https://kolorline.hu/A pedagógusokat köszöntötték Kazincbarcikán

A pedagógusokat köszöntötték Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Méltó megünneplése volt a pedagógusoknak a Don Bosco Sportközpontban számukra rendezett program, amelyet Kazincbarcika Város Önkormányzata szervezett június 5-én. Az eseményen adták át a polgármesteri elismerő okleveleket, a pedagógus szolgálati emlékérmeket valamint az arany és gyémánt díszokleveleket. Idén a Kazincbarcika Város Közneveléséért kitüntető díjat Hódosné Tatár Ildikó, a Csillagfürt EGYMI Kazincbarcikai tagintézményének vezetője kapta.

Díjátadóval és Bereczki Zoltán akusztik műsorával ünnepelte a pedagógusokat Kazincbarcika. A város minden évben köszönti a gyermekeket nevelő óvónőket, tanítókat, tanárokat. Az idei díjátadón a térség országgyűlési képviselője köszöntötte a meghívottakat. Demeter Zoltán beszédében köszönetet mondott mindazoknak a pedagógusoknak, akik nap mint nap fáradhatatlanul dolgoznak azért, hogy a gyermekek, a jövő generációja tudással és bölcsességgel gazdagodjon. 

„Pedagógusnak lenni sokkal több, mint egy foglalkozás: ez egy életre szóló elhivatottság, elkötelezettség, amely mindannyiunk jövőjét formálja és alakítja — hangsúlyozta Demeter Zoltán. — Egy pedagógus nemcsak tanít, hanem példaként is szolgál, aki értékeket közvetít és utat mutat a gyerekeknek” — fogalmazott a képviselő.



Az ünnepségen Bukó Géza, a Társadalompolitikai Bizottság elnöke felidézte, hogy Magyarországon 1952 óta ünnepeljük a pedagógusokat. A röpke 72 év pedig változást hozott a szakma megítélésében, hiszen a szülők gyermekeik nevelését, oktatását a pedagógusokra bízzák. Bukó Géza kiemelte, hogy óriási és hatalmas feladat az, amit a tanárok, tanítók, óvónők végeznek, hiszen minden tettük, cselekedetük hatással van a gyermek fejlődésére.

„Itt szeretném megköszönni a pedagógusoknak azt a hatalmas segítséget, hogy a Kazincbarcika Város Önkormányzata által fenntartott családtámogatásokat népszerűsítették a gyermekek és a szülők körében, így élhettek a diákok többek között a jó tanulmányi eredményért igénybe vehető anyagi támogatással vagy a nyári balatoni táborozás költségeinek anyagi hozzájárulásával az önkormányzat részéről” — mondta Bukó Géza.



Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete minden esztendőben egy kiemelkedő nevelő-oktató munkát végző kazincbarcikai pedagógusnak „Kazincbarcika Város Közneveléséért” kitüntető díjat adományoz. A szakmai kuratórium javaslata alapján 2024-ben az elismerést Hódosné Tatár Ildikó, a Csillagfürt EGYMI Kazincbarcikai Tagintézményének vezetője vehette át. 

„Az, hogy én lehetek a város által elismert pedagógus, hatalmas megtiszteltetés számomra, soha nem is álmodtam erről. A könnyeimmel küszködtem, amikor felmentem a színpadra — fogalmazott Hódosné Tatár Ildikó. — Köszönjük a városvezetésnek, hogy ezt az ünnepet megszervezte, mert itt lenni, átélni, tapsolni a kollégáknak nagyszerű érzés. Ilyenkor valahogy az egész munkánk felértékelődik” — nyilatkozta a kitüntető díj birtokosa.



Az ünnepélyes díjátadón Szitka Péter polgármester, valamint dr. Makkai Orsolya és Klimon István, a város alpolgármesterei adták át a polgármesteri elismerő okleveleket. 

Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevele kitüntetésben részesült


♦ Baglyosné Ferencz Ildikó, az Ózdi Szakképzési Centrum Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskola testnevelő, gyógytestnevelő és biológia szakos pedagógusa
♦ Bedéné Tóth Zsuzsanna, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgáltató Kazincbarcikai Tagintézmény gyógytestnevelője, gyógyúszás-oktatója
♦ Bendicskó Emese, a Csillagfürt Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Kazincbarcikai Tagintézménye gyógypedagógusa
♦ Budainé Csató Judit, a Mesevár Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Csonka László, a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola néptánctanára
♦ Gregóczkiné Czövek Ibolya, a Kazinczy Ferenc Tagiskola tagiskolaigazgató-helyettese
♦ Király Lászlóné, a Nefelejcs Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Kis Katalin, a Don Bosco Általános Iskola, Szakképző Iskola, Technikum, Gimnázium és Kollégium angol szakos pedagógusa
♦ Lőrinczné Rási Enikő, az Irinyi János Református Oktatási Központ történelem-német szakos pedagógusa
♦ Lukács Viktória, a Pollack Mihály Általános Iskola pedagógusa
♦ Lukácsné Gaál Ágnes, az Ádám Jenő Tagiskola mesterpedagógusa
♦ Mácsai Anita, a Székhelyóvoda óvodapedagógusa
♦ Mezőkeresztesi Beatrix, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium német nyelvszakos tanára
♦ Molnár Zsuzsa, az Árpád Fejedelem Tagiskola pedagógusa 
♦ Molnárné Somodi Gabriella, a Dózsa György Tagiskola pedagógusa 
♦ Nagyné Boros Katalin, a Székhelyóvoda óvodapedagógusa
♦ Pecsériné Szabó Krisztina, a Százszorszép Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Pilissy Andrea, a Napsugár Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Suga Lászlóné, az IJROK Tompa Mihály Általános Iskola pedagógusa
♦ Tanner Orsolya, az Ózdi Szakképzési Centrum Surányi Endre Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium szakmai oktatója
♦ Viszoczky Sándor a Kazinczy Ferenc Tagiskola tagiskola-igazgatója
♦ Lőrincz Györgyi a Kazinczy Ferenc Tagiskola pedagógusa és az iskola sportegyesületének elnöke

 


Az ünnepségen Szitka Péter polgármester és Demeter Zoltán országgyűlési képviselő adta át a Pedagógus Szolgálati Emlékérmeket. 

Pedagógus Szolgálati Emlékérem miniszteri elismerésben részesült


♦ Derczó Ilona, a Napsugár Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Erős Róbertné, a Napsugár Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Mester Gézáné, a Nefelejcs Tagóvoda óvodapedagógusa
♦ Gaszperné Kondás Judit Ilona, az Irinyi János Református Oktatási Központ pedagógusa
♦ Kántor Gyula, az Irinyi János Református Oktatási Központ matematika-fizika-informatika szakos pedagógusa
♦ Lovas Tünde, az Irinyi János Református Oktatási Központ testnevelés-orosz szakos pedagógusa
♦ Takács Judit, az Irinyi János Református Oktatási Központ biológia-földrajz szakos pedagógusa
♦ Tóthné Balogi Erzsébet, az Irinyi János Református Oktatási Központ angol nyelvszakos pedagógusa

 


A Pedagógus Szakszervezet Országos Elnöksége 2024-ben Eötvös József emlékérem ezüst fokozata kitüntetésben részesítette Hódosné Tatár Ildikót, a Csillagfürt EGYMI Kazincbarcikai Tagiskola igazgatóját.   

Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester külön köszöntötte Kondorné Sztojka Ágnest, a Pollack Mihály Általános Iskola igazgatóját, aki májusban vehette át a vármegyei közgyűlésen a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Önkormányzat Comenius díját. 




Ötven évvel ezelőtt kapott diplomát, ezért Arany Díszoklevél kitüntetésben részesült


♦ Bazsó Bertalanné nyugalmazott iskolaigazgató
♦ Benő Ferencné, a KÖÓ nyugalmazott általános helyettese
♦ Feketéné Révai Ágnes Márta nyugalmazott óvodapedagógus
♦ Kálmán Imréné, a Füzike Tagóvoda nyugalmazott óvodapedagógusa
♦ Zakor Katalin, a Nefelejcs Tagóvoda nyugalmazott óvodapedagógusa
♦ Tóth Istvánné, a Nefelejcs Tagóvoda nyugalmazott óvodapedagógusa
♦ Tóth Jánosné Géczy Erzsébet, a Székhelyóvoda nyugalmazott óvodapedagógusa
♦ Tóthné Léber Mária Magdolna, a KÖÓ nyugalmazott általános vezetőhelyettese

 


Hatvan évvel ezelőtt kapott diplomát, ezért Gyémánt Díszoklevél kitüntetésben részesült


♦ Dékány Mihályné, a Százszorszép Tagóvoda nyugalmazott vezetőhelyettese
 


Az elismerések átadása után a kazincbarcikai pedagógusok Bereczki Zoltán Álmodozó című akusztik műsorát tekinthették meg.



 

További híreink

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

Közlekedési baleset az elkerülőn!

Dátum: 2026. jún 25. 16:27

GYORSHÍR! Információink szerint egy kamion és egy személygépkocsi ütközött egymással a 260-as elkerülő úton! A teljes útzár miatt mindenki kerülje a szakaszt!

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk