https://kolorline.hu/Tavaszra elkészülhet az utolsó előtti megújuló háziorvosi rendelő Kazincbarcikán

Tavaszra elkészülhet az utolsó előtti megújuló háziorvosi rendelő Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Közelít a 100%-hoz a városi rendelőállomány-felújítottság. A befejezése felé tartó Gépész utcai és a hamarosan induló Rózsa úti rendelőfelújítások végével Kazincbarcika eléri majd azt az eszményi állapotot, amikor a város minden háziorvosi, gyermekorvosi és fogorvosi rendelője korszerűsítésen esett át.

„Kazincbarcika Város Önkormányzatának mindig kiemelten fontos volt az egészségügyi ellátóhelyek működtetéséhez szükséges feltételek biztosítása – hangsúlyozta Klimon István alpolgármester. – A mára állami fenntartásba került kórház is önkormányzati keretek között újult meg utoljára, még két évtizede.”

Az alpolgármester kiemelte, hogy annak idején az iskolák felújításánál is külön hangsúlyt fektettek azok egészségügyi ellátottságának fejlesztésére.

Intenzíven zajlik a Gépész utcai rendelő felújítása

A kazincbarcikai egészségügyi alapellátó intézmények közül — beleértve a tavaly részben állami fenntartásba került védőnői szolgálat helyiségeit is — már csak a Rózsa úti és a Gépész utcai háziorvosi rendelő várja renoválása végét. Klimon István elárulta, hogy a Gépész utcai rendelő felújítására már többször pályázott a város, de az elnyert támogatás nem fedezte volna a szükséges munkálatokat, egészen mostanáig.

„Örülünk, hogy várhatóan 2024 első negyedévében jobb körülményekkel vehetik újra birtokba a kertváros lakói a megújult rendelőt. Megígértük és megvalósítjuk — vetítette előre a városvezető. – Ezzel a gyakorlatban sokkal korszerűbbé válik a betegellátás a páciensek és a dolgozók szemszögéből is. Az energetikai korszerűsítés pedig az önkormányzat számára jelent majd könnyebbséget, hiszen várhatóan jóval alacsonyabb fenntartási költségekkel lehet üzemeltetni ezt a rendelőt.”

A Gépész utcai rendelő megújításának mibenléte

A 7-es számú háziorvosi körzetet ellátó Gépész utcai rendelő felújítása — az egészségügyi alapellátás minőség- és hatékonyságjavítását tekintve —  kiterjed az épületek energetikai korszerűsítésére és akadálymentesítésére. Az épület kívül-belül megszépül: új nyílászárókat, villamoshálózatot, fűtési rendszert és villámvédelmi rendszert kap, ellátják napelemekkel, valamint a hőszigetelését és a homlokzat újraszínezését is elvégzik. Az udvaron pedig akadálymentes rámpa épül. A felújítás ideje alatt az orvosi rendelő ideiglenesen a Május 1. úti rendelőben kapott helyet.

A Gépész utcai rendelő felújítására Kazincbarcika Város Önkormányzata összesen 67.838.000,- Ft támogatásban részesült. Az összeg magában foglalja a projekt előkészítésének, a kötelezően megvalósítandó feladatoknak, a kivitelezésnek, sőt a rendelő új eszközökkel történő felszerelésének költségeit is.

A Rózsa úton folytatódik és zárul a rendelőfelújítási hullám

Az első negyedévben megkezdődik a Rózsa út 5. szám alatti 5-ös számú háziorvosi körzet rendelőjének felújítása is, amely várhatóan még 2024-ben el is készül. Ennek az épületnek a korszerűsítése és felújítása azonban komplexebb feladat.

Klimon István alpolgármestertől megtudhattuk, hogy a Rózsa úti rendelőben volt már egy „ráncfelvarrás”, hiszen a nyílászárókat korábban kicserélték, és az akadálymentesítés is megtörtént. Az energetikai korszerűsítésre és a teljes felújításra azonban szintén megérett ez a rendelő is. Ez nagyobb munka lesz, ugyanis a tetőszerkezethez is hozzá kell nyúlni. A városvezetés bízik abban, hogy a 3. negyedévre elkészülhetnek a munkálatokkal.

A Gépész utcai és a Rózsa úti ingatlanok felújítását követően Kazincbarcikán elmondható lesz, hogy minden egészségügyi alapellátást nyújtó épület rekonstrukciója megvalósult, vagyis minden háziorvosi rendelő megfelel majd a kor színvonalának.

 

További híreink

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

Élj SZER-telenül! – újra több ezer fiatalt mozgatott meg a prevenciós nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 20. 17:24

A Don Bosco Sportközpont mellett rendezte meg idei prevenciós napját a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság. Az Élj SZER-telenül! kampányeseményen több mint háromezer résztvevő találkozhatott látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és a biztonságos mindennapokat segítő tanácsokkal.

Országos bajnokságokra készültek a fiatal úszók a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. jún 20. 16:20

Először adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum annak a regionális úszóedzőtábornak, amelyet a Delfin Vízisport Klub szervezett. Két héten át több egyesület különböző korcsoportos versenyzői készültek a város vízi pályáin a közelgő országos bajnokságokra. A tavalyi program sikerét idén a nagyobb szabású, professzionálisabb helyszín is tovább erősítette.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk