https://kolorline.hu/Advent harmadik vasárnapja — az öröm lángjának fényében ünnepelt Kolorcity

Advent harmadik vasárnapja — az öröm lángjának fényében ünnepelt Kolorcity

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Közeledik a karácsony és folytatódik az ünnepi készülődés Kazincbarcikán, ahol december 17-én az öröm gyertyájának lángját Klimon István alpolgármester lobbantotta fel a Fő téren. Advent harmadik vasárnapján fényfestéssel egybekötött gasztroterasz, cukorágyú, zenei kívánságműsor várta a látogatókat, de Mancs őrjárat hősei is színesítették a programkínálatot.

Kazincbarcika lakói továbbra sem fáradtak bele a közös adventi készülődésbe, és az ünnep harmadik vasárnapján is legalább akkora érdeklődéssel vettek részt a városi programokon, mint korábban. 

December 17-én délelőtt a Mezey István Művészeti Központ Gyermekek Háza - Kézműves Házban készítettek fenyődíszeket és ünnepi dekorációkat kicsik és nagyok. A 8 műhelyben zajló kézműveskedés során többek között náddal, agyaggal és mézeskaláccsal dolgoztak a résztvevők, hogy kezük nyomán karácsonyfára való szépségek szülessenek.

„Mindenki táncol!”

Délután aztán igazi közösségi ünneplésre került sor különleges fellépőkkel, videó DJ-vel, fenomenális fényfestéssel és díszkivilágítással, valamint a gasztroterasz finomságaival. A gyerekek szájtátva csodálták a Mancs őrjárat kutyusszereplőit, együtt énekeltek és táncoltak velük, de Miki egér, Sonic, a sündisznó és egy óriási transzformersz is nagy sikert aratott. Az időnként „eldörrenő” cukorágyút pedig egyenesen imádták a gyerekek…

Eközben a felnőtteknek a téren felállított iglukba volt lehetőségük behúzódni, hogy kisebb társaságokba verődve egy jót beszélgessenek. 

Az öröm lángja 

A gyertyagyújtásra a közönség immár harmadjára is összegyűlt, és tapssal üdvözölték, amikor Klimon István alpolgármester fellobbantotta az örömöt jelképező harmadik gyertya lángját. Ahogyan az alpolgármester fogalmazott: ilyenkor már mindenki szívében az öröm lángja ég, hiszen arra gondolunk, hogy a karácsonyt azokkal fogjuk tölteni, akiket a legjobban szeretünk: a családunkkal, barátainkkal, a hozzánk legközelebb állókkal.

S ha már advent és karácsonyi készülődés, a szeretet jegyében a jótékonyság is szerepet kapott. A gyertyagyújtást követően került sor annak a 250.000 Ft-nak a jelképes átadására, amely a Szüreti Vigalom bevételéből folyt be, és amellyel Kazincbarcika Város Önkormányzata a Sajómenti Népművészeti Egyesület alkotóit támogatta.

 

További híreink

Tisztelgés — megnyílt az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör 60., jubileumi tárlata

Dátum: 2025. nov 10. 20:27

Az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör Tisztelgés című kiállításával jelent meg a kazincbarcikai közönség előtt november 6-án. A város kulturális életének meghatározó alakjai, művészetbarátok, valamint a helyi önkormányzat képviselői együtt lehettek tanúi a kör 60. jubileumi tárlatmegnyitójának a Mezey István Művészeti Központban, ahol az érdeklődőket 24 alkotó 43 remekműve kápráztatta el.

Borsodi Vegyipari Nap – bemutatták a BorsodChem kutatási projektjét

Dátum: 2025. nov 08. 19:31

A Magyar Kémikusok Egyesületének megyei szervezete és a Miskolci Akadémiai Bizottság Vegyészeti Szakbizottsága idén 41. alkalommal szervezte meg a Borsodi Vegyipari Napot. Az alkalomnak az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság székháza adott otthont.

Zajlik az új kazincbarcikai strand látványos és fenntartható koncepciójának véglegesítése

Dátum: 2025. nov 07. 16:44

Miközben a tervek szerint decemberben már az első karcsapásokra várják a vendégeket az elkészült Vízi komplexum medencéi, addig „vízgőzerővel” folyik a strandfejlesztési koncepció véglegesítése is Kazincbarcikán. A szakértői csapatban a magyarországi fürdőkultúrát, üzemeltetést és strandfejlesztési lehetőségeket jól ismerő szakemberek mellett építészek, a Vízi komplexum beruházását és megnyitását koordináló cégek és szervezetek vezetői, valamint a városvezetők is részt vesznek. Kazincbarcika első körben 1,2 milliárd Ft-ot különített el idei költségvetésből a többütemű strandfejlesztés megindítására.

Geometriai formákkal bontja meg a teret — Ezüst György Zoltán kiállítása nyílik a Mezeyben

Dátum: 2025. nov 06. 19:00

Különösen izgalmas, rendkívül sokoldalú és sok témájú, nagyon kifejező, a vonalból gyakran szokatlan formákkal kimenő festő- és grafikusművész bemutatkozásával folytatódik a „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat. Ezüst György Zoltán több korszakos, egyénien mély értelmű, mégis bárkit megszólító tárlata november 12-én (szerdán), 18:00 órától nyílik meg a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermében.

KolorTV élőben

Programajánló

Vizuális anomáliák - Ezüst György Zoltán képzőművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk