnak. A program során „helyére kerülő” több, mint 20 fa ültetése pedig csupán az első lépés. Az akciót a jövőben még nagyobb léptékben fogják folytatni, hiszen a főkertész még júliusban felmérte, milyen fajtájú és mennyiségű fákra van szükség a városban, így csak a munka gyakorlati része van hátra.

Az izzasztó ültetési munkákból a jelenlévő Klimon István alpolgármester is alaposan kivette a részét, a pihenés perceiben pedig arról beszélt a Kolorline-nak, hogy a város szépítése és korszerűsítése igazi közös ügy.

„Jövőre lesz 70 éves a településünk, és meg fogjuk ünnepelni a várossá nyilvánítását. Amikor 65 éves volt Kazincbarcika, akkor 65 ezer növényt ültettünk el, és ennek fényében most arra készülünk, hogy 2024-ben legalább 70 ezer új növény kerül majd a földbe. Természetesen ebbe nemcsak fák, bokrok és cserjék tartoznak majd, hanem lágyszárú, vagy akár egynyári növények is” – nyilatkozta a városvezető, és egyúttal aktív részvételre buzdított mindenkit a „Fogadj örökbe egy fát!” programban. 

Hiszen a szemléletformálás mellett minden egyes fával szebbé tehetjük a zöldterületeket és enyhíthetjük a klímaváltozás hatásait… 

 

További híreink

Tisztelgés — megnyílt az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör 60., jubileumi tárlata

Dátum: 2025. nov 10. 20:27

Az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör Tisztelgés című kiállításával jelent meg a kazincbarcikai közönség előtt november 6-án. A város kulturális életének meghatározó alakjai, művészetbarátok, valamint a helyi önkormányzat képviselői együtt lehettek tanúi a kör 60. jubileumi tárlatmegnyitójának a Mezey István Művészeti Központban, ahol az érdeklődőket 24 alkotó 43 remekműve kápráztatta el.

Borsodi Vegyipari Nap – bemutatták a BorsodChem kutatási projektjét

Dátum: 2025. nov 08. 19:31

A Magyar Kémikusok Egyesületének megyei szervezete és a Miskolci Akadémiai Bizottság Vegyészeti Szakbizottsága idén 41. alkalommal szervezte meg a Borsodi Vegyipari Napot. Az alkalomnak az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság székháza adott otthont.

Zajlik az új kazincbarcikai strand látványos és fenntartható koncepciójának véglegesítése

Dátum: 2025. nov 07. 16:44

Miközben a tervek szerint decemberben már az első karcsapásokra várják a vendégeket az elkészült Vízi komplexum medencéi, addig „vízgőzerővel” folyik a strandfejlesztési koncepció véglegesítése is Kazincbarcikán. A szakértői csapatban a magyarországi fürdőkultúrát, üzemeltetést és strandfejlesztési lehetőségeket jól ismerő szakemberek mellett építészek, a Vízi komplexum beruházását és megnyitását koordináló cégek és szervezetek vezetői, valamint a városvezetők is részt vesznek. Kazincbarcika első körben 1,2 milliárd Ft-ot különített el idei költségvetésből a többütemű strandfejlesztés megindítására.

Geometriai formákkal bontja meg a teret — Ezüst György Zoltán kiállítása nyílik a Mezeyben

Dátum: 2025. nov 06. 19:00

Különösen izgalmas, rendkívül sokoldalú és sok témájú, nagyon kifejező, a vonalból gyakran szokatlan formákkal kimenő festő- és grafikusművész bemutatkozásával folytatódik a „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat. Ezüst György Zoltán több korszakos, egyénien mély értelmű, mégis bárkit megszólító tárlata november 12-én (szerdán), 18:00 órától nyílik meg a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermében.

KolorTV élőben

Programajánló

Vizuális anomáliák - Ezüst György Zoltán képzőművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk