https://kolorline.hu/A KolorFunddal a lakosság is nyer, nemcsak a vállalkozó

A KolorFunddal a lakosság is nyer, nemcsak a vállalkozó

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Kazincbarcika Város Önkormányzata által 2023-ban újraélesztett KolorFund pályázatnak köszönhetően több helyi kis- és középvállalkozó jutott olyan vissza nem térítendő támogatáshoz, amelyet vállalkozása fejlesztésére fordíthatott. A 44 nyertes egyike a Kőkorszak Kert Kft.

A KolorFund pályázat tavalyi nyertesei közül ezúttal a Kőkorszak Kert Kft.-hez látogatott Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester, hogy megtekintsék, mire fordította a cég a pályázaton nyert 2 millió Ft vissza nem térítendő támogatást. 

A 20 éve működő vállalkozás egyik ügyvezetője, Kalmárné Takács Erika azt mondja: az önkormányzati támogatás révén egy olyan szolgáltatást tudtak megvalósítani fürdőszobaszalonjukban, ami a városban egyedülálló, így a vásárlók számára is különleges lehetőségeket nyújt. 

„Igazi szintugrásnak nevezném a pályázaton nyert összegből vásárolt 3D-s látványtervezést. A szoftver lényege, hogyha a vevőnek nincs elképzelése, vagy szeretné látni a tervet, akkor csak eljön egy műszaki rajzzal, majd a szín és a forma átbeszélése után mindez a képernyőn látványtervvé alakul. Akár virtuálisan is körbe tud sétálni az „elkészült” fürdőszobában” – ecsetelte a beszerzett eszköz előnyeit a cégvezető.

Mint mondta, az említett szoftver megvásárlásához az anyagi forrás nem állt rendelkezésükre, így nagy segítséget jelentett a vállalkozás számára a pályázat. A szalonba érkező vevők visszajelzése pozitív a fejlesztés kapcsán. A többség szívesen veszi igénybe a látványtervezést, hiszen az jelentősen megkönnyíti a választásukat.  

Jó ötlet, sok kitartás, kereslet és sok-sok munka. Mindez elengedhetetlen egy vállalkozás elindításához —  hangsúlyozta Szitka Péter. A polgármester azt is kiemelte: a felsorolt feltételeken túl sokat jelenthet az önkormányzati segítség.

„Az önkormányzat feladatának tekintem, hogy a vállalkozók stabilitását támogassuk, segítsük abban, hogy még több vevő igényét elégíthessék ki vagy még több szolgáltatást nyújthassanak – jelentette ki a városvezető. – Heteken belül meghirdetjük a 2024-es KolorFund pályázatot, amire várhatóan ismét nagy lesz az érdeklődés, és a beérkezett pályázatok mennyisége, minősége alapján döntünk majd arról, milyen összeg kerül elkülönítésre a költségvetésből a támogatásukra.” 



 

További híreink

Inline Skate Jam — görkorcsolya-bajnokság a KolorPlatzon

Dátum: 2025. aug 12. 13:36

A KolorPlatz adott otthont augusztus 9-én az Inline Skate Jam görkorcsolya-bajnokságnak, a DKSE gurulósport-szakosztályának szervezésében. A rendezvény a teljes magyar görkorcsolyás közösség egyik kiemelkedő sporteseménye volt, amely különlegességéhez a résztvevők tehetsége mellett a KolorPlatz nívós pályakialakítása is hozzátett. A verseny létrejöttét Kazincbarcika Város Önkormányzata a KolorPlatz rendelkezésre bocsátásával támogatta — technikai felszereléssel és eszközökkel együtt —, így a rendezvény nemzetközi színvonalhoz méltó pályán valósulhatott meg.

Minden korábbinál előbb érkezett a 2025-ös parlagfűszezon

Dátum: 2025. aug 11. 20:53

A 2025-ös év minden eddiginél korábban hozta el a pollenveszélynek azt időszakát, amely egyre többeknek okoz komoly egészségügyi panaszokat. A szakértők szerint ráadásul idén a pollenszint kimondottan magas lehet. Kazincbarcika Város Önkormányzata azért is különösen nagy hangsúlyt helyez a folyamatos fűnyírásra, hogy megkönnyítse az allergiától szenvedők életét.

Szaporodó rollerbalesetek Kazincbarcikán — Mi a megoldás?

Dátum: 2025. aug 10. 14:00

Dr. Rácz Tamás, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője már hónapokkal ezelőtt jelezte, hogy tart attól, hogy a rollerbalesetek száma tovább nőhet városunkban. Félelmét egy legutóbbi eset igazolta.

Napközis olvasótábor — élmény a gyereknek, támasz a szülőnek

Dátum: 2025. aug 10. 10:08

Az Egressy Béni Városi Könyvtár idén is megrendezi két turnusban a már hagyományos nyári napközis olvasótáborát, főleg alsó tagozatosok számára, de több korosztályt is bevonva. A szervezők a könyvtári ismeretek megszilárdításán és a közös olvasáson túl többek között író-olvasó találkozót és kreatív foglalkozásokat is tartanak a résztvevő gyerekeknek.

KolorTV élőben

Programajánló

Lélekportrék - Bandzsók István festőművész kiállítása

GinGin Art Cafe

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk