https://kolorline.hu/Álmodd meg Kolorcity legújabb installációját a Lidl-körforgalomba!

Álmodd meg Kolorcity legújabb installációját a Lidl-körforgalomba!

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika 70. születésnapja alkalmából bárki előállhat egy kreatív látványtervvel a Mátyás király út — Pollack Mihály utcai kereszteződés körforgalmának szebbé tételére. A fő szempont, hogy az alkotás a város történetéhez, kultúrájához vagy jelképeihez kapcsolódjon.

Sokat jelent, ha egy település lakói beleszólhatnak abba, hogy milyen esztétikai környezetben szeretnék élni a mindennapjaikat. Kazincbarcikán ez szerencsére így van – ennek köszönhetően a városvezetés várja azokat a jelentkezőket, akik kreativitásukat megcsillogtatva megálmodnák Kolorcity legújabb remekművét.

A cél továbbra is az, hogy színes és élhető közösségi terek legyenek a városban. A meglévő, országszerte méltán híres falfestések és installációk után így újabb lehetőség adódik, hogy egyedi alkotással bővüljön Kazincbarcika utcaképe, méghozzá a Mátyás király út — Pollack Mihály utca kereszteződésében lévő körforgalomnál.

Az amatőr — vagy akár hivatásos képzőművész – ötletelők február 1-jétől érhetik majd el az erre vonatkozó pályázati felhívást a kolorline.hu vagy a kolorcity.hu oldalán. Ezután nincs más dolguk, mint két hónapon belül beküldeni az általuk készített látványtervet arról az installációról, amellyel szívük szerint szebbé tennék a szóban forgó területet.

Ahogyan azt dr. Makkai Orsolya alpolgármestertől megtudtuk: bár a felhívás Kazincbarcika 70. születésnapjának ünnepléséhez kötődik, azon nem csupán helyi lakosok indulhatnak. Sőt, azoknak sem kell kétségbeesniük, akiket homlokon csókol a múzsa, mégsem profi építészek.

"Az amatőröknél egy rajzot várunk, amibe majd később statikusokat, tervezőket vonunk be, ha olyan ötlet érkezik, amiben van fantázia. A pályázóknak olyan látványtervet kell beküldeniük, amely valamilyen módon kapcsolódik a város történetéhez, kultúrájához vagy jelképeihez. A nyertes pályaművet egy szakmai zsűri választja ki, és a nyár folyamán szeretnénk megvalósítani, majd felavatni” — foglalta össze az alpolgármester.

A városvezető azt is elmondta, hogy a lakosság részéről örömteli visszajelzések érkeztek az új körforgalom elkészülésével kapcsolatban. A beruházás befejezése ugyanis egy évek óta tartó közlekedési problémára tett pontot, hiszen az Attila út — Hadak útjai körforgalom után végre itt is megvalósult a forgalomcsillapítás és a biztonságosabb közlekedés.

Bár a tavaly decemberben elfogadott költségvetésből látható, hogy a városvezetés óriási hangsúlyt fektet az utak karbantartására és aszfaltozására, valamint új parkolóhelyek építésére, a praktikus megfontolások mellett nem feledkeznek meg a szép környezet és a művészet fontosságáról.

Érdemes tehát élni a lehetőséggel, és egy olyan köztéri alkotást álmodni a Lidl-körforgalomhoz, amely a városban fellelhető installációk méltó társa lesz. Van már a régiek mellett unikornis, sárkány, oroszlán, mesélő szobor – most pedig érkezhet következő.

 

További híreink

Fokozott ellenőrzést hirdetett a B.-A.-Z. Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Dátum: 2025. márc 12. 15:00

Kazincbarcikán is fokozott ellenőrzést tart a rendőrség, amelyet a vármegyei rendőrfőkapitány rendelt el március 5. és 17. között. Az akciók célja a kábítószer-bűnözés felszámolása, a kábítószerek és új pszichoaktív anyagok felhasználásának visszaszorítása, a kábítószerekhez kapcsolódó bűncselekmények megelőzése, az elkövetők azonosítása, elfogása és felelősségre vonása.

Az év első babájánál tett látogatást a városvezetés

Dátum: 2025. márc 12. 08:30

Idén január 8-án született az év első kazincbarcikai babája. A Venczel-Drótos család az első hetek összeszokása és a baba erősödése után március 4-én fogadta otthonában a város alpolgármesterét és a terület önkormányzati képviselőjét.

Tartalmilag és szerkezetében is megújult Kazincbarcika honlapja 

Dátum: 2025. márc 11. 13:17

Korszerűbbé és felhasználóbarátabbá vált Kazincbarcika városi honlapja, a kazincbarcika.hu. A városlakók és az érdeklődők ettől kezdve még több információval találkozhatnak a megújult felületen. A fejlesztés célja volt még átláthatóbb képet nyújtani Kazincbarcikáról, egyúttal a helyi ügyintézést is segíteni letölthető dokumentumokkal és ügymenetleírásokkal.

Jól halad a Vízi komplexum építése

Dátum: 2025. márc 11. 08:47

A Vízi komplexum méltó, korszerű és a mai kornak megfelelő színvonalú helyszínt biztosít majd a vízi sportokat űző gyermekeknek. De nemcsak ők, hanem a rekreációra vágyók is igényes körülmények között kapcsolódhatnak ki. A beruházás első üteme tavaly 100%-ban befejeződött, a második ütem pedig a végső műszaki megvalósítás fázisába jutott mostanra. Kész a 2 tanmedence, és már zajlanak az utolsó lépések: a kültéri medence burkolása, az audiovizuális rendszer telepítése, valamint a kiegészítő és a rekreációs rész befejezése.

KolorTV élőben

Programajánló

Történelmi játszóház március 15-én

Mezey István Művészeti Központ

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk