https://kolorline.hu/A zöldből a Kékesbe: Kazincbarcikáról rajtolt a Tour de Hongrie 3. szakasza

A zöldből a Kékesbe: Kazincbarcikáról rajtolt a Tour de Hongrie 3. szakasza

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A 2024-es Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárfutam öt napjából ismét kettőn lehetett dicső versenyhelyszín városunk. A leghosszabb, 180 kilométeres harmadik táv a kazincbarcikai Fő téren kezdődött. A büszkén zöld városunkból kiszaladó utak egyik legszebbikén, szintén dús zöldön át haladtak a szívós versenyzők egészen a Kékestetőig.

A nagyvilági Tour de Hongrie harmadik napján, május 10-én, Kazincbarcika polgármestere, Szitka Péter lendítette meg a rajtzászlót az ország-világ kiváló bicikliversenyzőinek. Ahogy az élő közvetítésben is elhangzott, a rájuk váró szakaszban egy valami nincs: sík terep. Szinte végig lejt vagy emelkedik a városhatárunk után Tardonával folytatódó és a Kékestetőben végződő 2700 méternyi szintemelkedésű etap.




Kivételesen izgalmas menet startolt Kolorcityben

Éppen miután Kazincbarcika indulási helyszínként megvillantotta bájait, például az unikornis szobrot vagy a Szent Család-templomot és féktelen belvárosi zöldjét, a riporterek máris izgalmas versenyt ígértek, nem csupán a kezdeti szökevények behozhatatlan rajtját. A közvetítők szerint a visszatérők kívülről ismerik már ezt a legendás kört, amelyen a magyaroknak még nagyobb helyismereti előnye lehet. Bár a velünk induló emelkedős szakasz különösen kemény kihívás, mégsem ez fogja eldönteni a Tour de Hongrie vetélytársak sorsát, hanem az ötödik napi pécsi zárás.

Méltóságos létszámú közönség üdvrivalgása engedte át a városhatáron a nálunk még csak lassú rajtot vevő csapatot. Impozáns mozgó, emberi Kolorcity dekoráció is övezte az utat, a szurkolók pedig rekordra törő felállított kerékpárral tisztelegtek.



Kazincbarcika egy gyönyörű versenyvonalra felfűzve

A start után átadtuk a mezőnyt a Bükk káprázatos vidékének, amerre a kéktúrázók is örömmel haladnak. Ha a Bükki Nemzeti Park minden nevezetességét a versenyzők konkrétan nem is, de a riporterszavak érintették. Kis időre az útmenti lovak is elkezdtek párhuzamosan szaladni a biciklis rajjal, sőt átmenetileg még egy lipicai négyesfogat is felvette a versenyt a kétkerekűekkel.

Ahogy magasabbra tört a tömeg, a szurkolás hangulata sem éppen laposodott, pláne nem lazult a futam feszessége. Az utolsó 15 kilométeren kicsit az eső is beszállt a versenybe. Az idilli környezet utolsó kilométerei voltak a legkeményebbek a küzdők számára, ahogy a még nem legvégső hajrában is 30 km/óra tempóval vették be felfelé az 5-6%-os emelkedést.

A harmadik napot végül a belga Thibau Nish nyerte. A magyarok közül legjobbként pedig Dina Márton ért célba. A május 10-i teljes eredménylista ITT olvasható, a verseny 3. szakaszának hírösszefoglalója pedig ITT érhető el.




A Tour de Hongrie nem áll meg

Nem avathatja magát győztesnek, még a mai első sem, hiszen két nap még hátra van az összesítéshez. Kazincbarcika viszont biztos nyert azzal, hogy újra csatlakozhatott ehhez a nagyszerű, nemzeteket összekötő megmozduláshoz, és hogy nyitóállomása lehet egy ilyen kivételesen szép és látnivalókban gazdag irányvonalnak, amelyre büszke lehet a vendégversenyzők előtt Magyarország. 




Külön megmérettetés a verseny napján, kazincbarcikai rekordkísérletek

A második napon a drukkerek is versenyzőkké váltak Kolorcity szurkolói porondján. Városunk célul tűzte ki, hogy a kivonuló intézmények tanulói és a városlakók megkísérlik megdönteni a legtöbb egyidőben megemelt kerékpárok rekordját, egyúttal az egyidőben történő városi kerékpározás csúcsát, két- és háromkerekű kerékpárral, sporteszközzel rendelkezők segítségével. A Tour de Hongrie mezőnyt követő/kísérő kerékpáros felvonulás volt az újabb kísérlet arra, hogy elérjük a legtöbb kisvárosi kerékpározó rekordját a teljes lakosság arányában.

Kovács László városi sporttanácsadó szerint maga az élmény már biztosan csúcs volt: egyszerre látni ilyen sok gyermeket (és csak nem gyermeket) két keréken. A drónfelvételek majd magukért beszélnek. Az eredményösszesítések még csak ezután történnek, de a sporttanácsadó szerint biztosan jelentkezni fognak velük a legleglegek közé.



 

További híreink

Óvodások köszöntötték az időseket a Muskátli Nyugdíjasházban

Dátum: 2025. nov 03. 18:04

Az idősek hónapja keretében a Muskátli Nyugdíjasházban a Nefelejcs Tagóvoda óvodásai adtak műsort, táncos produkcióval kedveskedve a szépkorúaknak. A műsort követően Tokai Edit önkormányzati képviselő ajándékkal köszöntötte a bentlakókat.

Búcsúzunk — találkozzunk jövőre!

Dátum: 2025. nov 02. 20:18

Elérkezett ez a nap is, idén elköszönt szerető közönségétől a Fő téri Vízijáték-show. Mi ezzel a néhány fotóval búcsúzunk Kolorcity egyik legnépszerűbb látványosságától. Jövőre, veletek ugyanitt!

Csökkent a regisztrált álláskeresők száma – ugyanakkor munkaerőhiány van a cégeknél

Dátum: 2025. nov 02. 12:05

A munkáltatók többsége munkaerőhiánnyal szembesül, amely helyenként korlátozza a vállalkozások gazdasági fejlődését, miközben a regisztrált álláskeresők száma 1 év alatt 304 fővel csökkent – állapítja meg az a jelentés, amelyet a Kazincbarcikai Járási Hivatal készített, és amelyről szó esett a képviselő-testület szeptember végi ülésén is. Foglalkoztatási szempontból a legnehezebb helyzetben a vonzáskörnyéki települések vannak, ahol sok esetben szinte az önkormányzat az egyetlen munkáltató.

Mire figyeljünk a forgalomban és a temetőben mindenszentek idején?

Dátum: 2025. okt 31. 10:16

Mindenszentek és halottak napja idején mint minden évben, sokan keresik fel szeretteik síremlékeit Kazincbarcikán és térségében is. A megnövekedett temetőlátogatói forgalomra a hatóságok és a Barcika Park Nonprofit Kft. munkatársai is felkészültek. A városban fokozott rendőri jelenlétre, parkolási korlátozásokra és időszakos forgalomirányításra is számítani lehet.

KolorTV élőben

Programajánló

Tisztelgés - az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk