https://kolorline.hu/A második éves RePohár esete a kevesebb szeméttel az idei Kolorfesztiválon

A második éves RePohár esete a kevesebb szeméttel az idei Kolorfesztiválon

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A 11. Kolorfesztiválnak — sok más tényező mellett — idén is büszke vívmánya lett az elenyésző mennyiségű szemét. A tavaly indított RePohár rendszer már a második évébe lépett. A mutatós kolorcitys és Kazincbarcika 70-es RePoharakat sokan visszaváltották, de már gyűjtők is szép számmal akadtak, akik hazavitték a kollekcióba az idei új példányokat. A szelektív gyűjtők szintén jól szuperáltak, és zömében újrahasznosítható szeméttel teltek meg. Mindez a fesztiválozók és szakemberek odafigyelésének is köszönhető.

Klimon István alpolgármester is elégedetten gondolt a működőképes újrahasznosítható pohár rendszerére, amely a visszaváltással és a hazavitellel is pozitívan hat a hulladékképzésre.

„Mindenkinek nagyon tetszik, és már nem azt hallgatjuk, amit korábban, hogy miért kell ilyen drága poharat megvásárolni. Egyre többen hazaviszik, mert örök emlék számukra” — újságolta örömmel Klimon István.

Akadtak fesztiválozók, akiknek már egész nagy gyűjteménye van a Kolorfesztivál RePoharakból, az egyik fajtából éppen koktélt élvező Nagy Józsefné például 6 otthoni darabról számolt be lapunknak.



A RePoharak grafikájában idén a város 70. születésnapja mellett a környezet védelmének üzenete is visszaköszönt, emlékeztetve a felhasználóit arra, hogy nyomukban kevesebb lesz a szemét.

Mida Gábor, a hulladékkezeléssel foglalkozó ZV Zöld Völgy Nonprofit Kft. kommunikációs vezetője úgy látta, hogy gyakorlatilag nem is keletkezett szemét a fesztiválon, szinte csak újrahasznosítható szelektív hulladék.

„Igazán zöldre sikerült az idei Kolorfesztivál — jelentette ki Mida Gábor. — Több dolognak is köszönhető ez, például annak, hogy a RePohár beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Ezenkívül a bevezetett üvegvisszaváltási rendszer hatása szintén megmutatkozott. A helyszínen a kollégáink is igyekeztek mindenkinek segíteni, hogy az elfogyasztott étel és ital után mi a teendő a hulladékkal, hová kell azokat dobni, és hogyan lehet a leghatékonyabban szelektív útra juttatni.”




 

További híreink

Új tantermekkel és megújult udvarral gazdagodik a Tompa Mihály Református Általános Iskola

Dátum: 2026. ápr 19. 20:00

Az IJROK Tompa Mihály Általános Iskola évek óta Kazincbarcika egyik legdinamikusabban fejlődő intézménye. A mintegy négyszáz diákot fogadó iskola nemcsak az általános oktatásban, hanem a zenei nevelésben is kiemelt szerepet tölt be, hiszen az iskola a Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola egyik telephelyeként a hangszeres oktatásnak is otthont ad. A növekvő igényekre válaszul az intézmény most jelentős fejlesztésen megy keresztül, amely hosszú távon is meghatározza majd az iskola működését.

Ingyenesen leadható a betontörmelék Sajókazán

Dátum: 2026. ápr 19. 17:00

A Sajókazai Hulladékkezelő Centrum ingyenes betontörmelék-leadási lehetőséget biztosít a kazincbarcikai és környékbeli lakosok számára. Az akció keretében a tiszta beton térítésmentesen adható le hétfőtől péntekig 7:00 és 15:00 óra között, visszavonásig.

Újabb három évre bázisintézményi címet kapott a Kazincbarcikai Összevont Óvodák

Dátum: 2026. ápr 19. 13:00

Újabb három évre, 2029-ig elnyerte az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye” címet a Kazincbarcikai Összevont Óvodák. Az elismerés azt jelenti, hogy az intézmény továbbra is megoszthatja jó gyakorlatait a vármegye pedagógusaival.

Egy kattintásnyi megvetés

Dátum: 2026. ápr 19. 10:00

A Facebook vigyorgó-nevető reakciója eredetileg a humort szolgálta. Ma egyre többször inkább a lesajnálás, a leértékelés és a közösségi türelmetlenség gyors jeleként működik. Egy apró ikon története így jóval többet mond el a digitális közbeszéd állapotáról, mint elsőre hinnénk.

KolorTV élőben

Programajánló

53. Jókai Mór Emléktúra

Tardona

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk