https://kolorline.hu/Muzsikáló templomok a Kolorfesztiválon

Muzsikáló templomok a Kolorfesztiválon

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Öt napon át szól muzsikaszó Kazincbarcika öt templomában. Fellépnek a Magyar Állami Operaház és a Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola művészei, valamint koncertet ad Csézy is.

Gitárdallamok, szonáták, liturgikus énekek, könnyed nyáresti zenék, egyházi és világi énekes művek, valamint Csézy dalai is felcsendülnek majd a templomokban a Kolorfesztivál idején. Mutatjuk a részleteket.

Augusztus 11. (vasárnap)
Felsőbarcikai református templom

11:00 Gitármuzsika 12 húron
Közreműködnek: a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola gitárművészei.
Műsoron: többek között a gitárirodalom remekművei, a reneszánsztól napjainkig.

A program díjtalan!

Augusztus 11. (vasárnap)
Szent János görögkatolikus templom

18:00 Barokk templomi szonáták és görögkatolikus liturgikus énekek
Közreműködnek: a Magyar Állami Operaház hangszeres művészei és a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola művészei.
Műsoron: többek között Vivaldi, Händel és Telemann templomi szonátái, valamint négyszólamú liturgikus énekek.

Jegyár: 2000 Ft, amely ITT érhető el online. 

(A bevételből a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola munkáját támogatjuk.)

Augusztus 12. (hétfő)
Szent Család-templom

19:00 Csézy templomi koncertje
Csézy neve egyet jelent az exkluzív, elegáns zenei minőséggel. Arany- és platinalemezes, az Eurovíziós Dalverseny nemzeti döntőjét megnyert előadóművész, aki az Év énekesnője cím birtokosa. Csézy zongorával kísért koncertje különleges élményt kínál majd közönségének.

Jegyár: 3000 Ft, amely ITT érhető el online.

Augusztus 13. (kedd)
Avilai Nagy Szent Teréz római katolikus templom kertje

19:00 Vidám nyáresti kerti muzsika
Közreműködnek: a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola hangszeres művészei.
Műsoron: többek között fagott-gitár duók, blockflöte muzsika, könnyed nyáresti zene.

A program díjtalan!

Augusztus 18. (vasárnap)
Sajókazinci református templom

10:30 Istentisztelet - Adj már csendességet!
Közreműködnek: a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola művészei.
Műsoron: többek között egyházi és világi énekes művek.

A program díjtalan!

További híreink

Európai szinten is egyedülálló, csúcstechnológiás új üzemet épít Kazincbarcikán a BorsodChem

Dátum: 2025. szept 10. 10:35

Európában is úttörőnek számító, modern, biztonságos és a környezetvédelmi elvárásoknak hosszú távon is mindenben megfelelő LFP (lítium-vas-foszfát) katódalapanyag-gyártó üzemet hoz létre kazincbarcikai telephelyén a BorsodChem. A tavaly 75 éves vegyipari óriáscég beruházásának köszönhetően egy világszinten is élenjáró technológiának helyet adva stratégiailag fontos, új funkciót kap a kazincbarcikai telephely egyik ikonikus épülete, a korábbi pétisóraktár. A több mint 50 új munkahelyet teremtő üzem egységes környezethasználati engedélykérelmét a napokban nyújtotta be a kormányhivatalhoz a vállalat.

Közterület-felügyelők tanították a diákokat a helyes közlekedésre

Dátum: 2025. szept 09. 08:00

Felkérést kapott szeptember első hetében a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet, hogy játékos formában segítsék megtanítani a gyerekeknek, hogyan kell biztonságosan közlekedni és átkelni a zebrán. A közterület-felügyelők természetesen igent mondtak, és valós szituációt szimulálva mutatták meg, mekkora veszélyforrás az úttest és a gyalogátkelőhely.

Delhusa Gjon Kazincbarcikán — városunk volt az egyik állomása a Szerencsekoncerteknek

Dátum: 2025. szept 08. 16:57

Összesen 80 megállóval kínál szórakoztató zenés kikapcsolódást az adott települések lakóinak a Szerencsekoncertek szeptember 4. és október 19. között. Kazincbarcikára szeptember 7-én érkezett a program, és a Mezey István Művészeti Központban először a Duász Akusztik, majd Delhusa Gjon koncertje szórakoztatta a közönséget.

Befejeződött a Vízi komplexum építése — a hivatalos nyitáshoz már csak az engedélyek szükségesek

Dátum: 2025. szept 07. 18:00

Hamarosan megnyitja kapuit a Vízi komplexum. Befejeződött a fizikai kivitelezése a létesítménynek, amely már csak az engedélyezési folyamat lezárására, illetve a végső hivatalos nyitásra vár. A Csónakázó-tó mellett egy több mint 8 ezer négyzetméteres területen, 2 ütemben indult el az építkezés. Az első ütem 2024-ben fejeződött be, ekkor készült el az 50 méteres versenymedence, az öltözők, a gépészet, a szükséges kiszolgáló helyiségek, valamint az épület korpusza. A második ütemben – amely 2024 tavaszán indult és egy év alatt valósult meg – a kültéri és a tanmedencék burkolata, az audiovizuális rendszer, a kiegészítő elemek, illetve a wellness- és rekreációs rész kialakítása történt meg.

KolorTV élőben

Programajánló

Utcazene Fiesta — A Kolorfutás Night napos oldala

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Idősek hónapja Kazincbarcikán 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk