https://kolorline.hu/Így látják az ovisok Kolorcityt – Óvodai kiállítás nyílt a Don Bosco Sportközpontban

Így látják az ovisok Kolorcityt – Óvodai kiállítás nyílt a Don Bosco Sportközpontban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Kazincbarcikai Összevont Óvodák szervezésében „70 éves a mi városunk!” címmel nyílt kiállítás április 25-én, a Don Bosco Sportközpontban. A megjelent családtagok és érdeklődők Kolorcity ovisainak szemével láthatták Kolorcityt, a kiállított „művek” pedig nagy sikert arattak.

Rendkívül aktívak voltak a Kazincbarcikai Összevont Óvodák pedagógusai és csemetéi a múlt héten, hiszen az Ovis gálát megelőző napon egy óvodai kiállításra is sor került. A jeles alkalomból kicsik és nagyok a Don Bosco Sportközpont aulájában gyűltek össze, hogy együtt tekintsék meg az ovisok alkotásait. 

A megnyitót egy rövid, de annál kedvesebb műsor tette teljessé, ennek során az apróságok verstudásukról adtak számot. A közönség sorait alkotó családtagok ezután valamennyien a remekművek előtt tolongtak, hogy a gyerekek büszkén mutathassák meg, melyik az ő művük. 

Liptákné Gergely Valéria, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák vezetőjének megnyitó beszédéből azt is megtudtuk, hogy a kiállítás a város 70. születésnapjának témájában szerveződött. 

„Az ovisok egy 2-3 hetes időszak alatt nyertek ihletet a kiállított darabok elkészítéséhez — mesélte Liptákné Gergely Valéria a Kolorline-nak. — Meglátogatták a város intézményeit, épületeit, a falfestményeket, a szobrokat, majd az óvodapedagógusok segítségével munkához láttak.” 

Mivel a Kazincbarcikai Összevont Óvodák valamennyi tagóvodájában kiemelt művészeti nevelés folyik, nem csoda, hogy a kiállított képek nagy sikert arattak. A kicsik által alkotott művek kiválóan tükrözték vissza Kolorcity hangulatát és színeit, így szülő és csemete egyaránt büszkén térhetett haza a kiállításról. 


További híreink

Hullámrajt Kazincbarcikán – több mint százan vágtak neki az első vízi-futó kihívásnak

Dátum: 2026. jún 14. 17:38

Izgalmas nyári sporteseménynek adott otthont június 13-án a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. A város első alkalommal rendezte meg a Hullámrajt elnevezésű úszó-futó kétpróbát, amelyen a legkisebbektől a senior korosztályig több mint százan álltak rajthoz. A résztvevők előbb a medencében, majd a Csónakázó-tó környékén mérték össze erejüket. A verseny egyben a 2026-os Mozgásév első állomása is volt.

Négy napig szünetel a használati melegvíz-szolgáltatás

Dátum: 2026. jún 14. 07:00

A fűtési szezon lezárását követően idén is elvégzi a távhőszolgáltatást érintő éves karbantartási munkákat a Barcika Szolg Kft. Korábban ez a folyamat hosszabb időt vett igénybe, az érintett távfűtéses lakásokban élőknek azonban most előreláthatóan négy napig kell számolniuk a használati melegvíz-szolgáltatás szünetelésével.

Aki színekkel érzékelteti a tereket — Gonda Zoltán kiállítása a Mezeyben

Dátum: 2026. jún 13. 17:20

Az „Emberben a művész, művészben az ember” című tárlatsorozat újra Kolorcityvel rímelően színpompás festményekkel telítette be a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermét. Gonda Zoltán június 9-én nyílt kiállítása várhatóan a hónap végéig lesz látható. A túlnyomóan intuitív és szürreális alkotások elütően más-más élményt nyújtanak közelről és távolról megtekintve. A 32 darabos műgyűjtemény hatása ezzel a praktikával szinte megduplázódik a látogatók számára.

Mutatjuk a gyógyszertári ügyeleti rendet 2026 második félévére

Dátum: 2026. jún 13. 13:46

Kazincbarcikán közzétették a gyógyszertárak 2026 második félévi ügyeleti rendjét. Az alábbiakban időrendi sorrendben mutatjuk, hogy az egyes hetekben melyik gyógyszertár látja el az ügyeleti feladatokat.

KolorTV élőben

Programajánló

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk