https://kolorline.hu/Jó ütemben halad a munka — korszerűsödik és megújul az Egressy

Jó ütemben halad a munka — korszerűsödik és megújul az Egressy

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Az ütemtervnek megfelelően halad az Egressy Béni Művelődési Központ felújítása. A projekt jelentős energetikai fejlesztéseket és esztétikai újításokat tartalmaz, amelyek a város egyik ikonikus épületének megújulását célozzák.

Néhány hónappal ezelőtt fizikálisan is kezdetét vette az Egressy Béni Művelődési Központ felújítása. A beruházás két fő részből áll: egy klimatikus felújításból, hogy a színházterem hőszabályozása is lehetővé váljon a legmodernebb technológiával, valamint egy energetikai korszerűsítésből, amelyhez Kazincbarcika Város Önkormányzata európai uniós támogatást nyert a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében.

„Az Egressy Béni Művelődési Központ az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése elnevezésű pályázat keretében újul meg. A kivitelezés során a külső homlokzat energetikailag korszerűsödik, nyílászárók kerülnek kicserélésre, illetve a művelődési ház földszinti szintjén egy akadálymentes mosdót alakít ki a kivitelező” — nyilatkozta dr. Juhász Hajnalka, a Barcika Projekt Kft. ügyvezetője.



Ezen kívül megvalósul a födém és a padló szigetelése, az épület árnyékolása és a távfűtései rendszer korszerűsítése is. A külső szigetelés már elkészült, hamarosan a napelemek telepítése következik. Az új homlokzati nyílászárók is a helyükre kerültek, amelyek harmonizálnak az épület külsejével. A belső munkálatok is folyamatosan zajlanak, a beltéri világítási rendszer energetikai korszerűsítésével.

„Nagyon nagy öröm számunkra, hogy végre bele tudtunk kezdeni ebbe a projektbe — emlékeztetett dr. Makkai Orsolya, Kazincbarcika alpolgármestere. — A város több mint 10 éve folyamatosan minden pályázati lehetőséget próbált kihasználni, hogy az egész művelődési ház megújulhasson. Bár teljes egészben ez most sem valósulhat meg, de egy nagyon nagy előrelépés a jövőre nézve, hogy több száz millió forintos energetikai beruházással el tudtunk indulni, és majd fokozatosan megpróbáljuk a további lehetőségeket is kihasználni.”

Az alpolgármester bízik abban, hogy az újévi koncertet már a felújított épületben tarthatják meg, és ha minden a tervek szerint alakul, akkor talán már az adventi időszakban is elérhető lesz néhány funkció a jó öreg, de korszerűsített művelődési házban.



 

További híreink

Aláírták a szerződést – új szakaszba léphet a Kolor Garden projekt

Dátum: 2026. ápr 24. 17:05

Újabb fontos lépéshez érkezhet a Kolor Garden beruházás: Szitka Péter polgármester és Kovács Ferenc, a KV Cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője aláírta az adásvételi szerződést a Mátyás király út melletti terület hasznosítására. A mintegy 9 milliárd forintos lakóingatlan-fejlesztés így az előkészítési szakaszból a megvalósítás irányába haladhat tovább.

Átvette megbízólevelét Hatala-Orosz Csaba – a térség problémáiról és terveiről is beszélt

Dátum: 2026. ápr 23. 19:33

Átvette megbízólevelét Hatala-Orosz Csaba, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye 4-es számú egyéni választókerületének újonnan megválasztott országgyűlési képviselője. A Tisza Párt politikusa a kazincbarcikai Városházán vehette át a mandátumát igazoló okiratot április 23-án, ezt megelőzően pedig a KolorTV stúdiójában adott interjút, ahol a térséget érintő legfontosabb kérdésekről is beszélt.

Humorral és mesterséges intelligenciával tért vissza az Óvodapedagógiai konferencia Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 23. 07:00

Április 17-én ötödik alkalommal rendezte meg Óvodapedagógiai konferenciáját a Kazincbarcikai Összevont Óvodák a Mezey István Művészeti Központban. A szakmai nap ezúttal is aktuális és előremutató témákat hozott: a mesterséges intelligencia óvodai alkalmazásától a kiégés megelőzésén át egészen a humor pedagógiai szerepéig.

Első alkalommal rendezték meg a Kirepülőshow-t a Vízi Komplexumban – diákpolgármester-jelöltek is bemutatkoztak

Dátum: 2026. ápr 22. 21:26

A kazincbarcikai végzős diákok számára idén új helyszínen, a Vízi Komplexumban rendezték meg a már hagyománnyá vált Kirepülőshow-t. A programon a búcsúzó középiskolások nemcsak szórakoztató műsorral, hanem elismerésekkel és közösségi élményekkel zárhatták le középiskolai éveiket.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk